Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

5 lutego 2017 r.
21:15

„Propaganda dzieli ludzi”. Świdnicki Spacer w porze "Wiadomości" TVP

Autor: Zdjęcie autora toma
464 610 A A

Równo 35 lat po słynnych Świdnickich Spacerach mieszkańcy miasta ponownie wyszli na ulice. Wtedy chodziło o bojkot „Dziennika Telewizyjnego”, tym razem o rezygnację z oglądania „Wiadomości”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W centrum Świdnika spotkało się w niedzielę wieczorem około 250 osób. Mieli ze sobą transparenty: „TVPiS kłamie”, „Propaganda dzieli ludzi” i „Kłamstwo ma krótkie nogi”.

– O tej godzinie 35 lat temu Świdnik manifestował przeciwko głupocie w mediach. Dziś znowu w telewizji można usłyszeć kłamstwa. Chociaż chyba wtedy byłem bardziej w stanie je zrozumieć – mówi pan Wiesław, który uczestniczył w spacerach świdnickich w okresie PRL.

W trakcie przemówienia członka zarządu powiatu świdnickiego Jakuba Osiny, który był współorganizatorem niedzielnego protestu, przerwał mu jeden z mężczyzn: – Ten pan nie ma prawa się wypowiadać na ten temat. Przesiedziałem sześć miesięcy w więzieniu walcząc o wolną Polskę – stwierdził.

Po jego słowach doszło do niewielkiej szarpaniny między uczestnikami spotkania.

– Ja też siedziałem w więzieniu. A moja żona z dziećmi tutaj wtedy były – odpowiedział mu Andrzej Sokołowski, jeden z inicjatorów strajków w PZL-Świdnik.

I poprosił o zabranie głosu swojego syna. – Dla mnie stan wojenny to nie był brak „Teleranka” w telewizji. To był czas, gdy ZOMO weszło do mojego domu, a ojciec przez 9 miesięcy się ukrywał, a następnie przez pół roku siedział w więzieniu. Miałem 14 lat i mogłem wtedy tu przyjść i poczuć, że nie jestem sam – powiedział Krzysztof Sokołowski.

Na miejscu pojawiła się około 20-osobowa grupa narodowców, która okrzykami próbowała zakłócić manifestację.

Sonda: Jak oceniasz Wiadomości TVP?

Liczba głosów: 1400
70.86%
Są nieobiektywne, faworyzują PiS
29.14%
Są obiektywne

Komentarze 610

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 lutego 2017 o 22:22
+3
kolejny sukces :)))
Avatar
Baticz / 5 lutego 2017 o 21:34
+3
Bardzo dobrze, że bojkotują. Nie ma nic gorszego dla PISu jak brak odbiorców tych głupot, które podają w tej rezimowej telewizji.
Avatar
Adam_z_Lublina / 5 lutego 2017 o 23:18
+2
Brawo Świdnik! Musiały się wkurzyć PiSowskie trolle, że tyle ludzi przyszło mimo złej pogody, bo wklewjają te same plugawe komentarzeje jak z automatu. Niech wklejają, ich czas mija, niedługo zostaną sami ze swoją nienawiścią. Jeszcze raz BRAWO ŚWIDNIK! Cała Polska śle Wam dzisiaj Pozdrowienia!
Avatar
bezrobotny / 5 lutego 2017 o 23:06
+2
Szukam roboty. Ile w PiS płacą za wklejanie gotowych komentarzy pod artykułami w parasie? Da się wyciągnąć z dychę za godzinę?
Avatar
Gość / 5 lutego 2017 o 22:35
+2
kolejny sukces :)))
Avatar
Gość / 5 lutego 2017 o 22:35
+2
kolejny sukces :)))
Avatar
Gość / 5 lutego 2017 o 22:09
+2
Brawo Świdnik!!!!!!
Avatar
Gość / 5 lutego 2017 o 22:04
+2
brawo swidniczanie
Avatar
"internatowany" / 5 lutego 2017 o 21:55
+2
#muremzaswidnikiem Brawo Świddnik!. Brawo przypominają mi się tamte "spacery" choć nie długo brałem w nich udział  (dojeżdżałem z Lublina) bo i mnie dopadła "ręka sprawiedliwości robotniczo-chłopskiej" i zostałem "izolowany" na 3 miesiące. Przeżyłem, wybaczyłem ale nigdy nie zapomnę. Chwała dla odważnych.!. Pójdźmy z nimi.!.
Avatar
Gość / 5 lutego 2017 o 21:42
+2
Dobrze, że w Świdniku wypaliło to bo ludzie lobią fajne rzeczy naśladować i bardzo wymowne. Jesteście wielcy. A to że jakaś hołota zaślepiona myśli inaczej to niech myśli bo na razie ma jeszcze do tego prawo.
Avatar
Gość / 12 lutego 2017 o 12:46
Sokolowski zachowuje sie jak Mazgula
Avatar
Gość / 10 lutego 2017 o 23:13
przecież to oczywiste, że Andrzej Sokołowski był wtedy wiarygodny i dziś jest wiarygodny, bo historia zatoczyła koło pod pewnymi względami. Wystarczy z Sokołowskim porozmawiać i od razu widać, że to jest mądry i zrównoważony człowiek, czyli przeciwieństwo wściekłych wyznawców Kaczyńskiego.
Avatar
Gość / 10 lutego 2017 o 18:07
rozgonić tę sitwę, macki poprzecinać, nie mieszać młodym ludziom w głowach...to granda i tyle
Avatar
Gość / 10 lutego 2017 o 14:49
do Anrzeja Sokolowski Andrzeju bylem blsko ciebie w stanie wojennym kiedy byles wiarygodny wtedy czy teraz
Avatar
Lubię Swoją Wieś / 10 lutego 2017 o 07:03
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Jarubas 1,7% - sztandar wyprowadzić.
W samorządzie województwa lubelskiego wygrał PSL wyprzedzając pis, w Lublinie wygrał Żuk i to należy uszanować (wg danych PKW)
Avatar
Gość / 9 lutego 2017 o 13:29
Jarubas 1,7% - sztandar wyprowadzić.
Avatar
Gość / 9 lutego 2017 o 13:28
Lewicowi siepacze w antykomunistycznym zgromadzeniu?! hipokryzja level max
Avatar
Gość / 8 lutego 2017 o 20:42
precz z okrągłym stołem Bolka, Geremka i Mazowieckiego
Avatar
Gość / 8 lutego 2017 o 20:42
precz z komuną i POpaprańcami!!!
Avatar
Gość / 8 lutego 2017 o 15:29
PiS ma w sondzie tylko 29% poparcia, a rządzi w komentarzach, bo pisowskie trolle w panice produkują komentarze, a nie potrafią jeszcze fałszować IP.
Zobacz wszystkie komentarze 610

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 3

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 15

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 20

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 41

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!