wtorek, 20 marca 2018 r.

Puławy

Powstał Komitet Obrony Praw Pacjentów i Szpitala Puławskiego. "Przedstawiciele władz nie powinni spać spokojnie"

Dodano: 11 stycznia 2016, 07:07

Szpital w Puławach (fot. Paweł Buczkowski / archiwum)
Szpital w Puławach (fot. Paweł Buczkowski / archiwum)

Przedstawiciele związków zawodowych z Puław, Ryk i Dęblina zawiązali Międzyzakładowy Komitet Obrony Praw Pacjentów i Szpitala Puławskiego. Występują przeciwko restrukturyzacji SP ZOZ oraz zmniejszaniu składów karetek.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Do nowego zrzeszenia włączyli się przedstawiciele wszystkich organizacji związkowych działających przy SP ZOZ i Zakładach Azotowych „Puławy”.

- Mamy trzy postulaty. Pierwszy to przywrócenie trzyosobowych składów karetek pogotowia, drugi to wycofanie się z restrukturyzacji puławskiego szpitala, a trzeci dotyczy przygotowania programu naprawczego, który nie będzie zakładał likwidacji SP ZOZ - wyjaśnia Sławomir Kamiński z NSZZ „Solidarność”, jeden z założycieli komitetu.

Zdaniem związkowców program przyjęty przez zarząd i Radę Powiatu Puławskiego negatywnie odbije się na zdrowiu i bezpieczeństwie mieszkańców powiatu. Komitet ma na celu przekonanie władz do wycofania się z uchwalonej już restrukturyzacji. Według związkowców, nie można bezczynnie przyglądać się kolejnym zwolnieniom. Dlatego dążą do przeciwstawienia się samorządowcom oraz dyrektorowi SP ZOZ.

– Pomysłów mamy mnóstwo i mogę zapewnić, że przedstawiciele władz nie powinni spać spokojnie. Nie chcę zdradzać szczegółów. Na pewno będziemy działali w ramach obowiązującego prawa, w tym uprawnień dotyczących rad pracowniczych. To jest cały wachlarz niestandardowych możliwości – dodaje Kamiński, który zdradza, że brane pod uwagę jest m.in. oflagowanie zakładów, petycje.

Planowane są też akcje edukacyjne skierowane do radnych rady powiatu. To właśnie samorządowcy zostali wzięci na cel, jako ci, którzy zarządzają puławskim szpitalem. Komitet będzie starał się doprowadzić do kolejnej debaty nad SP ZOZ i stworzenia alternatywnego programu naprawczego, który anuluje ten obowiązujący. Sami pomysłu na taki program nie mają.

- My nie jesteśmy od tworzenia programów. Działamy przeciwko zmianom, które oceniamy, jako niekorzystne dla pacjentów. To jest komitet obrony ich praw, to warto podkreślić - kończy były starosta.

Międzyzakładowy Komitet Obrony Praw Pacjentów i Szpitala Puławskiego
Na czele organizacji stanęli: • Iwona Kęsik z NSZZ Solidarność • Rafał Nowak ze Związku Zawodowego „Kadra-Azoty” • Sławomir Kamiński z NSZZ Solidarność • Mariusz Przewłoka z MZZP „Solidność” • Sławomir Wręga ze Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego w ZA.
• Do komitetu włączyli się także związkowcy z Prefabetu, Wojskowych Zakładów Lotniczych w Dęblinie oraz organizacji z Ryk.

Gość
Gość
Gość
(60) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (19 stycznia 2016 o 17:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeżeli masz dość: - marnować cały dzień na wizytę u lekarza – zamiast umawiać się na określona godzinę - czekać kilka (czasem kilkanaście!) miesięcy na wizytę u lekarza specjalisty – zamiast otrzymać dostęp w ciągu kilku dni - prosić o skierowanie na badania lekarskie, na które i tak czekasz kilka miesięcy (czasem nawet lat!) - dowiadywać się o chorobach gdy są one w fazie zaawansowanej - zamiast profilaktycznie się badać. lub - płacić za każdą wizytę i każde badanie od stu do kilkuset złotych lekarz-na-abonament.pl
Rozwiń
Gość
Gość (15 stycznia 2016 o 18:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pani mówi też o planach na 2016. I co? Pierwsze że włączą się w obchody 1050-lecia chrztu Polski. Szpital, dopiero po pytaniu redaktora. Odpowiedź: sytuacja jest trudna, będziemy rozmawiać, będziemy monitorować działania dyrektora, zachowamy struktury szpitala, nikogo nie skrzywdzimy!!!!!. Proszę trzymać za słowo panią przewodniczącą. Dobrze że rozmowa nagrana legalnie, będzie z czego rozliczać.
Rozwiń
Gość
Gość (15 stycznia 2016 o 18:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Taka dygresja dlaczego szpital ma problemy: właśnie oglądam i słucham w telewizji puławskiej rozmowy z przewodniczącą rady powiatu i na pytanie co zostało zrobione w 2015r w powiecie najważniejsze to: przecięcie wstęgi w Kęble i na hali sportowej w szkole chemicznej. No i naj najważniejsze wydarzenie wg pani przewodniczącej to odsłonięcie pomnika kpt. rez. Władysława Szczypy. O tym przewodnicząca mówi baaaardzo dużo, aż emocje ją ponoszą, co za ekscytacja! A co powiedziała o szpitalu i dzianiach na jego rzecz? To było pół zdania że jest problem. No cóż priorytety. Żal, żenada, smutek ...
Rozwiń
Gość
Gość (15 stycznia 2016 o 15:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Bierzta Rybaka za sieci i ratujta szpital

Rozwiń
Gość
Gość (15 stycznia 2016 o 14:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dziękuję za pierwszy konkretny głos. Kto następny?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (60)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!