Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 sierpnia 2016 r.
6:24

Utrudnienia na ul. Sowińskiego mogą potrwać dłużej. Jest problem z kładką

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
33 21 A A

Utrudnienia na ul. Sowińskiego, choć miały zniknąć z końcem wakacji, mogą potrwać dłużej. Powód? Pojawił się problem z przebudowywaną kładką dla pieszych. Ale jest i lepsza wiadomość. W tym tygodniu - wcześniej niż planowano - zniesiony ma być ruch wahadłowy.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To miasto postawiło warunek, by 1 września jezdnia była w pełni dostępna dla samochodów. Temu terminowi miały być podporządkowane prace prowadzone przez firmę Expol odnawiającą kładkę na zlecenie Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Ale kładka okazała się w nieco gorszym stanie, niż to pierwotnie sądzono i dlatego koniec sierpnia może nie być końcem utrudnień drogowych.

– Prawdopodobnie niezbędne będzie jednak przedłużenie ograniczenia w ruchu na jednym pasie jezdni – przyznaje Magdalena Kozak-Siemińska z Biura Prasowego UMCS. – W trakcie prac okazało się, że zachodzi konieczność konstrukcyjnego wzmocnienia żelbetowym „kołnierzem” jednej podpory, znajdującej się najbliżej jezdni – wyjaśnia.

Utrudnienia nie będą jednak tak uciążliwe, jak obowiązujący teraz ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. – Cały czas ruch samochodów odbywać się będzie równolegle w dwóch kierunkach – zapowiada Kozak-Siemińska. Kierowcy jadący ul. Sowińskiego od ul. Głębokiej pod górę nie mieliby na skrzyżowaniu z ul. Radziszewskiego oddzielnego pasa do skrętu w lewo w stronę Chatki Żaka i parkingu przed akademikami Amor i Babilon.

Takie ograniczenie mogłoby zostać utrzymane nawet do końca prac, czyli 30 września. Na ten dzień uczelnia zapowiada udostępnienie pieszym wyremontowanej kładki nad jezdnią. Deklaracje te UMCS podtrzymuje mimo kłopotów z osłabioną konstrukcją.

Pozostałe prace idą tu na tyle szybko, że możliwe będzie skrócenie tych najbardziej dotkliwych kłopotów spowodowanych zwężeniem jezdni do zaledwie jednego pasa ruchu, którym muszą się dzielić kierowcy jadący w dół z tymi jadącymi pod górę.

– Największe utrudnienie związane z ruchem wahadłowym na ul. Sowińskiego powinno udać się zlikwidować wcześniej niż było to planowane – podkreśla Kozak-Siemińska. Deklaruje, że ma to nastąpić do końca tego tygodnia.

