Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

6 października 2017 r.
14:51

Co wybrali mieszkańcy Puław? Lista inwestycji z budżetu obywatelskiego do realizacji

10 11 A A
W Marinie ma powstać miejsce wypoczynku na hamakach lub wiszących fotelach
W Marinie ma powstać miejsce wypoczynku na hamakach lub wiszących fotelach (fot. Paweł Buczkowski / archiwum)

Znamy już wyniki tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego w Puławach. Komisja do realizacji skierowała łącznie 25 obywatelskich projektów. W przyszłym roku w mieście pojawią się m.in. nowe siłownie plenerowe, kamery monitoringu, a także system zajętości na parkingach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tegoroczna edycja BO charakteryzowała się dużą ilością zgłoszonych projektów, nową, zwiększoną ilością rejonów, podwyższoną pulą środków oraz niską frekwencją. Powoli zmienia się także rodzaj zadań, o które wnioskują obywatele. W tym roku, oprócz tradycyjnych kamer monitoringu, siłowni, placów zabaw, czy zielonych skwerów, nie brakowało nowinek technologicznych.

I tak, na placu Chopina stanie solarna ładowarka do telefonów z gniazdami USB. Ułatwienie czeka także kierowców, którzy szukając wolnych miejsc parkingowych w okolicy Hali Targowej, czy alei Królewskiej, będą mogli spojrzeć na elektroniczne tablice. Będą one monitorowały stan zajętości parkingów i wyświetlały aktualną ilość wolnych miejsc. Pewne udogodnienie czeka także rowerzystów, dla których zamontowanych zostanie kilka stacji z kompresorami do pompowania kół.

Pieniądze znajdą się także na: aleję gwiazd urodzonych w Puławach, która powstanie na Placu Chopina, hamaki dla odpoczywających w Marinie, przedłużenie ścieżki rowerowej w okolicy Gościńca nad Wisłą, pojemniki na odpady, chodnik przy ul. Wróblewskiego oraz ławkę księżnej Izabeli Czartoryskiej (Skwer Niepodległości).

Jeśli chodzi o inwestycje rejonowe, to najwięcej z nich trafi na os. Włostowice, czyli najnowszego rejonu (1A). Mieszkańcy zdecydowali, że chcą: nowych kamer monitoringu miejskiego przy ul. Romów i Kowalskiej, biletomatu i płyt betonowych przy Kilińskiego, latarni przy Zabłockiego, barierek przy Krasickiego, słupa ogłoszeniowego przy pętli autobusowej oraz organizacji pikniku z okazji Dnia Dziecka.

W rejonie 1B (Niwa), pieniądze znalazły się tylko na jeden, najdroższy projekt. Chodzi o modernizację traktu pieszego i budowę ścieżki rowerowej z oświetleniem, pomiędzy Szkołą Podstawową nr 11, a nowym osiedlem "Atrium". Na jedno zadanie może liczyć także rejon 4, a będzie nim zapowiadany od miesięcy plac zabaw na rogu ulic Górnej i Kołodzieja.

W rejonie drugim w przyszłym roku pojawią się natomiast progi zwalniające (ul. Wólka Profecka) i domki dla dziko żyjących kotów. Ponadto zaplanowano tutaj kolejną transzę środków na ograniczenie liczebności ptaków osiedlających się na Skwerze Niepodległości oraz na organizację imprezy pn. "BO kocham Puławy". Z kolei w rejonie III, przed ZSO nr 2 powstanie nowy, osiedlowy plac rekreacyjny z ciągiem pieszo-rowerowym oraz siłownia plenerowa przy starej hali MOSiR.

