sobota, 24 lutego 2018 r.

Puławy

Puławy. Młodzież wzięła władzę. Oto nowi radni

Dodano: 4 grudnia 2015, 13:37
Autor: rs

Fot. UM Puławy
Fot. UM Puławy

W mieście powołano nową Młodzieżową Radę Miasta. Nastoletnich samorządowców jest 32.

Pierwsza Młodzieżowa Rada Miasta powstała z inicjatywy Zbigniewa Śliwińskiego, ówczesnego przewodniczącego dorosłej rady miasta. Ta tradycja jest kontynuowana, a we wtorek nowi młodzieżowi radni rozpoczęli piątą kadencję. Podczas pierwszego posiedzenia złożyli ślubowanie oraz wybrali swoje prezydium. Przewodniczącym został Piotr Rodzoch, uczeń puławskiego Zespołu Szkół Technicznych, a jego zastępcami wybrano Adriannę Pietras z ZSO nr 2 oraz Patryka Antolaka z ZS nr 2. Sekretarzem został Jakub Wilkiel, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego.

Młodzi radni, zanim zasilili skład MRM musieli powalczyć o głosy swoich koleżanek i kolegów. Mają więc już za sobą lekcję demokracji. To właśnie przybliżanie jej zasad było jedną z głównych przesłanek, które stanęły za tym, by takie forum powołać. Niestety jak dotąd, na ogół młodzieżowi radni ograniczali swoją działalność do podjęcia kilku formalnych uchwał, np. o zmianie statutu. Nie wykorzystywali tego organu do działania na rzecz realizacji własnych pomysłów na rozwój miasta, ani do opiniowania uchwał podejmowanych przez swoich starszych kolegów.

Skład nowej Młodzieżowej Rady Miasta:

Piotr Rodzoch, Adrianna Pietras, Patryk Antolak, Jakub Wilkiel, Wiktor Bieniek, Marcelina Bonecka, Patrycja Borychowska, Anna Cygan, Mateusz Feluś, Mateusz Górnik, Agata Górska, Aleksandra Grabowska, Szymon Grzebalski, Agata Kaźmierczak, Katarzyna Krakowiak, Rafał Lipnicki, Marcin Marzec, Daniel Mazur, Beata Mikos, Maria Mokijewska, Bartosz Okoń, Marlena Owczarek, Aleksandra Pętek, Karol Pochol, Ada Przepiórka, Jan Sadurski, Jan Skwarek, Szymon Szczuka, Natalia Walencik, Aleksandra Walasek, Katarzyna Welo i Karolina Wójcik.

Gość
Gość
Gość
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (13 grudnia 2015 o 22:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W innych miastach, funkcjonuje dla odmiany Rada Seniorów (np w Toruniu) - gdzie zabierają głos ludzie z wiedzą, dorobkiem i doświadczeniem. To się wydaje lepszym pomysłem, choć nie wykluczam sensu istnienia takiej rady młodych równolegle z radą starszych.
Rozwiń
Gość
Gość (10 grudnia 2015 o 19:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Żenada żenada Jeszcze raz żenada, przewodniczący Poprzedniej kadencji wziął tylek w troki i nie miał się kto tym zająć. Żadna kadencja nie może się niczym pochwalić. Po co to wszystko?? młodzieży się przez to wydaje, że są kimś ważnym, a nic faktycznie nie mają do powiedzenia... Mimo wszystko życzę powodzenia i może się pozytywnie zaskocze
Rozwiń
Gość
Gość (7 grudnia 2015 o 08:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ten młodzieniec pierwszy z lewej (czarna teczka) jest pełen energii i na pewno za chwilę wpadnie na kolejny świetny pomysł. Myślę, że nadawałby się na przewodniczącego młodzieżowej RM, reprezentuje odpowiedni poziom...
Rozwiń
Gość
Gość (5 grudnia 2015 o 18:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dokładnie, po co to wszystko?, przecież te dzieciaki robią pokazówę i na dodatek są zwalniani z lekcji na tzw. sesje. Czym może pochwalić się każda kolejna do tej pory MRM - odpowiem .... niczym. Szkoda prądu w UM i podłogi zabrudzonej wątpliwymi młodymi , "pełnymi" entuzjazmu jak widać na zdjęciu radnymi. Taka lekcja demokracji z której nic nie wynika. a propos demokracji.... przecież my od 3 tygodni jej nie mamy. Teraz jest kult jednostki i szczekających piesków.
Rozwiń
Gość
Gość (4 grudnia 2015 o 15:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dać im szansę :)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!