Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

3 stycznia 2018 r.
14:34

Komisja ustaliła, że krzewów jest za mało. Prezydent nie dosadzi, radny chce zrobić to sam

14 84 A A
W tym roku kończy się 5-letni okres ochronny po rewitalizacji skweru. Gdy minie, miasto będzie mogło ingerować w jego kształt m.in. w kontekście nasadzeń
W tym roku kończy się 5-letni okres ochronny po rewitalizacji skweru. Gdy minie, miasto będzie mogło ingerować w jego kształt m.in. w kontekście nasadzeń (fot. Radosław Szczęch)

Złożenie niecodziennej interpelacji zapowiedział puławski radny Paweł Maj. Samorządowiec zawiedziony brakiem zgody na sfinansowanie przewidzianych w projekcie nasadzeń przez miasto, zaproponował, że zrobi to sam. Chce przeznaczyć na ten cel 5 tys. złotych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi o rośliny ozdobne, których, zdaniem radnego, brakuje na Skwerze Niepodległości. Ubytek potwierdza przyjęty pod koniec 2016 roku protokół komisji rewizyjnej, która badała tę sprawę. Jej członkowie uznali wtedy, że podczas przebudowy skweru powierzchnia nasadzeń krzewów została zmniejszona w stosunku do pierwotnego projektu.

Podczas ostatniej grudniowej sesji radny Maj złożył dwa wnioski dotyczące skweru. Jeden dotyczył testowej wymiany kilku fragmentów nawierzchni ścieżek (za 25 tys. zł zdjętych z wydatków na promocję miasta), drugi – nowych nasadzeń (za 5 tys. zdjętych z kosztów świątecznych iluminacji).

– Powinniśmy zrobić coś z tym skwerem, pokazać mieszkańcom jak to powinno wyglądać – argumentował Maj. Na niewiele się to zdało. Rada, po wysłuchaniu negatywnej opinii prezydenta, zdecydowaną większością głosów odrzuciła obydwa wnioski.

Samorządowiec nie dał jednak za wygraną i postanowił sfinansować nowe rośliny dla Skweru Niepodległości z własnej kieszeni. – Za moje własne pieniądze sam dokonam tych nasadzeń. Złożę w tej sprawie stosowną interpelację – zapowiedział.

Taki gest trochę zaskoczył zgromadzonych na sali obrad. Władze miasta na razie tego pomysłu nie skreślają. – Po pierwsze musi zostać złożony wniosek, bo radny nie może sam dokonywać nasadzeń bez zgody właściciela tego terenu, czyli w tym przypadku miasta. Jeśli takie pismo do nas trafi, rozważymy tę sprawę. W grę wchodzi np. darowizna rzeczowa, czy przekazanie pieniędzy – podpowiada Tadeusz Kocoń, wiceprezydent Puław. – Ważne jest również to, żeby miejsce na te nasadzenia było odpowiednie. Po prostu szkoda by było, gdyby te rośliny uschły – dodaje, zaznaczając, że za taką inicjatywę samorządowca „należy pochwalić”.

Trochę bardziej sceptycznie do pomysłu Pawła Maja podchodzi Wiesław Stolarski, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Puławach. – Nie chciałbym na tym etapie niczego przesądzać, bo jeszcze nie otrzymaliśmy tej interpelacji, ale według mnie jest to działanie zbędne. Co roku dosadzamy kilkadziesiąt roślin, tak żeby zachować zaprojektowany, skończony układ skweru. Poza tym radny powinien pamiętać o tym, że na kolejne nasadzenia zgodę musi wydać konserwator zabytków – przypomina dyrektor ZDM.

