niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Puławy

Komisja ustaliła, że krzewów jest za mało. Prezydent nie dosadzi, radny chce zrobić to sam

Dodano: 3 stycznia 2018, 14:34

W tym roku kończy się 5-letni okres ochronny po rewitalizacji skweru. Gdy minie, miasto będzie mogło ingerować w jego kształt m.in. w kontekście nasadzeń
W tym roku kończy się 5-letni okres ochronny po rewitalizacji skweru. Gdy minie, miasto będzie mogło ingerować w jego kształt m.in. w kontekście nasadzeń (fot. Radosław Szczęch)

Złożenie niecodziennej interpelacji zapowiedział puławski radny Paweł Maj. Samorządowiec zawiedziony brakiem zgody na sfinansowanie przewidzianych w projekcie nasadzeń przez miasto, zaproponował, że zrobi to sam. Chce przeznaczyć na ten cel 5 tys. złotych.

Chodzi o rośliny ozdobne, których, zdaniem radnego, brakuje na Skwerze Niepodległości. Ubytek potwierdza przyjęty pod koniec 2016 roku protokół komisji rewizyjnej, która badała tę sprawę. Jej członkowie uznali wtedy, że podczas przebudowy skweru powierzchnia nasadzeń krzewów została zmniejszona w stosunku do pierwotnego projektu.

Podczas ostatniej grudniowej sesji radny Maj złożył dwa wnioski dotyczące skweru. Jeden dotyczył testowej wymiany kilku fragmentów nawierzchni ścieżek (za 25 tys. zł zdjętych z wydatków na promocję miasta), drugi – nowych nasadzeń (za 5 tys. zdjętych z kosztów świątecznych iluminacji).

– Powinniśmy zrobić coś z tym skwerem, pokazać mieszkańcom jak to powinno wyglądać – argumentował Maj. Na niewiele się to zdało. Rada, po wysłuchaniu negatywnej opinii prezydenta, zdecydowaną większością głosów odrzuciła obydwa wnioski.

Samorządowiec nie dał jednak za wygraną i postanowił sfinansować nowe rośliny dla Skweru Niepodległości z własnej kieszeni. – Za moje własne pieniądze sam dokonam tych nasadzeń. Złożę w tej sprawie stosowną interpelację – zapowiedział.

Taki gest trochę zaskoczył zgromadzonych na sali obrad. Władze miasta na razie tego pomysłu nie skreślają. – Po pierwsze musi zostać złożony wniosek, bo radny nie może sam dokonywać nasadzeń bez zgody właściciela tego terenu, czyli w tym przypadku miasta. Jeśli takie pismo do nas trafi, rozważymy tę sprawę. W grę wchodzi np. darowizna rzeczowa, czy przekazanie pieniędzy – podpowiada Tadeusz Kocoń, wiceprezydent Puław. – Ważne jest również to, żeby miejsce na te nasadzenia było odpowiednie. Po prostu szkoda by było, gdyby te rośliny uschły – dodaje, zaznaczając, że za taką inicjatywę samorządowca „należy pochwalić”.

Trochę bardziej sceptycznie do pomysłu Pawła Maja podchodzi Wiesław Stolarski, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Puławach. – Nie chciałbym na tym etapie niczego przesądzać, bo jeszcze nie otrzymaliśmy tej interpelacji, ale według mnie jest to działanie zbędne. Co roku dosadzamy kilkadziesiąt roślin, tak żeby zachować zaprojektowany, skończony układ skweru. Poza tym radny powinien pamiętać o tym, że na kolejne nasadzenia zgodę musi wydać konserwator zabytków – przypomina dyrektor ZDM.

Według wyników pracy Komisji Rewizyjnej
 i według planu modernizacji skweru na całym terenie do brzozy powinny znajdować się nasadzenia krzewów. Ale ich nie ma
Według wyników pracy Komisji Rewizyjnej i według planu modernizacji skweru na całym terenie do brzozy powinny znajdować się nasadzenia krzewów. Ale ich nie ma (fot. Paweł Maj)
Fragment projektu
Fragment projektu
Gospodarz
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(84) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gospodarz
Gospodarz (8 stycznia 2018 o 19:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PiS to tylko o poziom lepsza partia od PO. Tam jest masa koryciarzy, a jak taki Maj robi dobrą zmianę to im wchodzi na ambicję. 
Rozwiń
Gość
Gość (7 stycznia 2018 o 23:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
abc. tobie nie wierze. podaj link gdzie to można zobaczyć? Gdzie to niby było? jak na sesji to chyba tam jakiś protokół jest pisany? czekam na linka
Rozwiń
Gość
Gość (7 stycznia 2018 o 10:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oooo kolejny wątek...to i pewnie zaraz "kłamstwa manipulacje zawiść złość i plucie jadem" znowu się pojawią
Rozwiń
abc
abc (7 stycznia 2018 o 10:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale dlaczego Pan redaktor nie napisze ,jak Pan Radny Maj formołował te wnioski? Wstyd i komedia. Radny, który nie potrafi złożyć wniosku do budżetu po 3 latach bycia radnym . Pół godziny nie potrafił podać prawidłowo sformułowanego wniosku. Maj na prezydenta!!!! 
Rozwiń
Gość
Gość (6 stycznia 2018 o 21:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
14.24 napewno się jeszcze wypowie o tym użalaniu, może i wcześniejsze jeszcze ciekawsze wątki rozwinie...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (84)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!