Tegoroczna edycja budżetu obywatelskiego była kolejną, w której zawiodła frekwencja. Mieszkańcy miasta w trakcie głosowania internetowego i tradycyjnego oddali w sumie niecałe 5,7 tys. głosów. Wyniki pokazały natomiast, że puławianie zamiast nowych szkoleń, warsztatów hobbystycznych, czy koncertów, cenią sobie tzw. twarde inwestycje. Świadczy o tym niewielkie poparcie dla takich pomysłów jak inscenizacja przyjazdu Józefa Piłsudskiego, koncert Margaret, Beaty Kozidrak, czy zajęć dla seniorów. Wyżej oceniono propozycje rozbudowy sieci ścieżek rowerowych, nowych latarni, terenów rekreacyjnych, czy ułatwień dla kierowców. Na wszystkie wyżej wymienione przedsięwzięcia w budżecie miasta na 2018 roku zabezpieczone zostanie 2,1 mln złotych.

Projekty rejonowe


Rejon nr IA

 1. Monitoring przy ul. Norblina/ Romów
 2. Montaż biletomatu przy wiacie przystankowej nr 206 (ul. Kilińskiego)
 3. Budowa oświetlenia pomiędzy ul. Zabłockiego i ul. Krasickiego
 4. Instalacja monitoringu na osiedlu Włostowice/ Kowalska
 5. Piknik sportowo-rodzinny z okazji Dnia Dziecka
 6. Ułożenie płyt betonowych na ul. Kilińskiego
 7. Montaż barierek zabezpieczających (ul. Krasickiego)
 8. Montaż słupa ogłoszeniowego (pętla autobusowa przy ul. Włostowickiej)

Rejon nr IB

Modernizacja traktu pieszego i budowa ścieżki rowerowej wraz z oświetleniem (pomiędzy Szkołą Podstawową nr 11 a osiedlem „Atrium”)


Rejon nr II

 1. Poprawa estetyki i higieny na terenie Skweru Niepodległości i przylegających do niego ulic: Al. Królewska i Al. Mała, poprzez ograniczenie liczebności ptaków z rodziny krukowatych
 2. BO Kocham Puławy (organizacja imprezy w Marinie Puławy)
 3. Domki dla wolno żyjących kotów
 4. Progi zwalniające (ul. Wólka Profecka)

Rejon nr III

 1. Osiedlowy plac rekreacyjny – modernizacja terenu zielonego w ciągu pieszo-rowerowym (przed ZSO nr 2 w Puławach) wraz z objęciem go monitoringiem
 2.  Siłownia napowietrzna (pomiędzy ulicą dojazdową do kortów tenisowych a halą MOSIR)

Rejon nr 4

Budowa placu zabaw dla dzieci i siłownia na powietrzu (róg ul. Górnej i Kołodzieja)


Projekty ogólnomiejskie

 1. Dodanie odcinka ścieżki rowerowej w okolicy ul. Wiślanej i siedziby PZW Puławy Miasto do ścieżki rowerowej w bulwarze wiślanym (okolice Gościńca nad Wisłą)
 2. Wprowadzenie urządzeń umożliwiających napompowanie koła w rowerze
 3. Ławeczka na Skwerze Niepodległości z postacią ks. Izabeli Czartoryskiej
 4. Ładowarka solarna (Plac Chopina)
 5. Miejsce wypoczynku na hamakach lub wiszących fotelach (Marina Puławy)
 6. Aleja Gwiazd urodzonych w Puławach (Plac Chopina)
 7. Systemy zajętości na parkingach otwartych (hala targowa przy ulicy Piaskowej, parking wzdłuż Alei Królewskiej)
 8. Pojemniki do segregowania odpadów (bulwar nadwiślański)
 9. Wykonanie chodnika przy Centrum Integracyjno-Rehabilitacyjnym w Puławach (ul. Wróblewskiego 21)