Według wyników pracy Komisji Rewizyjnej
 i według planu modernizacji skweru na całym terenie do brzozy powinny znajdować się nasadzenia krzewów. Ale ich nie ma
Według wyników pracy Komisji Rewizyjnej i według planu modernizacji skweru na całym terenie do brzozy powinny znajdować się nasadzenia krzewów. Ale ich nie ma (fot. Paweł Maj)
Fragment projektu
Fragment projektu

Komentarze 84

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 stycznia 2018 o 13:36
+1
Nie po to PiS wygrał wybory żeby teraz komukolwiek służyć. Artur mandatu nie odda bo honorem się nie wyżywi
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 14:59
+1
Przeciez te nasadzenia byly w projekcie, a zespol komisji rewizyjnej jak sprawdzal sam wytknal te bledy. Podpisali sie pod tym radni PiSu. To zaden wymysl Maja, a tylko konsekwencja w dzialaniu.
Avatar
Gospodarz / 8 stycznia 2018 o 19:45
PiS to tylko o poziom lepsza partia od PO. Tam jest masa koryciarzy, a jak taki Maj robi dobrą zmianę to im wchodzi na ambicję. 
Avatar
Gość / 7 stycznia 2018 o 23:43
abc. tobie nie wierze. podaj link gdzie to można zobaczyć? Gdzie to niby było? jak na sesji to chyba tam jakiś protokół jest pisany? czekam na linka
Avatar
Gość / 7 stycznia 2018 o 10:48
Oooo kolejny wątek...to i pewnie zaraz "kłamstwa manipulacje zawiść złość i plucie jadem" znowu się pojawią
Avatar
abc / 7 stycznia 2018 o 10:28
Ale dlaczego Pan redaktor nie napisze ,jak Pan Radny Maj formołował te wnioski? Wstyd i komedia. Radny, który nie potrafi złożyć wniosku do budżetu po 3 latach bycia radnym . Pół godziny nie potrafił podać prawidłowo sformułowanego wniosku. Maj na prezydenta!!!! 
Avatar
Gość / 6 stycznia 2018 o 21:38
14.24 napewno się jeszcze wypowie o tym użalaniu, może i wcześniejsze jeszcze ciekawsze wątki rozwinie...
Avatar
Gość / 6 stycznia 2018 o 21:13
Teraz kłamstwa i manipulacje kliki opierają się na ''SUGESTIACH''? Czyich? Poproszę więcej szczegółów? Gdzie i kiedy była sugestia podwyżek dla urzędników samorządowych???? Z jakich środków? proszę o konkrety a nie kłamstwa, jad i plucie pod pprzykrywką ''SUGESTII''
Avatar
Gość / 6 stycznia 2018 o 17:21
Brawo!!! I to jest właśnie dobry początek pozytywneh kampanii - z jednej strony 5tys na krzaki (choć szkoda ze juz bez tej testowej wymiany kilku fragmentów nawierzchni ścieżek), z drugiej sugestia podwyżek dla urzędników samorządowych - dobrrrre ale za mało!!!! O maluczkich największej empatii godnych proszę pomyśleć, czyli o starszych i schorowanych ludziach - bo Ci w przeważającej liczbie występują jednak poza urzędem...
Avatar
Gość / 6 stycznia 2018 o 15:22
Dobrze że ty się nie użalasz nad tym co robisz i piszesz
Avatar
Gospodarz / 8 stycznia 2018 o 19:45
PiS to tylko o poziom lepsza partia od PO. Tam jest masa koryciarzy, a jak taki Maj robi dobrą zmianę to im wchodzi na ambicję. 
Avatar
Gość / 7 stycznia 2018 o 23:43
abc. tobie nie wierze. podaj link gdzie to można zobaczyć? Gdzie to niby było? jak na sesji to chyba tam jakiś protokół jest pisany? czekam na linka
Avatar
Gość / 7 stycznia 2018 o 10:48
Oooo kolejny wątek...to i pewnie zaraz "kłamstwa manipulacje zawiść złość i plucie jadem" znowu się pojawią
Avatar
abc / 7 stycznia 2018 o 10:28
Ale dlaczego Pan redaktor nie napisze ,jak Pan Radny Maj formołował te wnioski? Wstyd i komedia. Radny, który nie potrafi złożyć wniosku do budżetu po 3 latach bycia radnym . Pół godziny nie potrafił podać prawidłowo sformułowanego wniosku. Maj na prezydenta!!!! 
Avatar
Gość / 6 stycznia 2018 o 21:38
14.24 napewno się jeszcze wypowie o tym użalaniu, może i wcześniejsze jeszcze ciekawsze wątki rozwinie...
Avatar
Gość / 6 stycznia 2018 o 21:13
Teraz kłamstwa i manipulacje kliki opierają się na ''SUGESTIACH''? Czyich? Poproszę więcej szczegółów? Gdzie i kiedy była sugestia podwyżek dla urzędników samorządowych???? Z jakich środków? proszę o konkrety a nie kłamstwa, jad i plucie pod pprzykrywką ''SUGESTII''
Avatar
Gość / 6 stycznia 2018 o 17:21
Brawo!!! I to jest właśnie dobry początek pozytywneh kampanii - z jednej strony 5tys na krzaki (choć szkoda ze juz bez tej testowej wymiany kilku fragmentów nawierzchni ścieżek), z drugiej sugestia podwyżek dla urzędników samorządowych - dobrrrre ale za mało!!!! O maluczkich największej empatii godnych proszę pomyśleć, czyli o starszych i schorowanych ludziach - bo Ci w przeważającej liczbie występują jednak poza urzędem...
Avatar
Gość / 6 stycznia 2018 o 15:22
Dobrze że ty się nie użalasz nad tym co robisz i piszesz
Avatar
gosc / 6 stycznia 2018 o 14:24
Czy to prawda że Maj zaczął użalać się nad szeregowymi urzędnikami w UM że za mało zarabiają? Tak mi się coś o uszy obiło czy to kit?
Avatar
Gość / 6 stycznia 2018 o 11:06
Nie róbcie antyreklamy szlachetnej paczce. Czy to jest jedyna słuszna i sprawiedliwa akcja charytatywna? Innych inicjatyw nie można wspierać? Kreatury które dobre imię tej szlachetnej inicjatywy wykorzystują do swoich bandyckich oszczerstw i zagrywek, trudno nazwać ludźmi. Karma wraca. Pozdrawiam.
Zobacz wszystkie komentarze 84

