Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

1 czerwca 2015 r.
16:05

W Świdniku szykują zwolnienia? Związkowcy z PZL-Świdnik: chodzi o 800 osób

Autor: Zdjęcie autora jsz
0 27 A A
PZL-Świdnik (fot. Jacek Świerczyński / archiwum)
PZL-Świdnik (fot. Jacek Świerczyński / archiwum)

– Ponad 800 osób z PZL-Świdnik może stracić pracę – alarmują związkowcy. Ma to być skutek przegranej w walce o kontrakt na dostawę śmigłowców dla polskiej armii. Władze spółki nie komentują sprawy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W ubiegłym tygodniu zebrała się Rada Nadzorcza PZL-Świdnik. Według związkowców, podczas posiedzenia przedstawiono plan restrukturyzacji firmy, szykowany przez właściciela – koncern AgustaWestland.

– Pracę może stracić w najbliższych 3 latach około 800 osób i oby, tylko się na tej liczbie skończyło – mówi Andrzej Słotwiński, przedstawiciel załogi w Radzie Nadzorczej PZL-Świdnik. – Produkt finalny w naszej spółce praktycznie nie będzie istniał. Powoli firma będzie się stawać poddostawcą części i elementów dla innych firm lotniczych.

Zdaniem Słotwińskiego, winę za planowane zwolnienia ponosi rząd, który odrzucił ofertę PZL-Świdnik w przetargu na dostawę śmigłowców dla polskiej armii. Firma proponowała wojskowym śmigłowiec AW149. W przypadku wygranej, maszyna miała być produkowana właśnie w Świdniku, również na eksport. Z wyścigu o wart kilkanaście miliardów złotych kontrakt odpadła również firma Sikorsky, oferująca śmigłowiec Black Hawk. Maszyna jest produkowana w zakładach w Mielcu. Do testów na poligonie dopuszczono jedynie śmigłowiec Caracal, oferowany przez francuską firmę Airbus Helicopters. Maszyna pomyślnie przeszła test, co otwiera drogę do finalnych negocjacji.

Według związkowców, kolejne decyzje „bolesne” dla fabryki w Świdniku zapadną podczas następnego posiedzenia Rady Nadzorczej PZL, zaplanowanego na 8 czerwca. Władze spółki na razie nie komentują sprawy. Mają zająć oficjalne stanowisko dopiero po poniedziałkowym posiedzeniu.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 czerwca 2015 o 00:43
Skoro są tacy dobrzy to dlaczego nie sprzedają swoich produktów do innych krajów?
Avatar
schaboszczak / 2 czerwca 2015 o 11:54

A gdzie jest nasza wielka Solidarność? Dlaczego teraz nie broni interesu robotników? Kolejny raz ludzie stracą pracę, a rząd wyprowadzi forsę zagranicę !

Nie bij Józef piany !  żydokomuna i  komuchy będą się teraz mścili za to że wybory jedne już przegrali a drugie zaraz przegrają,biorą teraz odwet i wyrywają jeszcze to co się da !!  zniszczą POLSKOŚĆ do końca.

Avatar
Gość / 2 czerwca 2015 o 10:11
A gdzie jest nasza wielka Solidarność? Dlaczego teraz nie broni interesu robotników? Kolejny raz ludzie stracą pracę, a rząd wyprowadzi forsę zagranicę !
Avatar
MB / 2 czerwca 2015 o 03:36

A gdzie Ty chcesz naszym wojskiem i z kim walczyć? Przecież potrzebujemy tylko zabawek do ćwiczeń i każdy z tych 3 śmigłowców się do tego nadaje. Ludzie pamiętajcie, nie ma nawet mowy żeby nie walczyć, ale nawet obronić się przed tym krajem o którym teraz myślicie. Agusta była najbardziej trafiona, mimo że to prototyp. Nie wyrobiliby się z dostawami do 2017r? i co z tego, gdzie się nagle naszemu rządowi tak śpieszy? Łódź bardzo mało zyska na składaniu z gotowych części i co da naszemu budżetowi to, że w Łodzi powstanie trochę przemysłu kosztem tego, że w Świdniku się ten przemysł skurczy. Jeszcze jest jeden problem, przez dwa lata, stworzyć infrastrukturę, znaleźć, zatrudnić i wyszkolić kadrę do produkcji (tak mówią w mediach, że to będzie produkcja, a nie montaż) Przecież to jest niemożliwe.