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 października 2017 o 13:34
Bo każdy mógł oddać 6 głosów w sumie. A ile w końcu mieszkańców zagłosowało, bo tego nie wiadomo. Protokołu żadnego na stronie nie ma? Przy takiej niskiej po raz kolejny frekwencji to po co to organizować? A teraz realizować projekty, na które głosowała garstka osób? Bez sensu, to chyba nie o to chodzi? To są publiczne pieniądze! To już nie jest zabawne z roku na rok!
Avatar
Gość / 7 października 2017 o 09:54
cytat: "będzie za około 2 lata. A, że nie było do tej pory to pretensje do PSPP i PO. Poprzedniej koalicji." Nie będzie hali za 2 lata, bo jest zaledwie polowa kasy na ten cel, natomiast PiS ma w nosie jakieś Puławy i ich potrzeby. Teraz liczy się Tarnów, Oświęcim i Brzeszce w małopolskim, z oczywistych względów. S12 w stronę Radomia też sobie trochę poczeka, a na pewno przed 2023 rokiem jej nie będzie. Do 2023 roku PiS zrujnuje tak budżet, że będziemy znowu spłacać zadłużenie ziemniakami.
Avatar
Gość / 7 października 2017 o 09:30
a gdzie można zobaczyć listę wszystkich projektów dopuszczonych do głosowania i ile każdy z nich zdobył głosów?? Jakiś protokół z komisji wyborczej ktoś widział w sieci?
Avatar
Gość / 6 października 2017 o 22:33
Czy seniorzy w końcu zrozumieją do czego nasze zmierza i przestaną gromadnie popierać typów w rodzaju Janusza G.?
Avatar
Gość / 6 października 2017 o 19:29
To kto to zglaszal, że nie poszli ludzie głosować na swoje projekty.cos mi tu nie gra?! Chyba projekty pisane przez urzędników żeby mieli co robić na etatach. A głosowanie pokazało prawdziwe oblicze zaintetesowania tym całym obywatelskim. Szkoda 2 baniek - wiekszosc pomysłów do bani! I to za nasze pieniądze!
Avatar
Yeti / 6 października 2017 o 19:22
undefined napisał:
A jedyne miejsca, gdzie spotyka się sporo młodych ludzi, to mecze KS Azoty i warsztaty muzyczne. Radnym natomiast nie chce się od lat ruszyć tyłka, żeby powstała w końcu hala widowiskowo-sportowa... Powinna być od conajmniej 10 lat. Będzie może ZA 10...
 Narzekać każdy potrafi. Kolego mijasz się z prawdą i szerzysz defetyzm. Hala widowiskowo sportowa będzie za około 2 lata. A, że nie było do tej pory to pretensje do PSPP i PO. Poprzedniej koalicji. 
Avatar
Gość / 6 października 2017 o 19:10
Elektroniczne informatory psia mać oczywiście zapomnieliście dodać, że pod starostwem na tablicy zawsze będzie cyfra 0 !Tam parking jak na rowery a nie auta osobowe...!
Avatar
Gość / 6 października 2017 o 18:23
A jedyne miejsca, gdzie spotyka się sporo młodych ludzi, to mecze KS Azoty i warsztaty muzyczne. Radnym natomiast nie chce się od lat ruszyć tyłka, żeby powstała w końcu hala widowiskowo-sportowa... Powinna być od conajmniej 10 lat. Będzie może ZA 10...
Avatar
Gość / 6 października 2017 o 18:15
cytat: "Czas postawić na młodych. Miasto ma bardzo duży potencjał ale się myśli o marnowaniu kasy." Ale kto na nich zagłosuje?! Struktura demograficzna w mieście jest taka, że dziadki mają przewagę i mało który z nich rozumie, że trzeba to zmienić. Mają darmowy dojazd na działkę, do przychodni i na targ, to po co im coś zmieniać? Na onecie dostępny jest taki filmik promujący Puławy, jako miasto dla młodych.... przez Rękasa i Grobla! Ludzie młodzi, z pomysłem i jakąś wizją rozwoju, już dawno stąd wywalili. Został azotowski i postpeerelowski beton. I niestety PiS dojedzie to miasto.
cytat: "Czas postawić na młodych. Miasto ma bardzo duży potencjał ale się myśli o marnowaniu kasy." Ale kto na nich zagłosuje?! Struktura demograficzna w mieście jest taka, że dziadki mają przewagę i mało który z nich rozumie, że trzeba to zmienić. Mają darmowy dojazd na działkę, do przychodni i na targ, to po co im coś zmieniać? Na onecie dostępny jest taki filmik promujący Puławy, jako miasto dla młodych.... przez Rękasa i Grobla! Ludzie młodzi, z pomysłem i jakąś wizją rozwoju, już dawno stąd wywalili. Został azotowski i postpee... rozwiń
Avatar
Gość / 6 października 2017 o 16:09
Zobacz ilu jest w Puławach młodych? Sam seniorat. Wiec znów wybiorą Grobla
Avatar
Gość / 7 października 2017 o 13:34
