Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

24 stycznia 2017 r.
11:15

CBA w zakładach PZL-Świdnik

Autor: Zdjęcie autora jsz
98 28 A A
Zakłady PZL-Świdnik
Zakłady PZL-Świdnik (fot. archiwum)

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli dzisiaj do zakładu PZL – Świdnik. Zabezpieczali dokumenty związane z przetargiem na śmigłowce Caracal dla polskiego wojska.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Regionalna w Szczecinie. Na jej polecenie, czynności w sprawie wykonują agenci CBA z Warszawy. We wtorek rano pojawili się w świdnickim zakładzie.

– Funkcjonariusze realizują postanowienia o żądaniu wydania rzeczy, zabezpieczają dokumenty w „PZL-Świdnik” – przyznaje Piotr Kaczorek, z biura prasowego CBA.

Jak dodaje, agenci biura zabezpieczają również dokumentację w zakładach lotniczych w Mielcu oraz w Ministerstwie Rozwoju.

Wątpliwości śledczych budzi przede wszystkim specyfikacja przetargowa, dotycząca zamówienia na nowy śmigłowiec dla polskiej armii. Prokuratura wyjaśnia, czy nie faworyzowała ona firmy Airbus, oferującej śmigłowiec Caracal.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tomi / 5 lutego 2017 o 14:27
"...tak tak głupi naród kupił.....tylko ze po przetargu PZL Zawiadomily prokuratury, sądy itd. Protestowal na każdej możliwej linii wiec nie wydaje mi się ze polskim chłopakom brakuje luzu....ogarnijcie się pustaki to wszystko pod publiczne !!!! A kto sprzedał te polskie zakłady? ???? Mielec został sprzedany za rządów PiS! !!!! Zapomnielicie juz ????" To może jeszcze przypomnij kto sprzedał PZL.  "tylko ze po przetargu PZL Zawiadomily prokuratury, sądy itd. Protestowal na każdej możliwej linii" Nie ośmieszaj się, To żałosne odwołanie, które złożył zarząd PZL zostało bardzo szybko i łatwo odrzucone. A co do protestów to protestowały tylko niektóre związki zawodowe, a konkretnie to głównie Śierpień 80. Ludzie brali urlopy, aby jechac do Warszawy czy do Kielc na wystawę sprzętu obronnego. Zarząd siedział cicho i wcale nie ułatwiał pracownikom wyjazdów, a wręcz przeciwnie. Na przyszłość jak chcesz wypowiadać się w jakiejś sprawie to najpierw dobrze się dowiedz o co tu chodzi i nie wypisuj bzdur.
"...tak tak głupi naród kupił.....tylko ze po przetargu PZL Zawiadomily prokuratury, sądy itd. Protestowal na każdej możliwej linii wiec nie wydaje mi się ze polskim chłopakom brakuje luzu....ogarnijcie się pustaki to wszystko pod publiczne !!!! A kto sprzedał te polskie zakłady? ???? Mielec został sprzedany za rządów PiS! !!!! Zapomnielicie juz ????" To może jeszcze przypomnij kto sprzedał PZL.  "tylko ze po przetargu PZL Zawiadomily prokuratury, sądy itd. Protestowal na każdej możliwej linii" Nie... rozwiń
Avatar
Gość / 5 lutego 2017 o 14:03
Głupi naród kupuje wszystko jak leci....
Avatar
Gość / 4 lutego 2017 o 11:16
Tomi (26 stycznia 2017 o 18:48) A czy nie przyszło wam do głowy, że oferta ze Świdnika mogła być "pod Airbus,a". Jakoś dziwnie zarząd PZL marnie był zainteresowany unieważnieniem przetargu. Jest jaszcze kilka innych dziwnych posunięć zarządu PZL........tak tak głupi naród kupił.....tylko ze po przetargu PZL Zawiadomily prokuratury, sądy itd. Protestowal na każdej możliwej linii wiec nie wydaje mi się ze polskim chłopakom brakuje luzu....ogarnijcie się pustaki to wszystko pod publiczne !!!! A kto sprzedał te polskie zakłady? ???? Mielec został sprzedany za rządów PiS! !!!! Zapomnielicie juz ????
Tomi (26 stycznia 2017 o 18:48) A czy nie przyszło wam do głowy, że oferta ze Świdnika mogła być "pod Airbus,a". Jakoś dziwnie zarząd PZL marnie był zainteresowany unieważnieniem przetargu. Jest jaszcze kilka innych dziwnych posunięć zarządu PZL........tak tak głupi naród kupił.....tylko ze po przetargu PZL Zawiadomily prokuratury, sądy itd. Protestowal na każdej możliwej linii wiec nie wydaje mi się ze polskim chłopakom brakuje luzu....ogarnijcie się pustaki to wszystko pod publiczne !!!! A kto sprzedał te polskie zakłady? ???? Mi... rozwiń
Avatar
Gość / 29 stycznia 2017 o 20:21