A gdzie Ty chcesz naszym wojskiem i z kim walczyć? Przecież potrzebujemy tylko zabawek do ćwiczeń i każdy z tych 3 śmigłowców się do tego nadaje. Ludzie pamiętajcie, nie ma nawet mowy żeby nie walczyć, ale nawet obronić się przed tym krajem o którym teraz myślicie. Agusta była najbardziej trafiona, mimo że to prototyp. Nie wyrobiliby się z dostawami do 2017r? i co z tego, gdzie się nagle naszemu rządowi tak śpieszy? Łódź bardzo mało zyska na składaniu z gotowych części i co da naszemu budżetowi to, że w Łodzi powstanie trochę przemysłu ko... rozwiń

Avatar
rob / 2 czerwca 2015 o 01:13

Nie wycieraj sobie butów firma o której mało wiesz, nie znasz żadnych danych technicznych produktów jakie ta firma wykonuje, nie znasz ludzi którzy w tej firmie pracują a swą wypowiedzią obrażasz ich,chłam to Twoje słowa,zapoznaj sie dobrze z tematem zanim skrytykujesz znawco rynku zbrojeniowego !!!!

To dlaczego nie wystawiono maszyny spełniającej wymagań kontraktu? Dlaczego wystawiono maszynę nie certyfikowaną do lotów nad akwenami wodnymi? Może dlatego, żeby nie musieć dzielić się zyskami z innymi byłymi kooperantami? Co na to odpowiesz, ekspercie? Wystawiliście chłam, to się teraz z nim bujajcie. Eksperymenty to sobie niech Włosi na swojej armi robią a nie na naszym wojsku. AW-149 to zaledwie prototyp, a Caracal juz sprawdzony w boju jest. 

To dlaczego nie wystawiono maszyny spełniającej wymagań kontraktu? Dlaczego wystawiono maszynę nie certyfikowaną do lotów nad akwenami wodnymi? Może dlatego, żeby nie musieć dzielić się zyskami z innymi byłymi kooperantami? Co na to odpowiesz, ekspercie? Wystawiliście chłam, to się teraz z nim bujajcie. Eksperymenty to sobie niech Włosi na swojej armi robią a nie na naszym wojsku. AW-149 to zaledwie prototyp, a Caracal juz sprawdzony w boju jest. 

rozwiń
Avatar
siwy / 1 czerwca 2015 o 23:12

Czytam to wszystko,powiem sami znawcy lotnictwa i polityki produkcji -bez koment.....!!!

Avatar
alek / 1 czerwca 2015 o 22:14

Szkoda że nikt nie mówi o tym że Augusta odrzuciła wszystkie kontrakty na sokoły których ma bardzo dużo tylko związkowcy trąbią o tym że przegrali rządowy przetarg. Taki kontrakt to praca na parę lat. Czy istnienie zakładu było od początku uzależnione od rządowego kontraktu ? Dlaczego tu związek zawodowy nie ma nic do powiedzenia


Szkoda że nikt nie mówi o tym że Augusta odrzuciła wszystkie kontrakty na sokoły których ma bardzo dużo tylko związkowcy trąbią o tym że przegrali rządowy przetarg. Taki kontrakt to praca na parę lat. Czy istnienie zakładu było od początku uzależnione od rządowego kontraktu ? Dlaczego tu związek zawodowy nie ma nic do powiedzenia.

Przed przejęciem PZL sprzedawał 2-3 śmigłowce rocznie. Mega kontrakty!

