poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Wojewoda i wicewojewoda lubelski podali się do dymisji

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 września 2014, 15:45
Autor: toma

Wojewoda Wojciech Wilk (PO) i wicewojewoda Marian Starownik (PSL) podali się w czwartek do dymisji. To efekt przyjęcia rezygnacji premiera Donalda Tuska przez prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Takie rozwiązanie wymusza w tej sytuacji ustawa o Radzie Ministrów.

- W momencie przyjęcia dymisji rządu przez prezydenta wojewodowie, wicewojewodowie, a także sekretarze i podsekretarze stanu w ministerstwach również muszą podać się do dymisji. A nowy premier ma trzy miesiące na jej ewentualne przyjęcie - tłumaczy Paweł Chruściel, dyrektor Wydziału Prawnego Nadzoru i Administracji w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. Ile mają na to czasu? Tego prawo nie precyzuje. - Powinno to nastąpić "niezwłocznie” - wyjaśnia dyr. Chruściel.

W czwartek po południu biuro prasowe urzędu poinformowało, że wojewoda Wilk i wicewojewoda złożyli dymisje. Stosowne dokumenty jeszcze wczoraj miały zostać przesłane do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów za pośrednictwem ministra administracji i cyfryzacji.

Kandydatką koalicji na premiera jest obecna marszałek Sejmu Ewa Kopacz i to ona najprawdopodobniej podejmie decyzję w tej sprawie. Według powszechnej opinii na rok przed wyborami parlamentarnymi nie będzie chciała robić trzęsienia ziemi w urzędach wojewódzkich. Także w kręgach bliskich wojewodzie Wilkowi usłyszeliśmy, że jest on spokojny o zachowanie stanowiska.

Mówi się jednak także, że wojewoda może pożegnać się ze stanowiskiem. „Załatwić” mu miałby to były szef lubelskiej Platformy Stanisław Żmijan, skonfliktowany z obecnym przewodniczącym zarządu regionu Włodzimierzem Karpińskim.

- Żmijan od jakiegoś czasy wysyłał sygnały, że wkrótce w urzędzie wojewódzkim może się coś zmienić. Jego wpływy w krajowych władzach partii ostatnio wzrosły. Przy jego dobrych relacjach z Cezarym Grabarczykiem, który ma zostać marszałkiem Sejmu niewykluczona jest zmiana na stanowisku wojewody lubelskiego i obsadzenie go kimś spoza frakcji Karpińskiego - mówi nam anonimowo jeden z lokalnych działaczy PO.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Wojciech Wilk marian starownik
adrianna
Gość
Rysiek
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

adrianna
adrianna (12 września 2014 o 21:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Oby nigdy ci przestępcy nie  zajmowali urzędniczych stanowisk!!!!!!!!!!!!! ich miejsce to cele więzienne a majątki winny być skonfiskowane ponieważ zostały nabyte niezgodnie z prawem tzn.na skutek przestępczej działalności

Rozwiń
Gość
Gość (12 września 2014 o 13:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

czyzby szykował się nowy kandydat na burmistrza Krasnika? ;)

To jest możliwe, bo Czerw jest tak słaby, że PO nie zaryzykowała i nie firmuje go swoim szyldem. Czerw podbiera robotę nauczycielom podstawówek i uczy dzieci chodzić, i z tymi dziećmi lansuje się na kandydata na burmistrza.

Wychodzi na to, że kraśnicka gwiazda PO, były wojewoda, może być kontrkandydatem dla Czerwa. Będzie bratobójcza walka:)

Rozwiń
Rysiek
Rysiek (12 września 2014 o 09:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

podstawowe, nie masz Adam pełnych informacji

Rozwiń
Stefan
Stefan (12 września 2014 o 09:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Otrzyma odprawę jedynie w przypadku przyjęcia dymisji, co za tym idzie zakończenia pracy na stanowisku Wojewody. Jeśli nowy Premier dymisji nie przyjmie konieczności wypłacania odpraw komukolwiek nie będzie.

Rozwiń
Josef
Josef (12 września 2014 o 09:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ale mi to wiadomość??Ci dwaj nigdy nuie powinni9 się tam znaleźć!Jeden skarbnik Czubińskiego ,drugi TW.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!