niedziela, 25 lutego 2018 r.

Puławy

Zarząd powiatu puławskiego z absolutorium. Ale nie wszyscy poparli jego udzielenie

Dodano: 1 lipca 2017, 17:19
Autor: rs

Starosta puławski Witold Popiołek
Starosta puławski Witold Popiołek

Rada powiatu puławskiego w środę przyjęła sprawozdanie z wykonania budżetu za 2016 rok oraz udzieliła zarządowi absolutorium. Przeciw zagłosowało sześciu radnych, cały klub PO, a także Paweł Gajek i Lidia Twardowska.

Jak mówi Lidia Twardowska, jej powodem sprzeciwu wobec władz powiatu, była postawa wobec restrukturyzacji przeprowadzonej w SP ZOZ.

– To, co zostało zrobione w związku z tym procesem, zostało zrobione źle. Skutkiem tych działań będzie krach związany z brakiem personelu pielęgniarskiego. Już dzisiaj w puławskim występują braki kadrowe – mówi radna, która wyjaśnia, że udzielenie absolutorium to dla niej coś więcej, niż poprawne wykonanie budżetu. – W moim przekonaniu to nie są tylko słupki i rachunki, ale także decyzje, atmosfera, organizacja i przewidywanie. W tych aspektach zarząd nie zawsze działał tak, jak należy – dodaje.

Z kolei Wojciech Kuba (PO), zwraca uwagę na inne powody sprzeciwu wobec zarządu. – Jesteśmy, jako klub, bardzo niezadowoleni z polityki kadrowej w wykonaniu tej egzotycznej koalicji PiS-PSL. Mam na myśli obsadzanie różnych stanowisk kolesiami, znajomymi, po linii partyjnej. Zastrzeżenia mamy także co do sposobu traktowania całej rady, nieco z góry. Nie jesteśmy maszynką do głosowania, a wielokrotnie czuliśmy się deprecjonowani – tłumaczy radny.

Innego zdania są radni PiS i PSL, którzy nie tylko popierają działania zarządu, ale uważają, że za pracę w całym ubiegłym roku władzy należą się podziękowania. – Naprawdę trudno znaleźć racjonalny argument, żeby być przeciw. Dochody budżetu wykonane w 102 procentach, wydatki w 98 proc., zrealizowane wszystkie zaplanowane inwestycje, świetna współpraca z samorządami, bardzo dobry wynik SP ZOZ. Moim zdaniem wszyscy powinni być za udzieleniem tego absolutorium. Fakt, że było inaczej, to przykład politycznej gry opozycji – mówi Zdzisław Wójciak (PiS).

On
braksłów
Ja
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

On
On (4 lipca 2017 o 01:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I jeszcze ta co siedziała koło tej drugiej co jej mąż był kiedyś tym co u niego byli oni i z nim wódkę pili
Rozwiń
braksłów
braksłów (4 lipca 2017 o 00:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wczoraj byłam w kościele i siedziałam w ostatnim rzędzie. Chciałam być w pierwszym, ale tam siedziały kobiety z manifestacji "macica jest moja" czy "czarny marsz" - jakieś takie głupie hasło było tego marszu. Większość tych kobiet wywaliła języki i przyjęła komunię. Niektóre z nich widziałam na zdjęciach w internecie przy okazji różnych manifestacji antykościelnych i antyrządowych, jak również na spotkaniach z czołówką PO zapraszaną przez p. Karpińskiego. Niektóre z nich mają wnuki, a ich córki biorą 500+. Ale one walą w PiS, że niszczy demokrację. Niektóre w aptece korzystają z darmowych leków danych przez rząd PiS. Ale krzyczą, że teraz jest totalitaryzm. Jedna z nich skorzysta z obniżenia wieku emerytalnego, aby opiekować się mężem i przejdzie na jesieni na emeryturę w wieku 60 lat. Ale opowiada, że Kaczyński jest gorszy od Hitlera. Inna rozpacza, że jej mąż były oficer SBek jest prześladowany i porównuje Kaczyńskiego do ... Stalina. Jeszcze inna bywalczyni kościoła garnizonowego zawsze po mszy i przyjęciu komunii użala się, że księża to tylko polityka, kobiety na boku i lewe interesy. Kto tak zmanipulował te kobiety, że działaja nawet wbrew własnym interesom i zwykłej uczciwości własnego sumienia? 
Rozwiń
Ja
Ja (3 lipca 2017 o 10:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
JAk wy z PO żądziliśta to szpital też miał długi i nic nie zrobiliście w temacie, ale jak teraz coś działają to tez źle..... dla was zawsze jest źle....
 Dalej NIEUK = wyborca PIS
Rozwiń
Gość
Gość (3 lipca 2017 o 06:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
JAk wy z PO żądziliśta to szpital też miał długi i nic nie zrobiliście w temacie, ale jak teraz coś działają to tez źle..... dla was zawsze jest źle....
Rozwiń
Gość
Gość (2 lipca 2017 o 22:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Te same gęby
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!