LEKKOATLETYKA

Sportowiec Roku - nominowani: Karolina Kołeczek. Przełomowy sezon

Kolejną kandydatką do tytułu sportowca 2018 roku jest Karolina Kołeczek – lekkoatletka AZS UMCS Lublin. W ostatnich miesiącach 25-latka osiągnęła sporo świetnych wyników, z dobrej strony pokazała się także na mistrzostwach Europy w Berlinie

Sportowiec Roku 2018 - nominowani: Dominik Kopeć. Najlepszy sezon w karierze

Powiedzieć, że Dominik Kopeć ma za sobą dobry rok, to nic nie powiedzieć. Zawodnik Agrosu Zamość w lipcu wywalczył dwa złote medale mistrzostw Polski. Wystąpił też na mistrzostwach Europy w Berlinie, gdzie dotarł do półfinału. A do tego „wyśrubował” swoje „życiówki”.

Lekkoatleci AZS UMCS Lublin podsumowali sezon

Taki sezon trzeba było podsumować. W sobotę, w Chatce Żaka spotkali się najlepsi zawodnicy AZS UMCS. Lublinianie w 2018 roku osiągnęli mnóstwo świetnych wyników. Oczywiście, wisienką na torcie był złoty medal mistrzostw Europy w Berlinie, który w pchnięciu kulą wywalczyła Paulina Guba

Petarda. Historie z młotem w tle. Paweł Fajdek opowiadał o swojej książce w Lublinie

W poniedziałek Lublin odwiedzili trzej Pawłowie: Fajdek, Hochstim i Skraba – autorzy książki „Petarda. Historie z młotem w tle”. Wszyscy opowiadali, dlaczego zdecydowali się ją napisać i co można w niej znaleźć.

Pobiegną by upamiętnić odzyskanie Niepodległości

W niedzielę w Puławach odbędzie się jeden z XXIX Ogólnopolskich Biegów Niepodległości

Paulina Guba trzecia w klasyfikacji "Złotych Kolców"

Duże wyróżnienie dla zawodniczki AZS UMCS Lublin. Mistrzyni Europy w pchnięciu kulą Paulina Guba zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji „Złotych Kolców”

Paweł Fajdek napisał... książkę

Od środy, 31 października w księgarniach można znaleźć książkę Pawła Fajdka. To żadna pomyłka, zawodnik Agrosu Zamość naprawdę jest autorem tytułu „Petarda. Historie z młotem w tle”

Szósta edycja Grand Prix Lublin City Trail rozpoczęta

W sobotę nad Zalewem Zemborzyckim odbył się pierwszy z sześciu biegów w ramach cyklu Grand Prix City Trail z Nationale-Nederlanden Lublin 2018/2019. Zwycięstwo odnieśli lubelski dominator – Artur Kern i Julia Pleskaczyńska. Kolejna okazja do sprawdzenia się na 5-kilometrowej trasie już 11 listopada podczas Biegu Niepodległości

Paulina Guba (AZS UMCS Lublin): W Londynie przełamałam barierę

ROZMOWA Z Pauliną Gubą, zawodniczką AZS UMCS Lublin

Malwina Kopron (AZS UMCS Lublin): Szykujemy transfery z górnej półki

ROZMOWA Z Malwiną Kopron, zawodniczką AZS UMCS Lublin

AZS UMCS Lublin wygrał finał Superligi Drużynowych Mistrzostw Polski do lat 20

Drugi raz z rzędu AZS UMCS Lublin wygrał finał Superligi Drużynowych Mistrzostw Polski do lat 20 w lekkiej atletyce.

Uczniowie pobiegli w parku. 3. Mila Pamięci Ofiar Komunizmu [zdjęcia]

Lubelska Mila Pamięci to jedyny taki bieg w Polsce. Jest organizowany w Lublinie od 2016 r., w okolicach rocznicy 17 września 1939 r., czyli daty napaści ZSRR na Polskę podczas II wojny światowej. Zawodnicy, którzy wystartowali dziś w 3. Mili Pamięci Ofiar Komunizmu mieli do pokonania 1609 m. Trasa została wyznaczona na terenie parku Ludowego.

Biegi City Trail znów będą gościć nad Zalewem Zemborzyckim

Trwa rejestracja do największego biegowego cyklu w Polsce – CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. To już siódma ogólnopolska edycja imprezy.

