wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

S17. Domkną połączenie Lublina z Warszawą. Jest zapowiedź budowy 180 km nowych dróg

Dodano: 12 września 2017, 21:38
Autor: Paweł Puzio

Budowa drogi S17
Budowa drogi S17 (fot. Jacek Szydłowski/archiwum)

Zapowiedź budowy południowej części obwodnicy Warszawy wpisuje się w harmonogram budowy drogi ekspresowej S17. Niewykluczony jest scenariusz, że obie inwestycje zostaną oddane do użytku jednego dnia

Rząd zapowiada budowę 180 km nowych dróg, 6 inwestycji o wartości ponad 11 mld zł i 5 mld zł wsparcia z UE. Środki z Programu Infrastruktura i Środowisko trafią na kolejne odcinki dróg ekspresowych S2, S5, S6, S7 i obwodnicę Góry Kalwarii.

Mieszkańców naszego regionu najbardziej interesują dwie inwestycje: część obwodnicy Warszawy, czyli droga ekspresowa S2 odcinek od węzeł Puławska do węzła Lubelska i obwodnica Góry Kalwarii. Obie te drogi ułatwią wjazd do Warszawy.

Dziś sytuacja jest fatalna. Wjazd czy wyjazd z Warszawy przez miejscowość Zakręt bywają trudne.

– W godzinach szczytu korki są olbrzymie – mówi Piotr Krzywicki, kierowca z Lublina. – Jeszcze bardziej kłopotliwy jest przejazd przez Górę Kalwarię. Rondo na wyjeździe w kierunku mostu na Wiśle jest przyczyną olbrzymich korków. 

– Trasy objęte dofinansowaniem są już na etapie prac budowlanych. W ciągu dwóch-trzech lat większość z nich oddamy do użytku – mówi Krzysztof Kondraciuk, generalny dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad.

Droga ekspresowa S2 na odcinku między węzłami Puławska i Lubelska pełni funkcję południowej obwodnicy miasta. Zaczyna się po zachodniej stronie stolicy, na połączeniu z autostradą A2 na węźle Konotopa, a skończy 33 km dalej na wschód, na węźle Lubelska, gdzie ponownie wpadnie w autostradę A2 oraz skrzyżuje się z projektowaną drogą ekspresową S17, wschodnią obwodnicą Warszawy.

Projektowany odcinek drogi ekspresowej S2 będzie się zaczynać tuż za węzłem Puławska w rejonie Warszawy-Grabówka, a kończyć przed węzłem Lubelska, zlokalizowanym na przecięciu trasy południowej obwodnicy Warszawy z drogą krajową nr 17. Ten 18,5-kilometrowy odcinek, ma być wybudowany do 2020 roku, a jego koszt to 4,59 mld zł.

Trasa będzie mieć dwie jezdnie po trzy pasy ruchu, pobiegnie tunelem pod Ursynowem, Wisłę przetnie nowym mostem, a nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym przejedzie estakadą.

S17 do Garwolina na gwiazdkę 2018 roku

Czytaj więcej o: inwestycje drogi
Użytkownik niezarejestrowany
ja
Użytkownik niezarejestrowany
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 listopada 2017 o 15:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Aby nie PO, to piSS dziś by nam dalej obiecywał gruszki na wierzbie... stracone dwa lata.
Rozwiń
ja
ja (4 listopada 2017 o 20:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
amisia napisał:
trasa biegnie  przez Ursynów a potem po przekroczeniu Wisły dla lubliniaków  nie będzie skrótu na prawo do Lublina.  Droga biegnie  dalej "w górę" do trasy do Białej Podl ...z powrotem do Zakrętu.
 co Ty pier.dzie.lisz do jakiego Zakrętu. Biegnie od nowego mostu do węzła, który leży w połowie drogi między Zakrętem a Wiązowną
Rozwiń
Gość
Gość (19 września 2017 o 14:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zasługa PO. Nie da się tego ukryć. Mam nadzieję, że ostatni raz w życiu wymawiam słowo: KOŁBIEL!
Rozwiń
amisia
amisia (17 września 2017 o 13:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
trasa biegnie  przez Ursynów a potem po przekroczeniu Wisły dla lubliniaków  nie będzie skrótu na prawo do Lublina.  Droga biegnie  dalej "w górę" do trasy do Białej Podl ...z powrotem do Zakrętu.
Rozwiń
Gość
Gość (13 września 2017 o 11:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dla mnie Lubelaka, jako osoby mieszkającej w południowej Wawie z połową weekendów spędzonych w Lubelskim ta trasa jest zbawieniem, teraz wyjazd z Warszawy jest tragiczny liczę że nie będzie opóźnień i za trzy lata będziemy śmigać dużo szybciej do pięknego Lubelskiego :)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!