INNE

Ajax – Manchester Utd 0:2. Liga Europy dla „Czerwonych Diabłów” (wideo)

Dodano: 24 maja 2017, 22:54

(fot. x-news/Foto Olimpik)

Piłkarze Jose Mourinho w finałowym starciu pokonali w Sztokholmie Ajax Amsterdam 2:0 i okazali się najlepszym zespołem tegorocznej edycji Ligi Europy. Poza pucharem Manchester United zapewnił sobie udział w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

Przed meczem faworytami potyczki byli zawodnicy z Anglii mający w swoim składzie zdecydowanie głośniejsze nazwiska. I już w 18 minucie Czerwone Diabły wyszły na prowadzenie. Na strzał z około 20 metrów zdecydował się Paul Pogba, a piłka odbiła się stopy od Davisona Sancheza i wpadła do bramki.

Ajax po stracie gola starał się prowadzić grę, ale nie potrafił sobie stworzyć okazji do wyrównania. Gracze Mourinho postawili na wyrachowany futbol i koncentrowali się na uważnej grze w defensywie.

Tuż po wznowieniu gry po przerwie United wyprowadził kolejny cios. Po rzucie rożnym piłkę głową uderzył Chris Smalling, a następnie nogą trącił ją jeszcze Henrich Mychitarian i podwyższył prowadzenie swojego zespołu. W dalszej fazie spotkania Ajax nadal utrzymywał się więcej przy piłce, ale nie potrafił sobie stowrzyć dogodnej okazji na zdobycie choćby kontaktowego gola i mecz zakończył się wygraną Manchesteru United 2:0.

Ajax Amsterdam – Manchester United 0:2 (0:1)

Bramki: Pogba (18), Mychitarian (48)

Ajax: Onana – Veltman, Sánchez, de Ligt, Riedewald (82. F. de Jong) – Claassen, Schoene (70. van de Beek), Ziyech – B. Traoré, Dolberg (62. Neres), Younes

Manchester: Romero – A. Valencia, Smalling, Blind, Darmian – A. Herrera – Mata (90. Rooney), Fellaini, P. Pogba, Mchitarjan (74. Lingard) – Rashford (84. Martial).

Żółte kartki: Veltman, Younes, Riedewald – Mchitarjan, Fellaini, Mata.