Bo każdy mógł oddać 6 głosów w sumie. A ile w końcu mieszkańców zagłosowało, bo tego nie wiadomo. Protokołu żadnego na stronie nie ma? Przy takiej niskiej po raz kolejny frekwencji to po co to organizować? A teraz realizować projekty, na które głosowała garstka osób? Bez sensu, to chyba nie o to chodzi? To są publiczne pieniądze! To już nie jest zabawne z roku na rok!
Avatar
Gość / 7 października 2017 o 09:54
cytat: "będzie za około 2 lata. A, że nie było do tej pory to pretensje do PSPP i PO. Poprzedniej koalicji." Nie będzie hali za 2 lata, bo jest zaledwie polowa kasy na ten cel, natomiast PiS ma w nosie jakieś Puławy i ich potrzeby. Teraz liczy się Tarnów, Oświęcim i Brzeszce w małopolskim, z oczywistych względów. S12 w stronę Radomia też sobie trochę poczeka, a na pewno przed 2023 rokiem jej nie będzie. Do 2023 roku PiS zrujnuje tak budżet, że będziemy znowu spłacać zadłużenie ziemniakami.
Avatar
Gość / 7 października 2017 o 09:30
a gdzie można zobaczyć listę wszystkich projektów dopuszczonych do głosowania i ile każdy z nich zdobył głosów?? Jakiś protokół z komisji wyborczej ktoś widział w sieci?
Avatar
Gość / 6 października 2017 o 22:33
Czy seniorzy w końcu zrozumieją do czego nasze zmierza i przestaną gromadnie popierać typów w rodzaju Janusza G.?
Avatar
Gość / 6 października 2017 o 19:29
To kto to zglaszal, że nie poszli ludzie głosować na swoje projekty.cos mi tu nie gra?! Chyba projekty pisane przez urzędników żeby mieli co robić na etatach. A głosowanie pokazało prawdziwe oblicze zaintetesowania tym całym obywatelskim. Szkoda 2 baniek - wiekszosc pomysłów do bani! I to za nasze pieniądze!
Avatar
Yeti / 6 października 2017 o 19:22
undefined napisał:
A jedyne miejsca, gdzie spotyka się sporo młodych ludzi, to mecze KS Azoty i warsztaty muzyczne. Radnym natomiast nie chce się od lat ruszyć tyłka, żeby powstała w końcu hala widowiskowo-sportowa... Powinna być od conajmniej 10 lat. Będzie może ZA 10...
 Narzekać każdy potrafi. Kolego mijasz się z prawdą i szerzysz defetyzm. Hala widowiskowo sportowa będzie za około 2 lata. A, że nie było do tej pory to pretensje do PSPP i PO. Poprzedniej koalicji. 
Avatar
Gość / 6 października 2017 o 19:10
Elektroniczne informatory psia mać oczywiście zapomnieliście dodać, że pod starostwem na tablicy zawsze będzie cyfra 0 !Tam parking jak na rowery a nie auta osobowe...!
Avatar
Gość / 6 października 2017 o 18:23
A jedyne miejsca, gdzie spotyka się sporo młodych ludzi, to mecze KS Azoty i warsztaty muzyczne. Radnym natomiast nie chce się od lat ruszyć tyłka, żeby powstała w końcu hala widowiskowo-sportowa... Powinna być od conajmniej 10 lat. Będzie może ZA 10...
Avatar
Gość / 6 października 2017 o 18:15
cytat: "Czas postawić na młodych. Miasto ma bardzo duży potencjał ale się myśli o marnowaniu kasy." Ale kto na nich zagłosuje?! Struktura demograficzna w mieście jest taka, że dziadki mają przewagę i mało który z nich rozumie, że trzeba to zmienić. Mają darmowy dojazd na działkę, do przychodni i na targ, to po co im coś zmieniać? Na onecie dostępny jest taki filmik promujący Puławy, jako miasto dla młodych.... przez Rękasa i Grobla! Ludzie młodzi, z pomysłem i jakąś wizją rozwoju, już dawno stąd wywalili. Został azotowski i postpeerelowski beton. I niestety PiS dojedzie to miasto.
cytat: "Czas postawić na młodych. Miasto ma bardzo duży potencjał ale się myśli o marnowaniu kasy." Ale kto na nich zagłosuje?! Struktura demograficzna w mieście jest taka, że dziadki mają przewagę i mało który z nich rozumie, że trzeba to zmienić. Mają darmowy dojazd na działkę, do przychodni i na targ, to po co im coś zmieniać? Na onecie dostępny jest taki filmik promujący Puławy, jako miasto dla młodych.... przez Rękasa i Grobla! Ludzie młodzi, z pomysłem i jakąś wizją rozwoju, już dawno stąd wywalili. Został azotowski i postpee... rozwiń
Avatar
Gość / 6 października 2017 o 16:09
Zobacz ilu jest w Puławach młodych? Sam seniorat. Wiec znów wybiorą Grobla
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koncert kameralny w DK LSM
23 kwietnia 2018, 18:00

