czwartek, 22 marca 2018 r.

Puławy

Sześciolatki do zerówek w szkołach. Radna PiS: to nie nasza decyzja

Dodano: 9 lutego 2016, 14:01

Sposób, w jaki przygotowano zmiany krytykuje Bożena Krygier (PiS), przewodnicząca rady miasta, która zapowiada próbę znalezienia kompromisu
Sposób, w jaki przygotowano zmiany krytykuje Bożena Krygier (PiS), przewodnicząca rady miasta, która zapowiada próbę znalezienia kompromisu

Podjęta przez władze Puław decyzja dotycząca przeniesienia sześciolatków z przedszkoli do szkół wywołała opór ze strony ich rodziców. Sposób, w jaki przygotowano zmiany krytykuje Bożena Krygier (PiS), przewodnicząca rady miasta, która zapowiada próbę znalezienia kompromisu.

Z wyliczeń Wydziału Edukacji i Sportu w Urzędzie Miasta Puławy wynika, że jeśli grupy zerówkowe zostałyby w przedszkolach, miejsca zabrakłoby w nich dla najmłodszych dzieci. Z tego powodu władze podjęły decyzję o tym, że zerówki w większości miejskich przedszkoli zostaną zlikwidowane, a sześciolatki we wrześniu naukę rozpoczną w oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych. To rozwiązanie nie podoba się rodzicom, którzy podkreślają, że taka zmiana otoczenia może być dla ich pociech szkodliwa. Źle przyjęli także informację o tym, że decyzja w tej sprawie zapadła bez konsultacji z nimi.

Najbardziej niezadowoleni wydają się rodzice dzieci z Miejskiego Przedszkola nr. 3, jednego z największych w mieście. Tutaj argument o niewystarczającej ilości miejsc nie przekonuje nawet dyrektor Agaty Lubomskiej-Kowalskiej. Na spotkaniu z rodzicami przyznała, że obiekt jest w stanie przyjąć wszystkich. Rodzice maluchów z MP nr 3 liczą teraz na to, że uda im się przekonać władze do ponownego przemyślenia zmian w oświacie.

W roli mediatora pomiędzy prezydent Ewą Wójcik, która popiera zapowiedziane zmiany, a protestującymi ma wystąpić przewodnicąca rady miasta, Bożena Krygier, która jest też nauczycielką w SP nr 11. Radna stanowczo odcina się od odpowiedzialności za przyjęte rozwiązania.

– Podkreślam, że ta decyzja nie należała do rady miasta. My przyjęliśmy stanowisko dotyczące niezamykania oddziałów szkolno-przedszkolnych, co było podyktowane ustawą. Nie mieliśmy, jako radni, żadnego wpływu na to, jaki będzie ostateczny podział grup. Uważam, że z rodzicami należało porozmawiać i ja będę starała się to robić – zapowiada przewodnicząca.

Jej zdaniem rozwiązaniem tego sporu powinien być kompromis, a decyzje powinny zostać poprzedzone konsultacjami. We wtorek kolejne spotkanie z rodzicami MP nr 3 w tej sprawie, tym razem z udziałem przedstawicieli rady miasta. Początek o godz. 15:30.

Gość
Gość
Gość
(64) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (11 lutego 2016 o 18:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czytam wnikliwie protokoły z rady miasta i słucham, czytam wypowiedzi pani radnej w mediach, wystarczy w zupełności.
Rozwiń
Gość
Gość (11 lutego 2016 o 17:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A skąd wiesz, że brak jej wiedzy? Chodzisz na sesje czy komisje? Tam nigdy nie ma publiczności. No chyba, że jestes jednym z rasnych
Rozwiń
Gość
Gość (11 lutego 2016 o 17:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może i ta pani jest fajna towarzysko - do tańca i różańca. Jako radna już kilka razy skompromitowała się - brak jej przede wszystkim wiedzy, uczyć dzieci śpiewania to nie to samo co być radnym.
Rozwiń
Gość
Gość (11 lutego 2016 o 17:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale głupoty. Najlepiej spytajcie Pana Grobla jak było, albo jeszcze panią wiceprezydent Wójcik. Na pewno odpowiedzą. Nie chcieli wystawić Krygierowej w ogóle, bo mieli w tym okręgu innego kandydata. Było o tym bardzo głośno. PiS zaproponował jej start i wygrała w cuglach, bo ludzie z jej osiedla bardzo ją lubią. Dużo robi dla lokalnej społeczności, choć się tym nie chwali jak inni. Uczyła moją córkę. To świetna babka, za którą dzieci przepadają. Ale to niektórych boli. Została przewodniczącą i bardzo dobrze, bo jest otwarta dla ludzi i zawsze znajduje dla nich czas. nie jest złośliwa i łapczywa na władzę jak inni, którzy tu z zawiści wypisują głupoty
Rozwiń
myślozbrodniarz
myślozbrodniarz (11 lutego 2016 o 15:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ja myślę, że administrator powinien albo usuwać obraźliwe wpisy, albo należy sprawę zgłosić na policję, bo ten hejt jest nie do zniesienia. Obrażacie i wyzywacie ludzi nie mając zielonego pojęcia jak funkcjonują pewne obszary działalności. Część działań należy do kompetencji urzędu miasta i rada nic do tego nie ma. Prezydent sam podejmuje pewne decyzje - od tego jest. Co do Bożeny Krygier to nie zmieniła opcji. Po prostu PSPP potraktowało ją źle więc odeszła


Tak, rządy PiSu to wypisz, wymaluj Orwelowski Rok 1984. Pisanie prawdy to hejt, dopominanie się o realizację składanych obietnic (ślizgawka) to straszenie pozwami sądowymi, samodzielne myślenie to myslozbrodnia. itd., itp.

A z tym potraktowaniem pani przez PSPP to śmiech na sali. Pani wykalkulowała sobie, że nie ma szans na bycie przewodniczącą rady startując z ugrupowania pana Grobla. Tyle w temacie. 

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (64)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!