przydałoby się przetrzepać skórę panom dyrektorom i tej pani...mającej za nic człowieka. mam nadzieję, że jej Najwyższy kiedyś wynagrodzi, odpowiednio do jej postępków...
Avatar
Gość / 29 stycznia 2017 o 20:19
najśmieszniejsze jest to że tam jest kodeks honorowy i Zasady... ale mają je przestrzegać tylko pracownicy, dyrekcji to nie obowiązuje, kadry zaprzyjaźnionej z dyrekcją też nie... za byle guzik wylatujesz, zostajesz zniszczony, nikogo nie obchodzi ile pracowałeś w firmie, ile dałeś dla niej i ile zostawiłeś zdrowia...
Avatar
Tomi / 28 stycznia 2017 o 12:10
Nie tylko ludzi niszczyła, ale też całą firmę, swoimi idiotycznymi decyzjami kadrowymi. Dzisiaj w firmie są takie problemy jak byśmy zajęli się produkcją śmigłowców dopiero od dwóch miesięcy.
Avatar
Gość / 28 stycznia 2017 o 11:55
niech się przyjrzą działalności pani dyr. Kamińskiej i niszczeniu ludzi w tej firmie
Avatar
Tomi / 26 stycznia 2017 o 18:48
A czy nie przyszło wam do głowy, że oferta ze Świdnika mogła być "pod Airbus,a". Jakoś dziwnie zarząd PZL marnie był zainteresowany unieważnieniem przetargu. Jest jaszcze kilka innych dziwnych posunięć zarządu PZL.
Avatar
buuuuuuuuuuuuu / 26 stycznia 2017 o 17:37
No i się zaczęło... Pozwolę sobie opowiedzieć stosowny dowcip: W Egipcie całkiem przypadkiem odkopano mumię mowego faraona i rozpoczeto badania badania kto ON zacz? Różni egiptolodzy próbowali ale żaden nie dał rady zidentyfikować mumoszona. W końcu zgłosiło się polskie CBA. Zaproponowali" Dajcie man go na tydzień"...Po tygodniu oddali mumię i orzekli że to Ramzes XLVIII. KOnsternacja.... Następnie pytania "ale skąd to wiecie"????? Pada odpowiedź "PRZYZNAŁ SIĘ" pozdrawiam
Avatar
Gość / 26 stycznia 2017 o 03:19
CBA mogłoby zainteresować się załatwianiem i przyjmowaniem do pracy w LW BOGDANKA ciekawe dlaczego tam jeszcze nie zajrzeli ? podejrzewam że to byłoby powyżej ich sił , mam taką nadzieję że wróci nabór taki jak kiedyś .
Avatar
Tomi / 5 lutego 2017 o 14:27
"...tak tak głupi naród kupił.....tylko ze po przetargu PZL Zawiadomily prokuratury, sądy itd. Protestowal na każdej możliwej linii wiec nie wydaje mi się ze polskim chłopakom brakuje luzu....ogarnijcie się pustaki to wszystko pod publiczne !!!! A kto sprzedał te polskie zakłady? ???? Mielec został sprzedany za rządów PiS! !!!! Zapomnielicie juz ????" To może jeszcze przypomnij kto sprzedał PZL.  "tylko ze po przetargu PZL Zawiadomily prokuratury, sądy itd. Protestowal na każdej możliwej linii" Nie ośmieszaj się, To żałosne odwołanie, które złożył zarząd PZL zostało bardzo szybko i łatwo odrzucone. A co do protestów to protestowały tylko niektóre związki zawodowe, a konkretnie to głównie Śierpień 80. Ludzie brali urlopy, aby jechac do Warszawy czy do Kielc na wystawę sprzętu obronnego. Zarząd siedział cicho i wcale nie ułatwiał pracownikom wyjazdów, a wręcz przeciwnie. Na przyszłość jak chcesz wypowiadać się w jakiejś sprawie to najpierw dobrze się dowiedz o co tu chodzi i nie wypisuj bzdur.
"...tak tak głupi naród kupił.....tylko ze po przetargu PZL Zawiadomily prokuratury, sądy itd. Protestowal na każdej możliwej linii wiec nie wydaje mi się ze polskim chłopakom brakuje luzu....ogarnijcie się pustaki to wszystko pod publiczne !!!! A kto sprzedał te polskie zakłady? ???? Mielec został sprzedany za rządów PiS! !!!! Zapomnielicie juz ????" To może jeszcze przypomnij kto sprzedał PZL.  "tylko ze po przetargu PZL Zawiadomily prokuratury, sądy itd. Protestowal na każdej możliwej linii" Nie... rozwiń
Avatar
Gość / 5 lutego 2017 o 14:03
Głupi naród kupuje wszystko jak leci....
Avatar
Gość / 4 lutego 2017 o 11:16
Tomi (26 stycznia 2017 o 18:48) A czy nie przyszło wam do głowy, że oferta ze Świdnika mogła być "pod Airbus,a". Jakoś dziwnie zarząd PZL marnie był zainteresowany unieważnieniem przetargu. Jest jaszcze kilka innych dziwnych posunięć zarządu PZL........tak tak głupi naród kupił.....tylko ze po przetargu PZL Zawiadomily prokuratury, sądy itd. Protestowal na każdej możliwej linii wiec nie wydaje mi się ze polskim chłopakom brakuje luzu....ogarnijcie się pustaki to wszystko pod publiczne !!!! A kto sprzedał te polskie zakłady? ???? Mielec został sprzedany za rządów PiS! !!!! Zapomnielicie juz ????
