Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 maja 2017 r.
12:08

Spacerował z damską torebką. Policjanci wzięli go za złodzieja? Twierdzi, że został pobity

129 33 A A
Pan Karol pokazuje jedno z obrażeń, jakich miał doznać podczas policyjnej interwencji<br />
Pan Karol pokazuje jedno z obrażeń, jakich miał doznać podczas policyjnej interwencji

Czy przez to, że nad ranem stał z damską torebką, został wzięty przez policjantów za złodzieja, a potem rzekomo pobity? Prokuratura Rejonowa Lublin-Północ wszczęła wczoraj śledztwo dotyczące przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy, którzy 1 maja zatrzymali 21-latka z Lublina

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Policjanci użyli przeciwko mnie siły. Nie chcieli mnie wysłuchać. Wyzywali mnie od złodziei i nic poza tym ich nie obchodziło. A wystarczyło tylko porozmawiać przez telefon z moją dziewczyną. Wtedy wszystko byłoby jasne – mówi z żalem Karol Dzyr z Lublina.

Skąd zaj...ś torebkę?

Chodzi o interwencję policjantów, która miała miejsce 1 maja w Lublinie na rogu Krakowskiego Przedmieścia i Kapucyńskiej, po godz. 4.30 w nocy. – Wybrałem się m.in. z moją dziewczyną do klubu przy ul. Peowiaków świętować urodziny koleżanki – opowiada pan Karol. – Kiedy wychodziliśmy, moja dziewczyna Dominika powiedziała, że chce jeszcze skorzystać z toalety. Dała mi swoją torebkę. Wyszedłem na zewnątrz, a że jej trochę zeszło, więc sobie pospacerowałem. Znalazłem się przy pedecie. Tam się wszystko zaczęło. 

Mężczyzna opowiada, że w pewnym momencie został zaczepiony. – Ktoś mnie szarpnął za ramię – mówi pan Karol. – Zobaczyłem policyjny mundur. Wtedy padło pytanie: „Skąd zaj…ś torebkę?” Zacząłem tłumaczyć, że to jest torebka mojej dziewczyny.

Inaczej początek interwencji relacjonuje nadkom. Renata Laszczka-Rusek, rzecznik policji w Lublinie, która twierdzi, że mężczyzna na widok policjantów próbował odejść. – Nie chciał też powiedzieć, skąd ma torebkę – podkreśla nadkomisarz. I to miało być powodem zatrzymania 21-latka.

– W trakcie przewożenia mężczyzny do izby wytrzeźwień zniszczył wnętrze radiowozu. W jednej ze ścian została wykopana dziura – mówi rzeczniczka. – Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący zniszczenia mienia i do tego zarzutu się przyznał. Mało tego – dobrowolnie poddał się karze.

– Bałem się o moją dziewczynę, chciałem, żeby mnie już wypuścili – odpowiada pan Karol. – Dominika mieszka 50 km od Lublina. Dlatego się przyznałem. I dodaje: Tylko jak miałem zniszczyć radiowóz, jak zostałem skuty w kajdanki i potraktowany gazem pieprzowym?

Z izby na SOR

Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany w policyjnej izbie. Wcześniej badał go lekarz i wyraził zgodę na jego osadzenie. – Na izbie dostałem kilka razy w głowę – twierdzi mężczyzna. – Na przesłuchaniu było spokojnie.

Po wyjściu z izby mężczyzna trafił do szpitala. – Bardzo źle się czułem. Trafiłem na SOR szpitala przy ul. Jaczewskiego. Miałem zszywaną ranę na kolanie – mówi pan Karol.

Zdaniem policji rany te powstały po upadku mężczyzny, jeszcze przy pedecie. – Policjanci pomagali wstać mężczyźnie – podkreśla nadkom. Laszczka-Rusek.

Jednak na drugi dzień mężczyzna znowu znalazł się w szpitalu. – Zemdlałem w domu i moja babcia wezwała karetkę pogotowia. W szpitalu miałem badanie przy pomocy tomografu – mówi pan Karol. – Nic nie wykazało.

Mimo to mężczyzna zrobił obdukcję. 5 maja zaś złożył wniosek w komendzie dotyczący wszczęcia postępowania dyscyplinarnego wobec policjantów. Złożył też zawiadomienie w prokuraturze.

– W środę wszczęliśmy w tej sprawie śledztwo – potwierdza Magdalena Sochoń, p.o. zastępca prokuratora rejonowego Lublin-Północ w Lublinie. – Śledztwo dotyczy przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy Komisariatu I Policji w Lublinie jak też Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, którzy bezpośrednio wykonywali czynności z zatrzymanym w policyjnej izbie. Będziemy zabezpieczać monitoring. W tym tygodniu chcemy też wykonać czynności z pokrzywdzonym.

– Sprawa jest dla nas niezmiernie ważna, dlatego dobrze, że stało się to w centrum miasta, gdzie są kamery monitoringu – dodaje nadkom. Laszczka-Rusek i podkreśla, że policji zależy na dokładnym wyjaśnieniu tej sprawy.

Quiz: Czterej pancerni i pies - co wiesz o serialu?