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Już wiadomo kto będzie prowadził kawiarnię na placu Litewskim. Kiedy otwarcie?

Już wiadomo kto będzie prowadził kawiarnię na placu Litewskim. Kiedy otwarcie? 0 0

Będzie kawa, herbata, lody i ciastka – zapowiada stowarzyszenie, które wygrało konkurs na prowadzenie letniej kafejki na pl. Litewskim. Będą tu pracować osoby niepełnosprawne, kawiarnia przyjmie też na staż bezrobotnych. Lokal powinien być otwarty na początku maja, czynny będzie do końca października.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 kwietnia 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 kwietnia 2018 r. 0 0

Liga Mistrzów. Szalony mecz na Anfield

Liga Mistrzów. Szalony mecz na Anfield 1 0

Siedem bramek padło w meczu pomiędzy Liverpoolem, a AS Romą w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów. „The Reds” prowadzili w pewnym momencie 5:0, ale w końcówce goście zmniejszyli rozmiary porażki

Święto miłośników czytania. Trwa Festiwal Książki w Puławach [wideo]
film

Święto miłośników czytania. Trwa Festiwal Książki w Puławach [wideo] 1 0

15. Festiwal Książki w Puławach rozpoczął koncert zespołu Plateau oraz spotkania autorskie z Michałem Szulimem i Marzeną Filipczak. Przed nami kolejne - z Anną Brzezińską, plakacistą Dawidem Ryskim i Beatą Gołaszewską, bohaterką książki "Ambasadorowa".

Plac zabaw, kolejka tyrolska i tor rowerowy powstaną w Lublinie. Inwestycja centrum handlowego
galeria

Plac zabaw, kolejka tyrolska i tor rowerowy powstaną w Lublinie. Inwestycja centrum handlowego 25 2

Ślizgawki, zjeżdżalnie, hamaki, mini kolejka tyrolska, park do ćwiczeń oraz tor rowerowy – to tylko niektóre atrakcje, które znajdą się w dwóch strefach zabawy i wypoczynku, które powstaną przy centrum handlowym SKENDE Shopping w Lublinie.

