Kwarta wstydu, koszykarze Wikany-Startu Lublin okazali się gorsi od AZS Koszalin

Dodano: 11 kwietnia 2015, 20:07
Autor: KAMIL KOZIOŁ

Koszykarze Wikany-Startu po tym spotkaniu powinni mieć spore wyrzuty sumienia. Przez trzy kwarty grali rewelacyjnie i bezlitośnie punktowali jednego z faworytów rozgrywek. Już w pierwszej kwarcie zbudowali sobie przewagę, która na koniec tej odsłony sięgnęła aż dziesięciu punktów. Znakomite zawody rozgrywali Bartosz Diduszko i Robert Lewandowski.

Pierwszy w ciągu inauguracyjnych dziesięciu minut zdobył osiem, a drugi siedem punktów. W drugiej kwarcie różnica między obiema ekipami urosła w pewnym momencie nawet do piętnastu oczek. W końcówce pierwszej połowy gospodarze jednak wzięli się do pracy i na przerwę schodzili przegrywając jedynie 32:35.

Trzecia kwarta to kolejny dobry fragment gry Wikany-Startu. Zespół, debiutującego w roli pierwszego szkoleniowca ekipy Tauron Basket Ligi, Wojciecha Zeidlera wyraźnie nie miał pomysłu na sforsowanie obrony gości.

Pozwoliło to przyjezdnym po raz kolejny odskoczyć na kilka punktów. Niestety, w ostatniej kwarcie nie miało to większego znaczenia. "Akademicy” wskoczyli na właściwe obroty i bardzo szybko odrobili straty.

Już w 32 min Dante Swanson doprowadził do remisu, a sześć minut później przewaga koszalinian sięgnęła dziesięciu punktów. Tej straty lublinianie nie byli w stanie odrobić i zanotowali dwudziestą w tym sezonie porażkę.

AZS Koszalin – Wikana-Start Lublin 80:66 (12:21, 20:14, 18:22, 30:9)

AZS Koszalin: Woods 19 (2x3), Swanson 18 (4x3), Szewczyk 15, Radenović 14 (1x3), Pacocha 0 oraz Mielczarek 6 (2x3), Austin 4, Stelmach 2, Vrbanc 2, Dąbrowski 0.

Wikana-Start: B. Diduszko 15 (2x3), Ł. Diduszko 10 (2x3), Wojdyła 8, Lewandowski 7, Allen 4 oraz Wells 11 (2x3), Trojan 6, Śmigielski 5, Czujkowski 0.

Sędziowali: Trawicki, Fiedler, Ottenburger.

Widzów: 2000.

Pozostałe wyniki:

King Wilki Morskie Szczecin – Polpharma Starogard Gdański 100:82 * Asseco Gdynia – PGE Turów Zgorzelec 86:78 * Stelmet Zielona Góra – Polski Cukier Toruń 85:84 * WKS Śląsk Wrocław – MKS Dąbrowa Górnicza 96:92 * Trefl Sopot – Rosa Radom 76:80 * Jezioro Tarnobrzeg – Anwil Włocławek 83:75 * Energa Czarni Słupsk – Polfarmex Kutno zakończył się po zamknięciu wydania.

16. Jezioro 27 34 2187-2456

14-15 kwietnia: Wikana – Asseco * Anwil – Śląsk * Dąbrowa Górnicza – Koszalin * Wilki Morskie – Turów * Toruń – Energa * Polfarmex – Jezioro * Polpharma – Trefl * Rosa – Stelmet.

Z DZIENNIKIEM NA ASSECO

Kolejny mecz podopieczni Pawła Turkiewicza rozegrają już we wtorek o godz. 20, kiedy do hali Globus przyjedzie Asseco Gdynia. Z tej okazji dla naszych Czytelników mamy trzy podwójne zaproszenia na ten mecz. Aby je zdobyć należy dzisiaj o godz. ... zadzwonić pod numer ... i odpowiedzieć na pytanie: Ilu Amerykanów łącznie wystąpiło w tym sezonie w barwach Wikany-Startu Lublin?
hahahaha
wtrg
fan
(5) komentarzy

hahahaha
hahahaha (12 kwietnia 2015 o 21:55) 0

a dlaczego pan zmienił tytuł artykułu panie redaktorze ???? przeciez byli na deskach...

wtrg
wtrg (11 kwietnia 2015 o 22:53) 0

A Motor to lepszy???

fan
fan (11 kwietnia 2015 o 22:11) 0

tym razem grali przez 3 kwarty  -  to trener nie powiedzial ze mecz trwa 4 kwarty      po co ten twor egzystuje w miescie Lublinie   skoro przynosi temu miastu tylko WSTYD    rozwiazac to dziadostwo i zaczac szkoli mlodziez   za 5 6 lat  bedziemy miec druzyne  moze nie najlepsza  ale lubelska !!!

kibic
kibic (11 kwietnia 2015 o 22:03) 0

no jasne jedna przegrana więcej. Co tam... Dajcie im jeszcze ze 2 miliony, to moze zamiast na przedostatnim, bedą na trzecim od końca miejscu...