Czterej pancerni i pies - co wiesz o serialu?
Czytaj więcej o:

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
verstl / 27 października 2017 o 12:51
swoją drogą znacie jakiś nie drogi sklep z torebkami? znajomi polecają mi ******verostilo.com/
Avatar
Gość / 26 lipca 2017 o 10:04
Ruskie scierwa, zdechniecie to pewne.
Avatar
Gość / 20 maja 2017 o 23:38
Hańbią Mundur, hańbią Godło. Po tej wypowiedzi Pani rzecznik powinna podać się do dymisji, albo... kiedyś oficer miał zawsze jedno wyjście. Czego można oczekiwać , tu zostali zaatakowani przez starsze małżeństwo, tu przez małolata wagi piórkowej z torebką. Podsumowując to nie oni są dla Nas, tylko My dla nich. Wstyd i hańba!
Avatar
Gość / 20 maja 2017 o 10:44
***m.demotywatory.pl/4770714
Avatar
Marek / 19 maja 2017 o 18:27
Ty Karolku to zamknj buzkę jak nie wiesz.No chyba,ze tam pracujesz piesku to wszystko jasne
Avatar
Gość / 19 maja 2017 o 09:05
Kiedy byłem za granicą policja co najwyżej zapytała się czy może w czymś pomóc, a tu dalej bolszewicka mentalność, pobić okraść, a paragraf zawsze się znajdzie.
Avatar
Gość / 19 maja 2017 o 09:01
Nie wiem czemu tak jedziecie po chłopaku. Jakiś czas temu na komendzie zginęły z depozytu duże pieniądze albo zgwałcono dziewczynę - tak na komendzie! To chyba świadczy o tym jakie mają podejście do poszanowania prawa. Azja i tyle.
Avatar
Gość / 18 maja 2017 o 20:59
No brawo dla Policji Pobili ziomka 1/4 ich wagi i dumna wladza
Avatar
Gość / 18 maja 2017 o 19:09
Jestem kobietą i wiem ile zajmuje czasu siedzenie w toalecie zwłaszcza jeśli posiada lustra, panowie co mają żony wiedzą to doskonale bo nieraz dostają wręcz białej gorączki gdy muszą czekać. Wiele razy zostawiałam i zostawiam torebkę gdy idę do WC znajomym i nie widzę nic w tym dziwnego.
Avatar
Gość / 18 maja 2017 o 19:03
Ci co tak komentują na chłopaka powinni wiedzieć jedno że nie każdy policjant pomaga i nie każdy postępuje zgodnie z procedurą. Następna kwestia,czy w tym kraju niemożna już spacerować z jak się podoba i jeszcze jedno złodziej nie nosi przy sobie torebki tylko zaraz ją wyrzuca o czym powinni wiedzieć ci z patrolu, chyba że słabe przeszli szkolenie lub na nim spali.
Avatar
verstl / 27 października 2017 o 12:51
swoją drogą znacie jakiś nie drogi sklep z torebkami? znajomi polecają mi ******verostilo.com/
Avatar
Gość / 26 lipca 2017 o 10:04
Ruskie scierwa, zdechniecie to pewne.
Avatar
Gość / 20 maja 2017 o 23:38
Hańbią Mundur, hańbią Godło. Po tej wypowiedzi Pani rzecznik powinna podać się do dymisji, albo... kiedyś oficer miał zawsze jedno wyjście. Czego można oczekiwać , tu zostali zaatakowani przez starsze małżeństwo, tu przez małolata wagi piórkowej z torebką. Podsumowując to nie oni są dla Nas, tylko My dla nich. Wstyd i hańba!
Avatar
Gość / 20 maja 2017 o 10:44
***m.demotywatory.pl/4770714
Avatar
Marek / 19 maja 2017 o 18:27
Ty Karolku to zamknj buzkę jak nie wiesz.No chyba,ze tam pracujesz piesku to wszystko jasne
Avatar
Gość / 19 maja 2017 o 09:05
Kiedy byłem za granicą policja co najwyżej zapytała się czy może w czymś pomóc, a tu dalej bolszewicka mentalność, pobić okraść, a paragraf zawsze się znajdzie.
Avatar
Gość / 19 maja 2017 o 09:01
Nie wiem czemu tak jedziecie po chłopaku. Jakiś czas temu na komendzie zginęły z depozytu duże pieniądze albo zgwałcono dziewczynę - tak na komendzie! To chyba świadczy o tym jakie mają podejście do poszanowania prawa. Azja i tyle.
Avatar
Gość / 18 maja 2017 o 20:59
No brawo dla Policji Pobili ziomka 1/4 ich wagi i dumna wladza
Avatar
Gość / 18 maja 2017 o 19:09
Jestem kobietą i wiem ile zajmuje czasu siedzenie w toalecie zwłaszcza jeśli posiada lustra, panowie co mają żony wiedzą to doskonale bo nieraz dostają wręcz białej gorączki gdy muszą czekać. Wiele razy zostawiałam i zostawiam torebkę gdy idę do WC znajomym i nie widzę nic w tym dziwnego.
Avatar
Gość / 18 maja 2017 o 19:03
Ci co tak komentują na chłopaka powinni wiedzieć jedno że nie każdy policjant pomaga i nie każdy postępuje zgodnie z procedurą. Następna kwestia,czy w tym kraju niemożna już spacerować z jak się podoba i jeszcze jedno złodziej nie nosi przy sobie torebki tylko zaraz ją wyrzuca o czym powinni wiedzieć ci z patrolu, chyba że słabe przeszli szkolenie lub na nim spali.
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 14 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 169 19

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 12 20

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 21 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 39 45

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 26 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!