Walka o głosy seniorów rozpoczęta. Obietnice PO w Puławach
galeria
film

Walka o głosy seniorów rozpoczęta. Obietnice PO w Puławach 7 25

Rozwój geriatrii, unettowienie emerytur, darmowe badania dla 60-latków, urlop wytchnieniowy, czy zniżki na leki - to część programu "Polska Seniora", o którym we wtorek w Puławach opowiadały posłanki Platformy Obywatelskiej.

Sprzęt z serduszkiem ciągle spływa. Komu pomogła WOŚP w Białej Podlaskiej?

Sprzęt z serduszkiem ciągle spływa. Komu pomogła WOŚP w Białej Podlaskiej? 0 4

Sprzęt za ponad 2 mln zł otrzymał szpital w Białej Podlaskiej na przestrzeni ubiegłego i tego roku od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trafił on do Ośrodka Opieki Medycznej Domowy Szpital oraz na oddziały neonatologiczny i dziecięcy.

Przedszkolaki na medal. Duży i złoty! Paraolimpiada w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Przedszkolaki na medal. Duży i złoty! Paraolimpiada w Lublinie [zdjęcia] 0 0

III Paraolimpiada Przedszkolaków organizowana przez Przedszkole Integracyjnego nr 39 w Lublinie zgromadziła maluchy z 14 ośrodków na całej Lubelszczyźnie. Zawodnicy reprezentowali m.in. Lublin, Łęczną i Krasnystaw.

Ta pułapka udaje samicę. Kiedy samiec dostaje się do środka nie ma już dla niego ratunku
galeria

Ta pułapka udaje samicę. Kiedy samiec dostaje się do środka nie ma już dla niego ratunku 17 2

We wtorek zaczęła się nowa wojna ze szkodnikiem niszczącym lubelskie kasztanowce. Na większą skalę stosowane będą w tym roku pułapki feromonowe „udające” samicę. Zwabione nimi samce czeka, ostatnie w ich życiu rozczarowanie. Dzięki tej metodzie mniej będzie postronnych ofiar wśród innych owadów.

"Państwo musi zachować ciągłość". Monika Jaruzelska w Lublinie o ustawie degradacyjnej
galeria
film

"Państwo musi zachować ciągłość". Monika Jaruzelska w Lublinie o ustawie degradacyjnej 0 26

Wejście w życie ustawy degradacyjnej byłoby bardzo niebezpiecznym zjawiskiem. Państwo musi zachować pewną ciągłość - powiedziała w Lublinie Monika Jaruzelska, córka generała Wojciecha Jaruzelskiego.

Roboty drogowe w Lublinie. Duże utrudnienia na dwóch ważnych ulicach

Roboty drogowe w Lublinie. Duże utrudnienia na dwóch ważnych ulicach 6 2

Nie doszło do zapowiadanego na wtorek zamknięcia przejazdu przed Bramą Krakowską. Bariery na Lubartowskiej oraz Królewskiej mają być ustawione w środę około południa.

Koncert zespołu L.Stadt w Radiu Lublin
27 kwietnia 2018, 19:00

Koncert zespołu L.Stadt w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 kwietnia o godz. 19 w siedzibie Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi grupa L.Stadt.

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie
film

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie 1 10

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie. Zawiera ono między innymi zobowiązanie rządu do podniesienia wysokości renty socjalnej.

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 2:1. Pierwsza wygrana od września

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 2:1. Pierwsza wygrana od września 12 2

Kibice Górnika długo musieli czekać na ten moment, ale wreszcie się doczekali. We wtorek zielono-czarni pokonali na swoim boisku Chrobrego Głogów 2:1. To pierwsza wygrana łęcznian od... 23 września 2017 roku

Prezydent Etiopii obejrzy puławskie Azoty

Prezydent Etiopii obejrzy puławskie Azoty 29 6

W środę prezydent Demokratycznej Republiki Etiopii Mulatu Teshome Wurtu i jego małżonka odwiedzą Zakłady Azotowe „Puławy”. To szansa za pogłębienie współpracy gospodarczej i handlowej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!