niedziela, 18 marca 2018 r.

Puławy

Podziękowania i awanse dla strażaków z powiatu puławskiego

Dodano: 17 maja 2017, 13:10
Autor: rs

Z okazji Dnia Strażaka, w Sali Kongresowej Pałacu Czartoryskich w Puławach odbył się uroczysty apel, w którym kilkudziesięciu pracowników straży pożarnej odebrało nagrody, wyróżnienia i awanse na wyższe stopnie.

Podczas uroczystości strażacy PSP w Puławach, Zakładowej Straży Pożarnej przy ZA oraz przedstawiciele jednostek ochotniczych wysłuchali wielu miłych słów. Starosta puławski Witold Popiołek przypomniał, że to właśnie straż pożarna od lat cieszy się najwyższym poziomem zaufania społecznego. Starosta pochwalił także przygotowanie i profesjonalizm puławskich jednostek, ze szczególnym uwzględnieniem tych, którzy odpowiadają za bezpieczeństwo przeciwpożarowe Zakładów Azotowych.

– Ratowanie życia, zdrowia i gotowość do niesienia pomocy to działania wpisane w waszą codzienną służbę – powiedział Witold Popiołek, kierując te słowa do wszystkich strażaków.

Komendant puławskiej PSP brygadier Grzegorz Podhajny podsumował ostanie 25 lat państwowej straży, podkreślając to, że przez te lata formacja stała się nowoczesna i przygotowana nie tylko do gaszenia pożarów.

– Jesteśmy wszędzie tam, gdzie istnieje zagrożenie życia, zdrowia, czy środowiska. Pożary stanowią obecnie jedynie 37 proc. wszystkich zdarzeń, z jakimi musimy się mierzyć – mówił komendant.

Głos zabrał także m.in. poseł Krzysztof Szulowski, który w imieniu całego Sejmu zapewnił strażaków, że ich służba należy do priorytetowych. Wyraził także przekonanie, że będzie miało to przełożenie na jakość jej finansowania przez rząd.

Kilka słów do zgromadzonych powiedział także prezes zarządu OSP w województwie lubelskim Marian Starownik, który chwalił proces modernizacji jednostek ochotniczych. Przypomniał, że w ostatnich latach jedna trzecia z nich otrzymała nowe samochody.

Użytkownik niezarejestrowany
jhjj
Użytkownik niezarejestrowany
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 maja 2017 o 18:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawe kto zarudniłmtą piękną PAnIe.
Rozwiń
jhjj
jhjj (17 maja 2017 o 17:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
starownik to chyba nie ta opcja tz. nie PiS, 
Rozwiń
Gość
Gość (17 maja 2017 o 16:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
***s://mieczduchapulawy.wordpress.com/2017/03/18/lublin-spsk-nr-4-10-tysiecy-talentow/ przy moim wypadku była m.in straż. tak więc dziękuję ...
Rozwiń
Gość
Gość (17 maja 2017 o 15:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Odznaczeni zostali zasłużeni czy wybrani?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!