Przed przejęciem PZL sprzedawał 2-3 śmigłowce rocznie. Mega kontrakty!

rozwiń
Avatar
Gość / 1 czerwca 2015 o 22:12

Nie solidaruchy Józef tylko komuchy lub jak wolisz żydokomuna i cala reszta POchodna od tych cweli,to jest POkłosie ich rządów.

no to niech wasze solidaruchy ich pogonią, dlaczego nie wysadzą gęby poza zakład, ok., 35 lat temu mogli co było gorzej a teraz niby wolny kraj stworzyli i już gęby poza zakład nie mogą wysadzić,  35 lat temu mogli a teraz nie, ale jaja, precz z takimi solidaruchami

Avatar
Gość / 1 czerwca 2015 o 22:09

Dziwna wypowiedz a moze wszyskie zakłady w polsce niech po zamykaja i niech kazdy klepie biede

nie, zamknąć te zakłady co ok, 35 lat temu rozrabiały, tj. świdnik, radom, kopalnie, stocznie, itp. bo jak żeście zaczęli to do tzw. "usranej śmierci" winniście o to dbać, a nie wasze zakłady istnieją a inni płaczą bo nie mają za co kupić jeść albo powyjeżdżali z kraju za chlebem. Zobaczycie jak to dobrze nie mieć na życie, opłaty.

nie, zamknąć te zakłady co ok, 35 lat temu rozrabiały, tj. świdnik, radom, kopalnie, stocznie, itp. bo jak żeście zaczęli to do tzw. "usranej śmierci" winniście o to dbać, a nie wasze zakłady istnieją a inni płaczą bo nie mają za co kupić jeść albo powyjeżdżali z kraju za chlebem. Zobaczycie jak to dobrze nie mieć na życie, opłaty.

rozwiń
Avatar
Gość / 1 czerwca 2015 o 22:04

To że klepiesz biedę to miej pretensje do rządu a nie do ludzi którzy nic Ci nie zrobili, zanim osadzisz zastanów się 2x ...taki tok myślenia jest mało humanitarny


ja mam pretensję do tych co ponad 35 lat temu obiecywali nam drugą japonię tj. solidaruchy z lat 80, gdzie jesteście, dlaczego pozwalacie na taki wyzysk pracowników a mieliśmy my na dole żyć jak ludzie, tak obiecywaliście, ponad 35 lat temu zaczęliście to winniście codziennie krzyczeć, że kotlet jest za drogi a nie schowaliście głowę w piasek jak strusie. Po cholerę żeście zaczynali jak nie umiecie dalej o to zadbać, bo wam się zachciało rozróby.  


ja mam pretensję do tych co ponad 35 lat temu obiecywali nam drugą japonię tj. solidaruchy z lat 80, gdzie jesteście, dlaczego pozwalacie na taki wyzysk pracowników a mieliśmy my na dole żyć jak ludzie, tak obiecywaliście, ponad 35 lat temu zaczęliście to winniście codziennie krzyczeć, że kotlet jest za drogi a nie schowaliście głowę w piasek jak strusie. Po cholerę żeście zaczynali jak nie umiecie dalej o to zadbać, bo wam się zachciało rozróby.  

rozwiń
Avatar
Gość / 3 czerwca 2015 o 00:43
Skoro są tacy dobrzy to dlaczego nie sprzedają swoich produktów do innych krajów?
Avatar
schaboszczak / 2 czerwca 2015 o 11:54

A gdzie jest nasza wielka Solidarność? Dlaczego teraz nie broni interesu robotników? Kolejny raz ludzie stracą pracę, a rząd wyprowadzi forsę zagranicę !

Nie bij Józef piany !  żydokomuna i  komuchy będą się teraz mścili za to że wybory jedne już przegrali a drugie zaraz przegrają,biorą teraz odwet i wyrywają jeszcze to co się da !!  zniszczą POLSKOŚĆ do końca.

