Kolejna porażka MKS Selgros Lublin. Kryzys mistrzyń trwa

Dodano: 3 marca 2015, 20:44
Autor: kk

Vistal Gdynia lepszy od MKS Selgros Lublin o jedną bramkę. We wtorkowym meczu mistrzynie Polski zostały zatrzymane przez Małgorzatę Gapską i Anetę Łabudę.

Od pierwszych minut było widać, że obie drużyny są nieco sparaliżowane stawką spotkania. Szybciej nerwy opanowały przyjezdne, które w po piętnastu minutach prowadziły 6:4. Lublinianki mogły wygrywać znacznie wyżej, ale seryjnie marnowały rzuty karne. Szczypiornistki Vistalu nie miały z kolei pomysłu na sforsowanie dobrze funkcjonującej obrony MKS Selgros. Nawet jeżeli udawało im się już oddać rzut, to między słupkami znakomicie spisywała się Jekaterina Dżukjewa. Jej postawa oraz skuteczność Małgorzaty Roli sprawiły, że na przerwę mistrzynie Polski schodziły prowadząc 10:8.

– Widać, że jesteśmy przemęczone. W sobotę rozegrałyśmy trudny mecz, a później w niedzielę i poniedziałek miałyśmy trening. Dobrze, że w niezłej formie jest Małgorzata Gapska. Nasza bramkarka odbiła wiele ważnych piłek – mówiła w przerwie na antenie Polsatu Sport News Iwona Niedźwiedź, jedna z liderek Vistalu.

Po przerwie emocji było jeszcze więcej. Początek drugiej połowy zdecydowanie należał do lublinianek, które w 41 min wyszły na pięciobramkowe prowadzenie. Wtedy jednak w grze MKS Selgros pojawiły się stare grzechy. Brak pomysłu w ataku, spora nieskuteczność i proste błędy w obronie sprawiły, że gdynianki zdobyły sześć bramek z rzędu i w 49 min wygrywały 18:17. Duża w tym zasługa Anety Łabudy, która w drugiej połowie aż sześć razy pokonywała lubelskie bramkarki. W końcówce mistrzynie Polski próbowały odwrócić losy spotkania, ale zabrakło im czasu i sportowych argumentów.

– To był bardzo dziwny mecz. Lublinianki w pierwszej połowie grały bardzo dobrze w obronie. Udało się jednak nam przełamać ich defensywę w drugiej części spotkania. Dzięki temu zwycięstwu nasz młody zespół uwierzył, że może wygrać z każdym. To bardzo ważne przed rozpoczynającą się niedługo fazą play-off – powiedziała na antenie Polsat Sport News Małgorzata Gapska.

W sobotę Puchar

Już w sobotę MKS Selgros rozegra kolejny mecz. Podopieczne Sabiny Włodek tym razem będą walczyły w ćwierćfinale Pucharu Zdobywców Pucharów. Ich rywalem będzie duński FC Midtjylland. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w sobotę o godz. 17 w hali Globus.

Vistal Gdynia – MKS Selgros Lublin 25:24 (8:10)

Vistal: Gapska – Kobylińska 7, Łabuda 6, Niedźwiedź 6, Kozłowska 3, Janiszewska 1, Pawłowska 1, Kulwińska 1, Galińska, Dorsz, Kłusewicz, Zych, Gutkowska, Zrnec.

Kary: 8 min.

MKS Selgros: Dżukjewa, Baranowska – Rola 9, Quintino 4, Gęga 3, Małek 2, Mihdaliova 2, Repelewska 2, Skrzyniarz 1, Drabik 1, Konsur, Kozimur, Szarawaga.

Kary: 6 min.

Sędziowali: Molina i Castillo (obaj Hiszpania).

12. Olkusz 20 3 474-598

7-8 marca: Olimpia – Pogoń, Ruch – Sambor, Energa – Olkusz, KPR – Vistal, Start – Zagłębie.