Drużynowe Mistrzostwo Polski Ligi Lekkoatletycznej dla AZS UMCS Lublin

Przed rokiem było drugie miejsce. Tym razem AZS UMCS podskoczył stopień wyżej. W rozegranym w Inowrocławiu finale Tamex Ekstraklasy akademicy pozostawili w tyle kluby z Warszawy oraz Krakowa i zostali drużynowymi mistrzami Polski

Memoriał Kamili Skolimowskiej: Fajdek najlepszy, Guba druga

W Chorzowie został rozegrany Memoriał Kamili Skolimowskiej. W zawodach wystartowało kilku zawodników i zawodniczek z naszych klubów: Paulina, Guba, Malwina Kopron, Karolina Kołeczek, czy Paweł Fajdek

Paulina Guba z AZS UMCS Lublin wystąpi w finale Diamentowej Ligi

Paulina Guba nie zwalnia tempa. Zawodniczka AZS UMCS i świeżo upieczona mistrzyni Europy bardzo dobrze spisała się przy okazji kolejnych zawodów Diamentowej Ligi. Tym razem Polka zajęła drugie miejsce w Birmingham

Anita Włodarczyk oficjalnie mistrzynią olimpijską z Londynu

Do złotego medalu Mistrzostw Europy w Berlinie młociarka dołożyła we wtorek… złoto olimpijskie. Polka oficjalnie została mistrzynią z Londynu z 2012 roku, bo jej rywalkę Tatianę Łysenko zdyskwalifikowano za doping.

ME w lekkiej atletyce: Złoty medal Anity Włodarczyk, Malwina Kopron czwarta

Nie było niespodzianki w finałowym konkursie rzutu młotem Anita Włodarczyk bez większych problemów wygrała rywalizację i to z bardzo dobrym wynikiem. Jej rzut na odległość 78,94 to nowy rekord mistrzostw Europy. Oczywiście dał też Polce złoty medal. Tuż za podium znalazła się za to Malwina Kopron z AZS UMCS Lublin. Trzecia była z kolei Joanna Fiodorow.

ME w lekkiej atletyce: Karolina Kołeczek szósta w finale

Kolejna zawodniczka AZS UMCS Lublin pokazała się z dobrej strony podczas mistrzostw Europy w lekkiej atletyce, które odbywają się w Berlinie. 25-latka w czwartek wystąpiła w finałowym biegu na 100 metrów przez płotki. I zajęła w nim szóste miejsce.

Rewelacja! Paulina Guba z AZS UMCS Lublin mistrzynią Europy w pchnięciu kulą!

To się nazywa miła niespodzianka. Paulina Guba zdobyła w środę złoty medal mistrzostw Europy w lekkiej atletyce, które odbywają się w Berlinie. Zawodniczka AZS UMCS Lublin była kandydatką do miejsca na podium przy okazji konkursu pchnięcia kulą, ale chyba nikt nie spodziewał się, że wygra zawody.

ME w lekkiej atletyce: Srebro Pawła Fajdka, złoto Wojciecha Nowickiego

Nie było niespodzianki w finałowym konkursie rzutu młotem podczas Mistrzostw Europy w Berlinie. Wojciech Nowicki po raz kolejny pokonał Pawła Fajdka. Najważniejsze jednak, że za jednym zamachem mamy dwa medale!

ME w lekkiej atletyce: Paulina Guba awansowała do finału

Paulina Guba z AZS UMCS Lublin zrobiła swoje i podczas wtorkowych eliminacji konkursu pchnięcia kulą w dobrym stylu awansowała do środowego finału. Żeby powalczyć o podium wystarczyło pchnąć 17,20 metra, ale Polka nie zamierzała kalkulować i uzyskała rezultat 18,66. A to dało jej trzecie miejsce.

Izabela Trzaskalska z AZS UMCS Lublin wygrała Bieg Powstania Warszawskiego

28. Bieg Powstania Warszawskiego za nami. Udział w nim, oddając hołd powstańcom wzięło około 11 tysięcy uczestników. Podobnie jak rok temu, na dystansie 10 kilometrów w kategorii pań triumfowała zawodniczka AZS UMCS Lublin, Izabela Trzaskalska

Pięć medali zawodników AZS UMCS Lublin w Chorzowie

Drugie miejsce w klasyfikacji punktowej i trzecie w medalowej – z takim wynikiem wrócili zawodnicy AZS UMCS Lublin z Mistrzostw Polski U18, które odbyły się w ramach 24. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Ewa Swoboda: Bieżnia w Lublinie jest szybka

Rozmowa z Ewą Swobodą, złotą medalistką w biegu na 100 m w czasie mistrzostw Polski w Lublinie