Avatar
Gość / 2 czerwca 2015 o 10:11
A gdzie jest nasza wielka Solidarność? Dlaczego teraz nie broni interesu robotników? Kolejny raz ludzie stracą pracę, a rząd wyprowadzi forsę zagranicę !
Avatar
MB / 2 czerwca 2015 o 03:36

A gdzie Ty chcesz naszym wojskiem i z kim walczyć? Przecież potrzebujemy tylko zabawek do ćwiczeń i każdy z tych 3 śmigłowców się do tego nadaje. Ludzie pamiętajcie, nie ma nawet mowy żeby nie walczyć, ale nawet obronić się przed tym krajem o którym teraz myślicie. Agusta była najbardziej trafiona, mimo że to prototyp. Nie wyrobiliby się z dostawami do 2017r? i co z tego, gdzie się nagle naszemu rządowi tak śpieszy? Łódź bardzo mało zyska na składaniu z gotowych części i co da naszemu budżetowi to, że w Łodzi powstanie trochę przemysłu kosztem tego, że w Świdniku się ten przemysł skurczy. Jeszcze jest jeden problem, przez dwa lata, stworzyć infrastrukturę, znaleźć, zatrudnić i wyszkolić kadrę do produkcji (tak mówią w mediach, że to będzie produkcja, a nie montaż) Przecież to jest niemożliwe.

A gdzie Ty chcesz naszym wojskiem i z kim walczyć? Przecież potrzebujemy tylko zabawek do ćwiczeń i każdy z tych 3 śmigłowców się do tego nadaje. Ludzie pamiętajcie, nie ma nawet mowy żeby nie walczyć, ale nawet obronić się przed tym krajem o którym teraz myślicie. Agusta była najbardziej trafiona, mimo że to prototyp. Nie wyrobiliby się z dostawami do 2017r? i co z tego, gdzie się nagle naszemu rządowi tak śpieszy? Łódź bardzo mało zyska na składaniu z gotowych części i co da naszemu budżetowi to, że w Łodzi powstanie trochę przemysłu ko... rozwiń

Avatar
rob / 2 czerwca 2015 o 01:13

Nie wycieraj sobie butów firma o której mało wiesz, nie znasz żadnych danych technicznych produktów jakie ta firma wykonuje, nie znasz ludzi którzy w tej firmie pracują a swą wypowiedzią obrażasz ich,chłam to Twoje słowa,zapoznaj sie dobrze z tematem zanim skrytykujesz znawco rynku zbrojeniowego !!!!

To dlaczego nie wystawiono maszyny spełniającej wymagań kontraktu? Dlaczego wystawiono maszynę nie certyfikowaną do lotów nad akwenami wodnymi? Może dlatego, żeby nie musieć dzielić się zyskami z innymi byłymi kooperantami? Co na to odpowiesz, ekspercie? Wystawiliście chłam, to się teraz z nim bujajcie. Eksperymenty to sobie niech Włosi na swojej armi robią a nie na naszym wojsku. AW-149 to zaledwie prototyp, a Caracal juz sprawdzony w boju jest. 

To dlaczego nie wystawiono maszyny spełniającej wymagań kontraktu? Dlaczego wystawiono maszynę nie certyfikowaną do lotów nad akwenami wodnymi? Może dlatego, żeby nie musieć dzielić się zyskami z innymi byłymi kooperantami? Co na to odpowiesz, ekspercie? Wystawiliście chłam, to się teraz z nim bujajcie. Eksperymenty to sobie niech Włosi na swojej armi robią a nie na naszym wojsku. AW-149 to zaledwie prototyp, a Caracal juz sprawdzony w boju jest. 

rozwiń
Avatar
siwy / 1 czerwca 2015 o 23:12

Czytam to wszystko,powiem sami znawcy lotnictwa i polityki produkcji -bez koment.....!!!

