sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Znowu nie udało się wybrać firmy, która wywiezie śmieci w Lublinie. Za drogo

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 marca 2015, 15:45
Autor: Dominik Smaga

Znów nie udało się wybrać firmy, która będzie wywozić odpady z dwóch części miasta. Ratusz unieważnił wczoraj przetarg na tę usługę i zapowiedział, że ogłosi nowy, trzeci z kolei. A do jego rozstrzygnięcia odbiór śmieci zapewnić ma tzw. umowami uzupełniającymi.

Przetarg miał wyłonić firmę, która od 1 kwietnia do końca roku będzie opróżniać osiedlowe kontenery i odbierać worki z odpadami z domów jednorodzinnych w dwóch sektorach miasta. Obejmują one dzielnice: Abramowice, Głusk, Dziesiąta, Kośminek, Bronowice, Stare Miasto, Wieniawa, Śródmieście i Za Cukrownią.

O zlecenie na każdy z tych sektorów starały się dwie firmy, ale ostatecznie nie wybrano żadnej z nich. - Były za drogie - tłumaczy Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta.

Na zapłatę za tę usługę miasto zarezerwowało łącznie 7 milionów złotych, podczas gdy najtańsze oferty (złożone przez warszawską spółkę Eko-Byś) dla obu sektorów sumują się do 9 milionów zł. Jeszcze większej zapłaty chciała lubelska spółka SITA Wschód wyceniając usługę w obu sektorach na 9,6 miliona zł (łącznie).

To właśnie duża przebitka cenowa stała się powodem wczorajszego unieważnienia przetargu przez Urząd Miasta.

- Niezwłocznie ogłosimy nowy - zapowiada Krzyżanowska. Ratusz liczy na to, że składając kolejne oferty przedsiębiorcy zejdą z cen. Na to samo miasto liczyło częściowo unieważniając w grudniu pierwszy przetarg na wywóz odpadów przez cały rok 2015.

Tamto postępowanie dotyczyło siedmiu sektorów i przypadku każdego z nich cena była wyższa od kwoty przeznaczonej przez miasto. Miasto wybrało wykonawcę dla pięciu sektorów, w których cenowa przebitka wynosiła łącznie 600 tys. zł. W pozostałych dwóch przetarg unieważniono, bo tu oferty opiewały na kwotę przekraczającą założenia o 1,6 miliona zł.

Powtórka przetargu nic Ratuszowi nie dała, bo przy zamówieniu na 12 miesięcy przebitka cenowa wynosiła 1,6 mln, a przy 9-miesięcznym wzrosła do 2 milionów. - Nie widzimy uzasadnienia wzrostu kosztów na taką skalę - mówi Krzyżanowska.

Co będzie dalej? Wywóz odpadów ze wspomnianych dzielnic zostanie zlecony firmie SITA Wschód w ramach tzw. umowy uzupełniającej do poprzedniego zlecenia, które wygasło z końcem ubiegłego roku. Dokładnie w taki sam sposób miasto zleciło odbiór śmieci po grudniowym fiasku pierwszego przetargu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin śmieci wywóz śmieci
Olek
edek
xdfg
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Olek
Olek (15 marca 2015 o 17:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lublin to mistrz społek miejskich. Jak sie weźmie za śmieci to będzie tanio i z zyskiem tak jak lotnisko stadion mosir lodowisko basen i lpgk. Życzę powodzenia!!!!!
Rozwiń
edek
edek (15 marca 2015 o 07:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Płakać i płacić.


319
Rozwiń
xdfg
xdfg (14 marca 2015 o 21:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To kiedy wreszcie wykopiemy prywaciarski monopol i zrobimy spółkę komunalną?. Nigdy?. A to będziemy płacili. Możemy mieć lotnisko, to możemy mieć i kilka śmieciarek.

Rozwiń
ludwik
ludwik (14 marca 2015 o 18:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

poprzedni system był gorszy ?

no ale trzeba kolegom dać robotę przy biurokracji, przetargach , firmach i firemkach 3 osobowych.

poza ty ile to prądu, wody, papieru , benzyzny idzie na to?

Rozwiń
8ot
8ot (14 marca 2015 o 18:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

jest okazja żeby zagospodarować stadion i zrobić tam miejską sortownię śmieci i zajezdnię dla śmieciarek 

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!