III liga gr. IV

Ważna wygrana Podlasia, Avia znowu zgubiła punkty

Dodano: 3 maja 2017, 19:03

(fot. MACIEJ KACZANOWSKI)

Podlasie zrobiło swoje i pokonało w środę ostatnią w tabeli Wierną Małogoszcz 5:3. Znowu atutu własnego boiska nie wykorzystała Avia, która tylko zremisowała z Cosmosem Nowotaniec 1:1

Bialczanie po pierwszej połowie remisowali z Wierną 1:1. Po przerwie wzięli się jednak ostro do pracy. I w 25 minut rozstrzygnęli losy spotkania. Najpierw na 2:1 strzelił Kamil Kocoł, a później w odstępie czterech minut trafiali: Siergiej Krykun i dwukrotnie Jakub Syryjczyk. Dzięki temu piłkarze Miłosza Storto zrobili kolejny krok w stronę utrzymania.

– Nie ważne było w jaki sposób wygramy. Liczyły się tylko trzy punkty, dlatego jesteśmy zadowoleni – przyznaje trener Storto. – Szkoda straconych goli, bo dwie bramki tak naprawdę strzeliliśmy sobie sami. Od początku widać było presję u chłopaków, ale na szczęście po tym zwycięstwie będzie już ciut łatwiej – dodaje szkoleniowiec Podlasia.

Kolejne punkty straciła Avia. Świdniczanie prowadzili od 17 minuty z Cosmosem po trafieniu Krystiana Mroczka. Niestety, goście szybko wyrównali i żółto-niebieskim nie udało się już zdobyć zwycięskiej bramki. A już w niedzielę (godz. 17) drużynę Jacka Ziarkowskiego czekają derby z Motorem.

Podlasie Biała Podlaska – Wierna Małogoszcz 5:3 (1:1)

Bramki: Kocoł (27, 54), Krykun (65), Syryjczyk (67, 68) – Wijas (45, 71), Bała (77-z karnego).

Podlasie: Wiśniewski – Radziszewski, Łakomy, Leśniak, Komar, Krykun (81 Sawtyruk), Andrzejuk (61 Nieścieruk), Grajek (74 Goździołko), Kocoł, Jakubowski (62 Zabielski), Syryjczyk,

Avia Świdnik – Cosmos Nowotaniec 1:1 (1:1)

Bramki: Mroczek (17) – Laskowski (24).

Avia: Zolech – Mazurek, Maciejewski, Szymala (37 Wołos), Dykij, Mroczek, Orzędowski, Piekarski, Czułowski (55 Jeleniewski), Sołdecki (74 Skowroński), Białek.

kibic od lat osiemdziesiatych
(37) komentarzy

Gość (7 maja 2017 o 03:15) 0
Normalnemu piłkarzowi, zależy żeby pokazywać się w każdym meczu z jak najlepszej strony. A wszystko po to, żeby być zauważonym przez skautów jakiegoś lepszego klubu.Pisanie bredni w stylu "robić komuś na złość ",na pewno piłkarzom nie pomaga a piszących ośmiesza. Filozofowie ku..a jego mać.
kibic od lat osiemdziesiatych (4 maja 2017 o 23:24) 0
Szkodniki z "dojnej zmiany" i tutaj już rozjeb.ły sprawę??? Ci niszczyciele Polski rozwalają wszystko co dotykają a dotykają się wszystkiego gdzie można coś wydoić
Gość (4 maja 2017 o 18:01) 0
Jeszcze trzy przegrane mecze i Avia będzie w strefie spadkowej. A miało być lepiej....
Gość (4 maja 2017 o 18:00) 0
Z tym STS-em to ktoś ma rację. Chyba jesteśmy my kibice robieni w wała!!!!