Avatar
alek / 1 czerwca 2015 o 22:14

Szkoda że nikt nie mówi o tym że Augusta odrzuciła wszystkie kontrakty na sokoły których ma bardzo dużo tylko związkowcy trąbią o tym że przegrali rządowy przetarg. Taki kontrakt to praca na parę lat. Czy istnienie zakładu było od początku uzależnione od rządowego kontraktu ? Dlaczego tu związek zawodowy nie ma nic do powiedzenia


Szkoda że nikt nie mówi o tym że Augusta odrzuciła wszystkie kontrakty na sokoły których ma bardzo dużo tylko związkowcy trąbią o tym że przegrali rządowy przetarg. Taki kontrakt to praca na parę lat. Czy istnienie zakładu było od początku uzależnione od rządowego kontraktu ? Dlaczego tu związek zawodowy nie ma nic do powiedzenia.

Przed przejęciem PZL sprzedawał 2-3 śmigłowce rocznie. Mega kontrakty!

Przed przejęciem PZL sprzedawał 2-3 śmigłowce rocznie. Mega kontrakty!

rozwiń
Avatar
Gość / 1 czerwca 2015 o 22:12

Nie solidaruchy Józef tylko komuchy lub jak wolisz żydokomuna i cala reszta POchodna od tych cweli,to jest POkłosie ich rządów.

no to niech wasze solidaruchy ich pogonią, dlaczego nie wysadzą gęby poza zakład, ok., 35 lat temu mogli co było gorzej a teraz niby wolny kraj stworzyli i już gęby poza zakład nie mogą wysadzić,  35 lat temu mogli a teraz nie, ale jaja, precz z takimi solidaruchami

Avatar
Gość / 1 czerwca 2015 o 22:09

Dziwna wypowiedz a moze wszyskie zakłady w polsce niech po zamykaja i niech kazdy klepie biede

nie, zamknąć te zakłady co ok, 35 lat temu rozrabiały, tj. świdnik, radom, kopalnie, stocznie, itp. bo jak żeście zaczęli to do tzw. "usranej śmierci" winniście o to dbać, a nie wasze zakłady istnieją a inni płaczą bo nie mają za co kupić jeść albo powyjeżdżali z kraju za chlebem. Zobaczycie jak to dobrze nie mieć na życie, opłaty.

nie, zamknąć te zakłady co ok, 35 lat temu rozrabiały, tj. świdnik, radom, kopalnie, stocznie, itp. bo jak żeście zaczęli to do tzw. "usranej śmierci" winniście o to dbać, a nie wasze zakłady istnieją a inni płaczą bo nie mają za co kupić jeść albo powyjeżdżali z kraju za chlebem. Zobaczycie jak to dobrze nie mieć na życie, opłaty.

rozwiń
Avatar
Gość / 1 czerwca 2015 o 22:04

To że klepiesz biedę to miej pretensje do rządu a nie do ludzi którzy nic Ci nie zrobili, zanim osadzisz zastanów się 2x ...taki tok myślenia jest mało humanitarny


ja mam pretensję do tych co ponad 35 lat temu obiecywali nam drugą japonię tj. solidaruchy z lat 80, gdzie jesteście, dlaczego pozwalacie na taki wyzysk pracowników a mieliśmy my na dole żyć jak ludzie, tak obiecywaliście, ponad 35 lat temu zaczęliście to winniście codziennie krzyczeć, że kotlet jest za drogi a nie schowaliście głowę w piasek jak strusie. Po cholerę żeście zaczynali jak nie umiecie dalej o to zadbać, bo wam się zachciało rozróby.  


ja mam pretensję do tych co ponad 35 lat temu obiecywali nam drugą japonię tj. solidaruchy z lat 80, gdzie jesteście, dlaczego pozwalacie na taki wyzysk pracowników a mieliśmy my na dole żyć jak ludzie, tak obiecywaliście, ponad 35 lat temu zaczęliście to winniście codziennie krzyczeć, że kotlet jest za drogi a nie schowaliście głowę w piasek jak strusie. Po cholerę żeście zaczynali jak nie umiecie dalej o to zadbać, bo wam się zachciało rozróby.  

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 1

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 74 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 26

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 47 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 49 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!