poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Puławy

Jednak będzie „Mieszkanie Plus” w Puławach

Dodano: 6 stycznia 2017, 12:27

(fot. Archiwum)
(fot. Archiwum)

Prezydent Janusz Grobel potwierdza informacje o zainteresowaniu miasta rządowym programem wspierania rozwoju mieszkalnictwa pod wynajem. Nowy blok może powstać przy ul. Słowackiego 15.

Początkowo, z powodu braku odpowiednich działek, Puławy nie przystąpiły do programu „Mieszkanie Plus”. Ma się on opierać na terenach należących do skarbu państwa oraz samorządów. Żeby móc zbudować blok z mieszkaniami pod wynajem, którego powstanie sfinansuje Bank Gospodarstwa Krajowego konieczna jest także zgodność z miejscowym planem.

Chodzi o to, żeby dana działka była przeznaczona pod mieszkalnictwo wielorodzinne. Ponadto, musi być ona położona w miejscu potencjalnie atrakcyjnym dla przyszłych lokatorów. Nie bez znaczenia jest również dostęp do wodociągu, kanalizacji, gazu, ciepła, czy energii elektrycznej.
W Puławach na razie tego typu miejsca nie znaleziono, ale władze miasta wytypowały teren, na którym w przyszłości mógłby powstać budynek włączony do programu. Chodzi o adres przy ul. Słowackiego 15, o którym podczas ostatniej sesji rady miasta wspomniał prezydent Janusz Grobel.

– Podjęliśmy już działania, by ta działka mogła zostać przeznaczona na ten cel. Lokatorzy budynku przy tej ulicy zostali już przekwaterowani do mieszkań zamiennych. Działka w planie miejscowym przeznaczona jest obecnie pod zabudowę jednorodzinną lub usługową, dlatego rozpoczniemy prace nad zmianą tego planu – poinformował.

Zgodę na rozpoczęcie tych działań 29 grudnia podjęli puławscy radni. Podjęta przez nich uchwała umożliwi formalne uporządkowanie całego kwartału pomiędzy ulicami Słowackiego, Reymonta, Sienkiewicza i Sieroszewskiego.

– Opracowanie spójnej koncepcji tego miejsca podniesie jego wartość funkcjonalno-przestrzenną oraz umożliwi przystąpienie do programu „Mieszkanie Plus” – napisał w uzasadnieniu do projektu uchwały, Paweł Oroń, kierownik Wydziału Planowania Przestrzennego w UM.

Działka, o której mowa, znajduje się na rogu ulic Słowackiego i Reymonta. Obecnie znajduje się na niej niewielki parterowy budynek, który służył dotychczas pod mieszkalnictwo socjalne. Teraz, gdy został już opuszczony przez lokatorów, możliwa będzie jego rozbiórka. Na 17-arowym terenie, po wprowadzeniu zmian w miejscowym planie, mógłby powstać kilkupiętrowy blok.

Czytaj więcej o: Puławy Mieszkanie Plus
Użytkownik niezarejestrowany
olo
romek&atomek
(29) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 stycznia 2017 o 21:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
te mieszkania to dobra sprawa ale nawet jezeli powstana to wiadomo z gory kto je dostanie tak beda dzielone jak do tej pory robila to nasza cudowna komisia mieszkaniowa ciotki i pociotki a co chodzi o wolke profecka czy romow to mieszkaja tam tacy sami ludzie jak kazdy tylko zeby tych brudasow wyjebac z pulaw to by bylo super.
Rozwiń
olo
olo (12 stycznia 2017 o 19:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niech radni wezmą sie tworzenie miejsc pracy, ściąganiem firm, magazynów, zakładów produkcyjnych do Puław. Pensja 2000+ i sobie sami wynajmiemy...
Rozwiń
romek&atomek
romek&atomek (11 stycznia 2017 o 15:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PS. Taka wólka profecka zła i cały romówek tez. tylko jak wam sie przepłacać w sklepach nie chce za polskie papierosy to gdzie po ruskie jedziecie?? A np.pod hale targową i nie napinaj się tak bo se na brąz majty zrobisz
Rozwiń
mieszkaniec wlkp
mieszkaniec wlkp (10 stycznia 2017 o 14:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PS. Taka wólka profecka zła i cały romówek tez. tylko jak wam sie przepłacać w sklepach nie chce za polskie papierosy to gdzie po ruskie jedziecie?? 
Rozwiń
mieszkaniec wlkp
mieszkaniec wlkp (10 stycznia 2017 o 13:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
słuchaj ćwoku z matrixa puławskiego. ludzie na ul. wólka profecka płacą większy czynsz od metra, niż ludzie w mieszkaniach własnościowych w pozostałej częsci miasta. to samo tyczy sie całej reszty opłat opec, energia... i uwaga ja za czynsz pŁacĘ, najgorzsze dla takich ludzi jak ja jest to Że majĄ swiadomosc tego iŻ pŁacĄ duzo wiecej niz taki ty. zal mi tutaj takich ludzi co im *** sciska, własnie takich ludzi jak ty...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (29)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!