Koncert kameralny w DK LSM 0 0

Co Gdzie Kiedy. Dom Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprasza na 16. juz odsłonę cyklu muzycznego Bo piękno na to jest, by zachwycało… pod dyrekcją Teresy Księskiej-Falger. Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek, 23 kwietnia o godz. 18.

Wybory samorządowe 2018: Brakuje urzędników do pracy
PROBLEM

Wybory samorządowe 2018: Brakuje urzędników do pracy 3 1

W ponad 40 gminach województwa lubelskiego wciąż brakuje urzędników wyborczych, którzy mają zająć się organizacją tegorocznych wyborów samorządowych. Problemu z naborem nie było jedynie na terenie delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Chełmie

Pokazy spektaklu "Diabeł i tabliczka czekolady" w Osterwie

Pokazy spektaklu "Diabeł i tabliczka czekolady" w Osterwie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie zaprasza na pokazy spektaklu opartego na reportażach Pawła Piotra Reszki o "zwykłych - niezwykłych" mieszkańcach województwa lubelskiego - Diabeł i tabliczka czekolady.

300 złotych na wyprawkę czy niższy CIT. Wracamy do obietnic premiera
POLITYKA

300 złotych na wyprawkę czy niższy CIT. Wracamy do obietnic premiera 9 2

Niższy CIT i ZUS dla przedsiębiorców, fundusz budowy dróg lokalnych, 300 zł na wyprawkę dla każdego ucznia i zabezpieczenia emerytalne dla kobiet, które urodziły i wychowały co najmniej czworo dzieci - to niektóre z założeń "Piątki Morawieckiego". Zdaniem opozycji ma to na celu przykrycie zamieszania związanego z wysokimi nagrodami dla członków rządu. - Może chodzić o odbicie w sondażach - przyznaje politolog

Szedł ulicą, osunął się na chodnik. Policjanci uratowali mu życie, teraz im za to dziękuje

Szedł ulicą, osunął się na chodnik. Policjanci uratowali mu życie, teraz im za to dziękuje 16 1

Do komendanta hrubieszowskiej policji wpłynął niecodzienny list. 58-letni mężczyzna w ten sposób podziękował miejscowym funkcjonariuszom za uratowanie mu życia.

Koncert charytatywny w Nałęczowie
21 kwietnia 2018, 15:00

Koncert charytatywny w Nałęczowie 1 0

Co Gdzie Kiedy. 21 kwietnia o godz. 15 w Nałęczowskim Ośrodku Kultury (ul. Lipowa 6) odbędzie się wyjątkowy koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczony zostanie na rzecz Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie.