Przebudowa kładki dla pieszych kosztowała prawie 2 miliony złotych, z czego milion w formie dotacji przekazały uniwersytetowi władze miasta. Przy odnowionej konstrukcji, po stronie Chatce Żaka, zamontowana będzie winda dla osób niepełnosprawnych. Ratusz deklaruje, że po otwarciu kładki nie zlikwiduje żadnego ze zwykłych przejść przez jezdnię.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
blee / 31 sierpnia 2016 o 14:22
Kladke zburzyc i postawic krzyz- pisowskie mordy przestana ujadac.
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2016 o 09:18
Proszę sobie wyobrazić co tam będzie jak wejdą przepisy, że pieszy przy przejściu ma zawsze pierwszeństwo.
Avatar
kkk / 25 sierpnia 2016 o 15:37
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Ratusz deklaruje, że po otwarciu kładki nie zlikwiduje żadnego ze zwykłych przejść przez jezdnię. Czyli dwa miliony wyrzucone w błoto. Pięknie...
I jeszcze premie za to wezmą, a pewnie i znajome mordy zarobiły.
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2016 o 14:11
Za te pieniądze, można było zburzyć i wybudować nową metaliczną. Albo dołożyć grosza i zrobić przeprawę kolejką gondolową....
Avatar
Ror / 25 sierpnia 2016 o 13:42
– zapowiada Kozak-Siemińska.
To znaczy że cała rodzina na urzędach i znamy przyczynę takich szybkich awansów.
Avatar
gość / 25 sierpnia 2016 o 13:29
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A czy ktokolwiek kto się negatywnie wypowiada o tej kładce studiował na UMCS-ie? Przecież przez kładkę jest krócej (nie tylko wygodniej) dostać się do wejść głównych Wydziału Ekonomicznego i Prawa, a rónież na Plac Marii Curie i tym samym do innych wydziałów !!!!! Lamusy tylko by wszystko opluwały a pojęcia nie wiedza jak sprawa wygląda !!! Proponuję zrobić sobie spacerek i dopiero pluć, że to pieniądze wywalone w błoto albo, że stydenci będą jak święte krowy chodzić! Bo prawda jest taka, że kto szedł na wydziały, a nie np. do Biblioteki to zawsze używa kładki. Ale wy nieudacznicy o tym nie wiecie, bo pewnie nigdy nie studiowaliście.
Ej, czy rzeczywiscie tak było? Wystarczyło chwilę postać i popatrzeć na te tłumy przechodzące jezdnią i nielicznych, idących kładką... a widac to pięknie choćby z przystanka autobusowgo opodal. Czas oczekiwania na autobus aż nadto wystarczał, aby to zauważyć... jeżdżę tamtędy od lat, jeszcze kiedy kładka była czynna, o róznych porach roku, tygodnia czy dnia.  Nie własnym samochodem, a autobusami - często przesiadam się na tym przystanku. Tak mnie pasuje. Tak, jeżeli sprawna kładka - zlikwidować przejścia przez jezdnię!
Ej, czy rzeczywiscie tak było? Wystarczyło chwilę postać i popatrzeć na te tłumy przechodzące jezdnią i nielicznych, idących kładką... a widac to pięknie choćby z przystanka autobusowgo opodal. Czas oczekiwania na autobus aż nadto wystarczał, aby to zauważyć... jeżdżę tamtędy od lat, jeszcze kiedy kładka była czynna, o róznych porach roku, tygodnia czy dnia.  Nie własnym samochodem, a autobusami - często przesiadam się na tym przystanku. Tak mnie pasuje. Tak, jeżeli sprawna kładka - zlikwidować przejścia przez jezdnię! rozwiń
Avatar
czytelnik / 25 sierpnia 2016 o 13:23
Tunel - nie, dwupasmówka - nie, skrzyżowanie z ruchem kierowanym światłami - nie, zmniejszenie liczby przejść po remoncie kładki - nie. Naprawdę nic się nie da? Potrzebna dobra zmiana!
Avatar
Luko / 25 sierpnia 2016 o 13:22
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A czy ktokolwiek kto się negatywnie wypowiada o tej kładce studiował na UMCS-ie? Przecież przez kładkę jest krócej (nie tylko wygodniej) dostać się do wejść głównych Wydziału Ekonomicznego i Prawa, a rónież na Plac Marii Curie i tym samym do innych wydziałów !!!!! Lamusy tylko by wszystko opluwały a pojęcia nie wiedza jak sprawa wygląda !!! Proponuję zrobić sobie spacerek i dopiero pluć, że to pieniądze wywalone w błoto albo, że stydenci będą jak święte krowy chodzić! Bo prawda jest taka, że kto szedł na wydziały, a nie np. do Biblioteki to zawsze używa kładki. Ale wy nieudacznicy o tym nie wiecie, bo pewnie nigdy nie studiowaliście.
Ototo, dokładnie tak jest. Tysiące studentów dziennie (chyba nie przesadziłem) porusza się z akademików na uczelnę, i kładką jest po prostu wygodniej. Wiadomo, ci co idą na przystanek mpk będą korzystali nadal z przejść dla pieszych ale jestem niemal przekonany że minimum 3/4 ludzi będzie chodziło kładką. Szybciej, wygodniej, bezpieczniej. 
