czwartek, 22 marca 2018 r.

Puławy

Puławy: Ulice czekają remonty. Wkrótce ruszą przetargi

Dodano: 5 lutego 2017, 11:37

Ulica Spacerowa to jedna z tych, którym przebudowa przyda się najbardziej. Tutaj już za kilka miesięcy będzie widać nowy asfalt i chodniki
Ulica Spacerowa to jedna z tych, którym przebudowa przyda się najbardziej. Tutaj już za kilka miesięcy będzie widać nowy asfalt i chodniki (fot. Radosław Szczęch)

Przebudowa ulicy 6 Sierpnia rozpocznie serię zaplanowanych na ten rok inwestycji drogowych w mieście. Jedną z ostatnich będzie połączenie ścieżek rowerowych w centrum.

Plan przetargów opublikował właśnie Zarząd Dróg Miejskich.

W pierwszej kolejności rozpisany zostanie przetarg na przebudowę położonej na zachodnim skraju Puław, ul. 6 Sierpnia. Jej nawierzchnia od wielu lat wymaga wymiany. Postępowanie mające na celu wyłonienie wykonawcy tego zadania ruszy już w lutym. Nowy asfalt zobaczymy od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego do ul. Pustej. Inwestycja będzie kosztowała około 1,6 mln złotych.

W marcu ogłoszony zostanie przetarg na budowę ul. Spacerowej. Po zakończeniu prac, których wartość szacowana jest ma 1 mln złotych, ulica będzie przypominała wyremontowaną w zeszłym roku ul. Saperów Kaniowskich. To oznacza nową, asfaltową nawierzchnię, chodniki z kolorowej kostki, kanalizację deszczową itd.

W tym samym miesiącu ruszy przetarg na budowę ul. Zdebika. To niewielki łącznik pomiędzy ul. Sosnową i ul. M. Kołodzieja na os. Górna-Kolejowa, na którego wykonanie zabezpieczono 360 tys. złotych.

Marzec będzie również miesiącem, w którym ZDM ogłosi przetarg na budowę nowej drogi dojazdowej do os. Słoneczne Piaski. Ta inwestycja była jedną z tych, które w ubiegłym roku w ramach budżetu obywatelskiego wybrali mieszkańcy miasta.

Kwiecień będzie czasem poszukiwania wykonawców dokumentacji technicznych na przebudowę ulic: Kochanowskiego, Kowalskiej, Sybiraków oraz łącznik pomiędzy ul. Kolejową i Składową. Wszystkie te odcinki najprawdopodobniej zostaną wykonane w przyszłym roku. W maju z kolei ZDM planuje ogłoszenie przetargu na naprawę chodnika przy ul. Kruka (to także efekt budżetu ob.) oraz postępowania wyłaniającego wykonawcę dojazdu do bursy.

W czerwcu zarząd przystąpi do kolejnej tegorocznej inwestycji, czyli modernizacji traktu spacerowego wzdłuż ogrodzenia Szkoły Podstawowej nr 1 i Środowiskowego Domu Samopomocy. Na lipiec zaplanowano natomiast budowę parkingu przed Miejskim Przedszkolem nr 2 na os. Niwa oraz połączenie ścieżek rowerowych, o co w ramach konsultacji prosili mieszkańcy. Chodzi o rowerowe trasy wzdłuż ul. Gościńczyk i Wojska Polskiego. Ich połączenie powinno poprawić bezpieczeństwo rowerzystów w centrum miasta.

Na tym drogowe plany ZDM na ten rok się kończą, ale, jeśli wzorem lat ubiegłych, po przetargach, w kasie miasta zostaną oszczędności, niewykluczone, że jesienią lista inwestycji się wydłuży. Warunkiem, oprócz odpowiedniej ilości pieniędzy, musiałaby być wtedy także gotowa dokumentacja techniczna na dodatkowe zadania oraz zgoda miejskiej rady.

Czytaj więcej o: drogi Puławy
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (6 lutego 2017 o 16:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niech lepiej zrobią porządek z Kazimierską i Włostowicką, bo to co tam parę lat temu zrobili to jest skandal i patologia.
Rozwiń
Gość
Gość (6 lutego 2017 o 08:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A może by tak zlikwidować słup energetyczny stojący na środku jezdni w ulicy Sypniewskiego?
Rozwiń
Gość
Gość (5 lutego 2017 o 19:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dodam. Chodnik na ul. Filtrowej może nie jest potrzebny, bo to 'strefa zamieszkania' i piesi mają pierwszeństwo. Ale nowy asfalt jest konieczny.
Rozwiń
Gość
Gość (5 lutego 2017 o 19:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kiedy remont ulicy Filtrowej? Jest cała zryta, słabo zasypane dziury, brak chodnika.
Rozwiń
Gość
Gość (5 lutego 2017 o 18:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
na jakiś czas wystarczy, a w grudniu po pierwszych płatkach śniegu wypuszczą 10-cio tonowe pługi i rozpier...niczą wszystko do góry nogami i będzie po kostce. Oj lubie patrzeć jak ciężki sprzęt do odśnieżania robi wyboje w nowiutkich chodnikach.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!