"Kolejka ciągnęła się poza drzwi wejściowe". Tłumy na otwarciu Wielokranu w CSK (zdjęcia)
galeria

"Kolejka ciągnęła się poza drzwi wejściowe". Tłumy na otwarciu Wielokranu w CSK (zdjęcia) 15 6

Oficjalnie otwarty jest już Wielokran Browaru Zakładowego w lubelskim Centrum Spotkania Kultur. - Kolejka ciągnęła się długo poza drzwi wejściowe. Atmosfera była znakomita. Dzisiaj także spodziewamy się wielu gości - mówi jeden z pracowników.

Sporo atrakcji dla kibiców podczas meczu TBV Start - Miasto Szkła Krosno

Sporo atrakcji dla kibiców podczas meczu TBV Start - Miasto Szkła Krosno 2 0

Ostatni mecz sezonu, to tradycyjnie szansa dla kibiców, żeby spotkać się z zawodnikami. Sympatycy TBV Startu będą mieli taką okazję w niedzielę po zakończeniu zawodów z Miastem Szkła Krosno.

Czarne jest piękne, czyli nowy Opel Astra

Czarne jest piękne, czyli nowy Opel Astra 0 0

Opel astra po raz pierwszy jest dostępny również w wersji dwukolorowej — czarny lakier na dachu, bocznych lusterkach i obręczach kół z lekkiego stopu kontrastuje z resztą nadwozia.

Samochód spadł z nasypu. Nie żyje 18-latka
TRAGEDIA

Samochód spadł z nasypu. Nie żyje 18-latka 8 6

Tragiczny wypadek w Rudniku k. Lublina. Nie żyje 18-letnia kobieta.

Rzecznik Praw Obywatelskich chce kontroli przejścia granicznego w Terespolu

Rzecznik Praw Obywatelskich chce kontroli przejścia granicznego w Terespolu 1 7

Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił się do komendanta głównego Straży Granicznej o kontrolę praktyk stosowanych na przejściu granicznym w Terespolu. Zwłaszcza wobec cudzoziemców poszukujących w Polsce ochrony przed prześladowaniami w swoich krajach.

Dzieje Puław: Losy kościoła włostowickiego po najeździe szwedzkim
HISTORIA

Dzieje Puław: Losy kościoła włostowickiego po najeździe szwedzkim 15 0

Najazd szwedzki przyniósł, oprócz zniszczeń pałacu, także ograbienie i zniszczenie kościoła we Włostowicach. Szalejąca w dwa lata później zaraza, której początek datuje się na 24 sierpnia 1708 r., zdziesiątkowała mieszkańców, a dużą część pozostałych przy życiu wypędziła do lasów.

Wisła Puławy gra z liderem tabeli

Wisła Puławy gra z liderem tabeli 4 0

Humory w Puławach mocno się ostatnio poprawiły. Tak samo, jak pozycja w tabeli. Po bardzo trudnym początku rundy wiosennej Wisła wygrała dwa ostatnie mecze i odskoczyła od drużyn zagrożonych spadkiem. W sobotę na stadionie MOSiR zamelduje się lider tabeli GKS Jastrzębie. Zawody rozpoczną się o godz. 17

Zaparkował auto i poszedł do domu. Wkrótce nad miastem pojawiła się łuna ognia

Zaparkował auto i poszedł do domu. Wkrótce nad miastem pojawiła się łuna ognia 3 5

Łuna ognia pojawiła się w nocy nad Rykami. Na jednym z parkingów palił się samochód.

Samochód był wtedy szczytem marzeń. Jak podróżowaliśmy w PRL-u?
MAGAZYN

Samochód był wtedy szczytem marzeń. Jak podróżowaliśmy w PRL-u? 12 10

Przez wiele lat samochód był dla wielu Polaków szczytem marzeń. Władysław Gomułka uważał zresztą, że samochody są dla burżujów, dlatego stawiał na transport zbiorowy. I jeździliśmy stłoczeni w wagonowej toalecie lub na korytarzu albo byliśmy skazani na łaskę i niełaskę kierowcy PKS-u, który mógł nas nie wpuścić do autobusu. Dziś większość z nas korzysta z własnego samochodu. I stoimy w korkach...

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.