wtorek, 20 lutego 2018 r.

Tomaszów Lubelski

Wreszcie doczekają się obwodnicy. Drogowcy czekają na oferty firm

Dodano: 26 lutego 2017, 15:25
Autor: p.p.

Tomaszów Lubelski
Tomaszów Lubelski (fot. GDDKiA)

Przetarg na budowę obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego w ciągu drogi ekspresowej S17 wszedł już w ostatnią fazę.

– W piątek do szesnastu wykonawców zainteresowanych realizacją tej inwestycji trafiły zaproszenia do składania ofert. Uzyskanie modyfikacji decyzji środowiskowej umożliwiło przejście do II etapu przetargu – informuje Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy GDDKiA w Lublinie.

Drogowcy stawiają jasne warunki przed firmą, która wygra przetarg. – Przyszły wykonawca będzie musiał zaktualizować istniejącą dokumentację do obecnie obwiązujących przepisów – dodaje Nalewajko.

Jednojezdniowa obwodnica, o długości ok. 9,6 km, przebiegać będzie po wschodniej stronie Tomaszowa. Na przecięciu z drogą wojewódzką nr 850 powstanie węzeł Tomaszów Północ, a na włączeniu do przebiegu DK17 węzeł Tomaszów Południe. W obrębie obu węzłów trasa będzie miała docelowy dwujezdniowy przekrój. Nad doliną rzeki Sołokiji droga ekspresowa pobiegnie estakadą, zbudowane zostaną również drogi dojazdowe o łącznej długości 13,8 km przeznaczone do obsługi ruchu lokalnego.

Trasa pobiegnie też przez tereny miejscowości Dąbrowa, Rogóźno Sabaudia, Łaszczówka, Łaszczówka Kolonia i Jeziernia.

Wraz z ofertami cenowymi dowiemy się czy wykonawcy zadeklarują skrócenie czasu realizacji z 37 do 34 miesięcy (nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca) oraz wydłużenie z 5 do 10 lat gwarancji. Te trzy czynniki będą uwzględniane przy ocenie ofert cenowych potencjalnych wykonawców (5 proc. czas, 5 proc. gwarancja, 90 proc. cena).

Historia obwodnicy Tomaszowa zaczęła się w 2007 roku, od wystąpienia do wojewody lubelskiego o wydanie decyzji środowiskowej. Droga po wielu zabiegach i staraniach została ujęta w rządowym programie inwestycji infrastrukturalnych. Prawdopodobnie jej budowa zacznie się wiosną przyszłego roku i potrwa 3-4 lata.

Przebieg obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego - kliknij, żeby powiększyć:

drogowiec
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

drogowiec
drogowiec (27 lutego 2017 o 07:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tellchar napisał:
Akurat cała dokumentacja na obwodnicę została zrobiona za rządu PO, a we wrześniu 2015 został ogłoszony pierwszy przetarg na budowę. Gdyby nie dobra zmiana, to obwodnica byłaby już budowana...
Nie byłaby budowana. Nie bardzo wiesz oczym piszesz. We wrześniu 2015 ogłoszono przetarg na obwodnicę TL, podobnie jaki na inne drogi w całym krajiu. Tyko kasy na to wszystko nie było. To był czysty zabieg PR- przecież ogłosiliśmy przetargi:) To przetarg dwuetapowy, czyli najpierw prekwalifikacja, potem zaproszenie do składania ofert. I ta prekwalifikacja trwała 1,5 roku, czyli aż się kasa znajdzie.
Rozwiń
Gość
Gość (26 lutego 2017 o 23:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
docelowo będzie 2x2 w okolicach węzłów będzie 2x2 więc przyszłościowo dobudują drugą jezdnię i tak będzie budowana
Rozwiń
Gość
Gość (26 lutego 2017 o 22:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jedna jezdnia 1x2 to porażka. Wiem, że w porównaniu z tym co obecnie jest w TL to i tak się mieszkańcy ucieszą, ale widać, że brak jest jakichś dalekosiężnych planów co do S17. Chcą zrobić na odwal, aby im dać spokój i żeby było jak najtaniej. Ta obwodnica będzie miała pewnie podobne parametry co obwodnica Jarosławia w ciągu DK94, a tam czołówki co chwila. Widać, że raczej budowa prawdziwej S17 od Świdnika do granicy nie jest brana pod uwagę, bo gdyby o tym myśleli to by zrobili tę obwodnicę 2x2 tak jak kiedyś zrobili obwodnicę Garwolina i teraz przy budowie trasy Lublin - Warszawa już ten odcinek mają gotowy.
Rozwiń
???
??? (26 lutego 2017 o 19:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Już widzę jak z Łaszczówki ludzie będą chodzić wiaduktem czy jeździć na rowerze nie jest to dobry pomysł żeby taki obiekt inżynierski budować na drodze powiatowej.
Rozwiń
Gość
Gość (26 lutego 2017 o 19:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
10 LAT !. Ależ skuteczni ci urzędnicy.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!