Tomi (26 stycznia 2017 o 18:48) A czy nie przyszło wam do głowy, że oferta ze Świdnika mogła być "pod Airbus,a". Jakoś dziwnie zarząd PZL marnie był zainteresowany unieważnieniem przetargu. Jest jaszcze kilka innych dziwnych posunięć zarządu PZL........tak tak głupi naród kupił.....tylko ze po przetargu PZL Zawiadomily prokuratury, sądy itd. Protestowal na każdej możliwej linii wiec nie wydaje mi się ze polskim chłopakom brakuje luzu....ogarnijcie się pustaki to wszystko pod publiczne !!!! A kto sprzedał te polskie zakłady? ???? Mi... rozwiń
Avatar
Gość / 29 stycznia 2017 o 20:21
przydałoby się przetrzepać skórę panom dyrektorom i tej pani...mającej za nic człowieka. mam nadzieję, że jej Najwyższy kiedyś wynagrodzi, odpowiednio do jej postępków...
Avatar
Gość / 29 stycznia 2017 o 20:19
najśmieszniejsze jest to że tam jest kodeks honorowy i Zasady... ale mają je przestrzegać tylko pracownicy, dyrekcji to nie obowiązuje, kadry zaprzyjaźnionej z dyrekcją też nie... za byle guzik wylatujesz, zostajesz zniszczony, nikogo nie obchodzi ile pracowałeś w firmie, ile dałeś dla niej i ile zostawiłeś zdrowia...
Avatar
Tomi / 28 stycznia 2017 o 12:10
Nie tylko ludzi niszczyła, ale też całą firmę, swoimi idiotycznymi decyzjami kadrowymi. Dzisiaj w firmie są takie problemy jak byśmy zajęli się produkcją śmigłowców dopiero od dwóch miesięcy.
Avatar
Gość / 28 stycznia 2017 o 11:55
niech się przyjrzą działalności pani dyr. Kamińskiej i niszczeniu ludzi w tej firmie
Avatar
Tomi / 26 stycznia 2017 o 18:48
A czy nie przyszło wam do głowy, że oferta ze Świdnika mogła być "pod Airbus,a". Jakoś dziwnie zarząd PZL marnie był zainteresowany unieważnieniem przetargu. Jest jaszcze kilka innych dziwnych posunięć zarządu PZL.
Avatar
buuuuuuuuuuuuu / 26 stycznia 2017 o 17:37
No i się zaczęło... Pozwolę sobie opowiedzieć stosowny dowcip: W Egipcie całkiem przypadkiem odkopano mumię mowego faraona i rozpoczeto badania badania kto ON zacz? Różni egiptolodzy próbowali ale żaden nie dał rady zidentyfikować mumoszona. W końcu zgłosiło się polskie CBA. Zaproponowali" Dajcie man go na tydzień"...Po tygodniu oddali mumię i orzekli że to Ramzes XLVIII. KOnsternacja.... Następnie pytania "ale skąd to wiecie"????? Pada odpowiedź "PRZYZNAŁ SIĘ" pozdrawiam
Avatar
Gość / 26 stycznia 2017 o 03:19
CBA mogłoby zainteresować się załatwianiem i przyjmowaniem do pracy w LW BOGDANKA ciekawe dlaczego tam jeszcze nie zajrzeli ? podejrzewam że to byłoby powyżej ich sił , mam taką nadzieję że wróci nabór taki jak kiedyś .
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 10 23

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 7 7

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem
film

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem 0 6

- Mamy do czynienia z dramatycznym rozjechaniem się obietnic wyborczych - powiedział w środę podczas konferencji prasowej poseł PO Włodzimierz Karpiński.

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 10 5

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 0 0

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i… pluciu

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement"
galeria

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement" 13 2

To ewenement na ogólnopolską skalę. Para sokołów wędrownych, która kilka lat temu zagnieździła się na kominie Elektrociepłowni Lublin Wrotków doczekała się aż pięciu piskląt – trzech samiczek i dwóch samców. Jak dotąd w Polsce tak licznego lęgu tego gatunku ptaków jeszcze nie udokumentowano.

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 10

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 4 10

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 27 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 6 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!