Ototo, dokładnie tak jest. Tysiące studentów dziennie (chyba nie przesadziłem) porusza się z akademików na uczelnę, i kładką jest po prostu wygodniej. Wiadomo, ci co idą na przystanek mpk będą korzystali nadal z przejść dla pieszych ale jestem niemal przekonany że minimum 3/4 ludzi będzie chodziło kładką. Szybciej, wygodniej, bezpieczniej.  rozwiń
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2016 o 10:54
A czy ktokolwiek kto się negatywnie wypowiada o tej kładce studiował na UMCS-ie? Przecież przez kładkę jest krócej (nie tylko wygodniej) dostać się do wejść głównych Wydziału Ekonomicznego i Prawa, a rónież na Plac Marii Curie i tym samym do innych wydziałów !!!!! Lamusy tylko by wszystko opluwały a pojęcia nie wiedza jak sprawa wygląda !!! Proponuję zrobić sobie spacerek i dopiero pluć, że to pieniądze wywalone w błoto albo, że stydenci będą jak święte krowy chodzić! Bo prawda jest taka, że kto szedł na wydziały, a nie np. do Biblioteki to zawsze używa kładki. Ale wy nieudacznicy o tym nie wiecie, bo pewnie nigdy nie studiowaliście.
A czy ktokolwiek kto się negatywnie wypowiada o tej kładce studiował na UMCS-ie? Przecież przez kładkę jest krócej (nie tylko wygodniej) dostać się do wejść głównych Wydziału Ekonomicznego i Prawa, a rónież na Plac Marii Curie i tym samym do innych wydziałów !!!!! Lamusy tylko by wszystko opluwały a pojęcia nie wiedza jak sprawa wygląda !!! Proponuję zrobić sobie spacerek i dopiero pluć, że to pieniądze wywalone w błoto albo, że stydenci będą jak święte krowy chodzić! Bo prawda jest taka, że kto szedł na wydziały, a nie np. do Biblioteki to ... rozwiń
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2016 o 09:44
No i jak już wspomniano, to nie przejścia mają regulować ruch. może to tam przydałaby się sygnalizacja, a nie na Startowej, czwarta na odcinku 500 m... Zlikwidowano potrzebną kładkę na Lwowskej (po różnych stronach ruchliwej, w pewnym sensie przelotowej ulicy: bloki, szkoła, sklepy), a zostawia się ją na wąskiej uliczce w środku "miasteczka akademickiego". Skoro i tak nie będzie służyć pieszym, a de facto jedynie studentom UMCS idącym do biblioteki, to niech uczelnia zadba o nią sama
Avatar
blee / 31 sierpnia 2016 o 14:22
Kladke zburzyc i postawic krzyz- pisowskie mordy przestana ujadac.
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2016 o 09:18
Proszę sobie wyobrazić co tam będzie jak wejdą przepisy, że pieszy przy przejściu ma zawsze pierwszeństwo.
Avatar
kkk / 25 sierpnia 2016 o 15:37
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Ratusz deklaruje, że po otwarciu kładki nie zlikwiduje żadnego ze zwykłych przejść przez jezdnię. Czyli dwa miliony wyrzucone w błoto. Pięknie...
I jeszcze premie za to wezmą, a pewnie i znajome mordy zarobiły.
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2016 o 14:11
Za te pieniądze, można było zburzyć i wybudować nową metaliczną. Albo dołożyć grosza i zrobić przeprawę kolejką gondolową....
Avatar
Ror / 25 sierpnia 2016 o 13:42
– zapowiada Kozak-Siemińska.
To znaczy że cała rodzina na urzędach i znamy przyczynę takich szybkich awansów.
Avatar
gość / 25 sierpnia 2016 o 13:29
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A czy ktokolwiek kto się negatywnie wypowiada o tej kładce studiował na UMCS-ie? Przecież przez kładkę jest krócej (nie tylko wygodniej) dostać się do wejść głównych Wydziału Ekonomicznego i Prawa, a rónież na Plac Marii Curie i tym samym do innych wydziałów !!!!! Lamusy tylko by wszystko opluwały a pojęcia nie wiedza jak sprawa wygląda !!! Proponuję zrobić sobie spacerek i dopiero pluć, że to pieniądze wywalone w błoto albo, że stydenci będą jak święte krowy chodzić! Bo prawda jest taka, że kto szedł na wydziały, a nie np. do Biblioteki to zawsze używa kładki. Ale wy nieudacznicy o tym nie wiecie, bo pewnie nigdy nie studiowaliście.
Ej, czy rzeczywiscie tak było? Wystarczyło chwilę postać i popatrzeć na te tłumy przechodzące jezdnią i nielicznych, idących kładką... a widac to pięknie choćby z przystanka autobusowgo opodal. Czas oczekiwania na autobus aż nadto wystarczał, aby to zauważyć... jeżdżę tamtędy od lat, jeszcze kiedy kładka była czynna, o róznych porach roku, tygodnia czy dnia.  Nie własnym samochodem, a autobusami - często przesiadam się na tym przystanku. Tak mnie pasuje. Tak, jeżeli sprawna kładka - zlikwidować przejścia przez jezdnię!
Ej, czy rzeczywiscie tak było? Wystarczyło chwilę postać i popatrzeć na te tłumy przechodzące jezdnią i nielicznych, idących kładką... a widac to pięknie choćby z przystanka autobusowgo opodal. Czas oczekiwania na autobus aż nadto wystarczał, aby to zauważyć... jeżdżę tamtędy od lat, jeszcze kiedy kładka była czynna, o róznych porach roku, tygodnia czy dnia.  Nie własnym samochodem, a autobusami - często przesiadam się na tym przystanku. Tak mnie pasuje. Tak, jeżeli sprawna kładka - zlikwidować przejścia przez jezdnię! rozwiń
