środa, 23 sierpnia 2017 r.

Lublin

W sobotę pokażą w Lublinie pociąg Dart. Jakie zmiany w rozkładzie jazdy?

Autor: Dominik Smaga

Dart
Dart

W sobotę w Lublinie zaprezentowany zostanie nowoczesny pociąg, który już wkrótce ma wozić pasażerów do Warszawy. Znamy już także założenia do nowego rozkładu jazdy, w którym pojawiają się takie nazwy pociągów jak Galaxis, Gemini, czy poczciwa Konopnicka.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Pierwsze z 20 pociągów Dart zamówionych przez PKP Intercity mają zacząć wyjeżdżać na tory od 13 grudnia, kiedy to zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Składy są wyposażone w klimatyzację, gniazdka elektryczne dla każdego z pasażerów, mają wyciszane wnętrze, przedział barowy i wiele innych wygód.

Składy mają być przypisane do kilku tras w Polsce, w tym również tej z Lublina do Warszawy. Darty mają kursować jako pociągi kategorii IC (bilety kosztują tyle, ile w TLK). Wiadomo już, które połączenia będą mieć tę kategorię w nowym rozkładzie, którego zarys jest już dostępny.
W rozkładzie nowością są m.in. kursy do Wrocławia lub Katowic przez Warszawę, poranny pociąg TLK do Poznania i Szczecina, czy późniejszy o pół godziny pierwszy kurs do Warszawy.

Dalekobieżne z Lublina

Planowane od 13 grudnia, w nawiasach godziny przyjazdów

• 4.56 TLK Lublinianin przez Centralną (7.15), Poznań (10.17) do Szczecina (13.10) 6.02 IC Zamoyski do Warszawy Zachodniej (8.24)

• 6.39 TLK Jadwiga do Krakowa Płaszowa (10.51)

• 6.47 TLK Kiev Express do Warszawy Zachodniej (9.19)

• 7.26 TLK Flisak przez Warszawę Centralną (10.15) do Bydgoszczy (13.49)

• 8.14 TLK Bolko przez Katowice (12.54) do Wrocławia (15.04)

• 8.15 TLK Boy-Żeleński do Rzeszowa (11.06)

• 8.49 IC Polesie do Warszawy Zachodniej (11.24)

• 10.00 IC Roździeński przez Warszawę Centralną (12.05) do Katowic (16.16)

• 11.50 TLK Gombrowicz przez Centralną (14.25) i Poznań (18.22) do Szczecina (21.13)

• 12.04 TLK Staszic do Rzeszowa (15.09)

• 12.20 TLK Sztygar przez Katowice (16.59) do Wrocławia (19.12)

• 13.52 IC Konopnicka przez Centralną (16.00) i Łódź Widzew (17.30) do Wrocławia (21.17)

• 15.45 TLK Staszic przez Centralną (18.25) do Piły (23.12)

• 16.04 TLK Gombrowicz do Przemyśla (20.38)

• 16.10 TLK Godula przez Katowice (20.45) do Gliwic (21.12)

• 17.49 IC Czartoryski przez Centralną (20.25) do Częstochowy (22.58)

• 18.19 TLK Długosz do Krakowa (22.23)

• 19.26 TLK Boy-Żeleński do Warszawy Zachodniej (22.24)

• 20.07 TLK Flisak do Przemyśla (0.31)

• 20.52 sezonowy TLK Galaxis do Świnoujścia (7.27)

• 21.24 TLK Gemini do Helu (8.25)

Czytaj więcej o: kolej DART
Gość
kolatka
irek
(25) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 października 2015 o 10:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Fajny artykuł: w sobotę pokażą w Lublinie pociąg Dart. No świetnie. Ale gdzie, o której itp. już nie napisali. Na stronach PKP też żadnego info na ten temat, więc w ciemno nie będę jechał...
Rozwiń
kolatka
kolatka (2 października 2015 o 22:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

ubolewam nad większością reakcji moich ziomali. jestem stałym czytelnikiem DW i ciągle czytam, że to zrobiono nie tak a tamto można inaczej. Szanowni może ruszcie swoje 4 litery, weźcie się do roboty, bo sam Karpiński nie naprawi dla was świata.

Rozwiń
irek
irek (2 października 2015 o 10:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zmiany wiedać na każdym kroku. I niech ktoś mi powie, że karpiński nic nie zrobił. najleiej krytykować że nie taki rozkład jazdy, że za długo do Warszawy. PKP to nie taksówka.

Rozwiń
Heine
Heine (2 października 2015 o 01:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pendolino to może nie jest, ale każda zmiana na lepsze się liczy. Jeśli nie będziemy potrafili docenić takich kwestii, to od razu głosujmy na towarzyszy Eli Kruk - przykręcą kurek z funduszami na inwestycje i po temacie.

Rozwiń
Gość
Gość (2 października 2015 o 00:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

do Krakowa daliby Darta i by busiarze mieli problem

Zobacz lepiej w jakich godzinach jeżdżą do Krakowa , to jakaś paranoja a może i układ z busiarzami . Busiarze wszystkich klientów zgarniają , bo nie każdy na Polskiego Busa dopcha się .

Jak kolej dalej będzie miała taką politykę to zamiast zarabiać będzie dalej tracić :)

Do Krakowa przez Warszawę , do Wrocławia przez Warszawę to może jeszcze do Rzeszowa przez Warszawę !!!

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (25)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!