środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Wiadukt nad ul. Kunickiego: Znowu kilka miesięcy opóźnienia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 maja 2014, 06:00
Autor: Dominik Smaga

O kolejne miesiące odwlecze się przebudowa wiaduktu nad ul. Kunickiego. Kolej właśnie unieważniła przetarg na dokończenie robót, bo miała mniej pieniędzy, niż żądali wykonawcy.

Kolej zarezerwowała na te prace 10,6 miliona złotych, tymczasem tańsza z dwóch firm, które stanęły do przetargu zażądała prawie 16 milionów, a droższa ponad 29 milionów zł. W dniu otwarcia ofert, a było to w kwietniu, kolejarze byli wyraźnie przygnębieni.

W innym nastroju z ich biura wychodzili przedstawiciele jednej z firm, którzy mieli nadzieję, że kolej wysupła dodatkowe pieniądze na rozgrzebany od wielu miesięcy wiadukt.

Ale tak się nie stało. Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe właśnie unieważniła postępowanie. Powód? Zbyt duże ceny. Co będzie dalej? - Przygotowujemy się do przeprowadzenia ponownej procedury przetargowej - informuje Maciej Dutkiewicz, rzecznik PKP PLK.

Wszystko wskazuje na to, że zakończenie prac znów się przesunie. W unieważnionym przetargu kolej wyznaczyli termin ukończenia przebudowy na 28 listopada. A to już kolejny termin. Na samym początku zakładano, że po wszystkim będzie już w marcu… 2013 r.

Pracy jest jeszcze dużo. Trzeba przebudować kanalizację biegnącą pod jezdnią w rejonie wiaduktu. Konieczne jest też obniżenie poziomu jezdni i poszerzenie jej do dwóch pasów ruchu w każdym kierunku, co wymagać będzie prac rozbiórkowych. Dokończyć trzeba dalszy odcinek przejścia podziemnego pod peronami dworca kolejowego, a także wykończyć dwa tunele dla pieszych biegnące wzdłuż ul. Kunickiego. Urządzenia wymaga jeszcze nowy plac wytyczony na przedłużeniu podziemnego przejścia pod peronami.

Kolejarze zapowiadają, że nie zrezygnują z żadnej części prac. - Planujemy wykonanie zadania w pełnym zakresie - deklaruje Dutkiewicz. Jednocześnie spółka PKP PLK stara się o dodatkowe fundusze w Urzędzie Marszałkowskim, który pośredniczy w rozdziale unijnych dotacji.

- Nie ma jeszcze decyzji. Ani na tak, ani na nie - mówi Beata Górka, rzecznik marszałka województwa. - To nie jest łatwa decyzja. Kolejarze już raz prosili nas o dodatkowe pieniądze, prawie 5 milionów złotych i dostali tyle, ile chcieli. Teraz znów brakuje im 5 milionów zł. A my nie mamy worka bez dna.
  Edytuj ten wpis
Gość
klm
don
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (28 maja 2014 o 14:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

może nowi eurodeputowani zdobędą dotacje na wiadukt

Rozwiń
klm
klm (28 maja 2014 o 13:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Prawdopodobnie była ekspertyza techniczna i okazało się, że istniejący wiadukt kolejowy trzeba zburzyć ze względu na zniszczoną konstrukcję.

Wybudować  przejście pod torami w innym miejscu i zmienić organizację ruchu w tym rejonie.A tunel pozostawić taki jaki jest obecnie. Nie ma innej rady.Chyba że zmienia decydentów

Rozwiń
don
don (28 maja 2014 o 11:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Prawdopodobnie była ekspertyza techniczna i okazało się, że istniejący wiadukt kolejowy trzeba zburzyć ze względu na zniszczoną konstrukcję.

Rozwiń
jo
jo (28 maja 2014 o 11:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

po kiego grzyba sie zabierali za rozbiorke, jak nie maja ani pojecia ani kasy !!!!!!!!

przejscie dla pieszych jest tylko po jednej stronie, codzien tamtedy przez jezdnie przebiegaja ludzie aby dotrzec na te strone od przejscia, tunel jest ciemny, nic nie widac, aby patrzec jak dojdzie do jakiejs tragedii !!!!! co za bezmuzgie decydenty w tym lublinie.

Rozwiń
Witold
Witold (28 maja 2014 o 10:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Wiadukt wiaduktem.Drzewka powinny już dawno rosnąć na skwerze.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!