Avatar
czytelnik / 25 sierpnia 2016 o 13:23
Tunel - nie, dwupasmówka - nie, skrzyżowanie z ruchem kierowanym światłami - nie, zmniejszenie liczby przejść po remoncie kładki - nie. Naprawdę nic się nie da? Potrzebna dobra zmiana!
Avatar
Luko / 25 sierpnia 2016 o 13:22
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A czy ktokolwiek kto się negatywnie wypowiada o tej kładce studiował na UMCS-ie? Przecież przez kładkę jest krócej (nie tylko wygodniej) dostać się do wejść głównych Wydziału Ekonomicznego i Prawa, a rónież na Plac Marii Curie i tym samym do innych wydziałów !!!!! Lamusy tylko by wszystko opluwały a pojęcia nie wiedza jak sprawa wygląda !!! Proponuję zrobić sobie spacerek i dopiero pluć, że to pieniądze wywalone w błoto albo, że stydenci będą jak święte krowy chodzić! Bo prawda jest taka, że kto szedł na wydziały, a nie np. do Biblioteki to zawsze używa kładki. Ale wy nieudacznicy o tym nie wiecie, bo pewnie nigdy nie studiowaliście.
Ototo, dokładnie tak jest. Tysiące studentów dziennie (chyba nie przesadziłem) porusza się z akademików na uczelnę, i kładką jest po prostu wygodniej. Wiadomo, ci co idą na przystanek mpk będą korzystali nadal z przejść dla pieszych ale jestem niemal przekonany że minimum 3/4 ludzi będzie chodziło kładką. Szybciej, wygodniej, bezpieczniej. 
Ototo, dokładnie tak jest. Tysiące studentów dziennie (chyba nie przesadziłem) porusza się z akademików na uczelnę, i kładką jest po prostu wygodniej. Wiadomo, ci co idą na przystanek mpk będą korzystali nadal z przejść dla pieszych ale jestem niemal przekonany że minimum 3/4 ludzi będzie chodziło kładką. Szybciej, wygodniej, bezpieczniej.  rozwiń
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2016 o 10:54
A czy ktokolwiek kto się negatywnie wypowiada o tej kładce studiował na UMCS-ie? Przecież przez kładkę jest krócej (nie tylko wygodniej) dostać się do wejść głównych Wydziału Ekonomicznego i Prawa, a rónież na Plac Marii Curie i tym samym do innych wydziałów !!!!! Lamusy tylko by wszystko opluwały a pojęcia nie wiedza jak sprawa wygląda !!! Proponuję zrobić sobie spacerek i dopiero pluć, że to pieniądze wywalone w błoto albo, że stydenci będą jak święte krowy chodzić! Bo prawda jest taka, że kto szedł na wydziały, a nie np. do Biblioteki to zawsze używa kładki. Ale wy nieudacznicy o tym nie wiecie, bo pewnie nigdy nie studiowaliście.
A czy ktokolwiek kto się negatywnie wypowiada o tej kładce studiował na UMCS-ie? Przecież przez kładkę jest krócej (nie tylko wygodniej) dostać się do wejść głównych Wydziału Ekonomicznego i Prawa, a rónież na Plac Marii Curie i tym samym do innych wydziałów !!!!! Lamusy tylko by wszystko opluwały a pojęcia nie wiedza jak sprawa wygląda !!! Proponuję zrobić sobie spacerek i dopiero pluć, że to pieniądze wywalone w błoto albo, że stydenci będą jak święte krowy chodzić! Bo prawda jest taka, że kto szedł na wydziały, a nie np. do Biblioteki to ... rozwiń
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2016 o 09:44
No i jak już wspomniano, to nie przejścia mają regulować ruch. może to tam przydałaby się sygnalizacja, a nie na Startowej, czwarta na odcinku 500 m... Zlikwidowano potrzebną kładkę na Lwowskej (po różnych stronach ruchliwej, w pewnym sensie przelotowej ulicy: bloki, szkoła, sklepy), a zostawia się ją na wąskiej uliczce w środku "miasteczka akademickiego". Skoro i tak nie będzie służyć pieszym, a de facto jedynie studentom UMCS idącym do biblioteki, to niech uczelnia zadba o nią sama
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 7 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 5 3

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 12 6

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 14 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 3 4

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 16 3

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia)
galeria
film

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia) 7 4

Mieszkańcy Puław, którzy mimo kapryśnej pogody w sobotni wieczór pojawili się przed Urzędem Miasta, nie żałowali. Spektakl warszawskiego Teatru Akt oraz finałowe widowisko z wykorzystaniem światła i muzyki, zrobiły wrażenie na widzach.

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
DNI OTWARTE
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 2 0