sobota, 24 marca 2018 r.

Zamość

Jest traktowany gorzej, bo nie należy do PSL? Afera w zamojskim WORD. "Przełożony urządził na mnie polowanie"


– W PSL jest połowa z 30 pracowników zamojskiego WORD (instytucja podległa marszałkowi województwa - red.) – twierdzi Wojciech Świergoń. – Nie pytam nikogo gdzie należy. Nie interesuje mnie to – mówi dyrektor Janusz Szatkowski (na zdjęciu)
– W PSL jest połowa z 30 pracowników zamojskiego WORD (instytucja podległa marszałkowi województwa - red.) – twierdzi Wojciech Świergoń. – Nie pytam nikogo gdzie należy. Nie interesuje mnie to – mówi dyrektor Janusz Szatkowski (na zdjęciu)

Mobbing i dyskryminację zarzuca dyrektorowi Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu jeden z jego podwładnych. Twierdzi, że jest traktowany gorzej od innych pracowników. Powód? Oni są członkami Polskiego Stronnictwa Ludowego, a on nie.

Pod koniec września Wojciech Świergoń, zatrudniony w zamojskim WORD na stanowisku specjalisty ds. zamówień publicznych i administracji, został ukarany przez przełożonego upomnieniem. Miał przeglądać dokumenty księgowe pod nieobecność pracowników Wydziału Finansowego.

Świergoń twierdzi, że padł ofiarą nagonki, a przełożony urządził na niego „polowanie”. Tak pisze w piśmie, jakie wystosował do dyrektora Janusza Szatkowskiego. Zarzuca mu gorsze traktowanie i przyznawanie niższych premii i podwyżek, zwłaszcza w stosunku do pracowników, którzy należą do Polskiego Stronnictwa Ludowego (dyr. Szatkowski jest prezesem Zarządu Powiatu Grodzkiego PSL w Zamościu).

„Z zakładu pracy zrobił Pan punkt rekrutacyjny do swoich struktur PSL, a kto się nie zgadza z takim postępowaniem jak ja, jest po dyskryminowany” – czytamy w piśmie. Autor zapowiada, że zwróci się z prośbą o kontrolę do Państwowej Inspekcji Pracy, a jeśli jego odczucia zostaną potwierdzone, skieruje sprawę do sądu.

O sprawie poinformował też członka zarządu województwa, któremu podlegają ośrodki zajmujące się egzaminowaniem kandydatów na kierowców i przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Sejmiku Województwa Lubelskiego. Do adresowanego do nich pisma dołączył listę 15 pracowników, którzy należą do PSL. Znalazły się na niej nazwiska m.in. byłego kierownika, sekretarki i egzaminatorów. W zamojskim WORD pracuje w sumie 30 osób.

W rozmowie z nami Wojciech Świergoń nie chce szerzej odnosić się do stawianych dyrektorowi zarzutów. – Prosiłem go, żeby poważnie zastanowił się nad karą dla mnie. Chciałem, żeby zostało to załatwione wewnątrz. Ale gdy nie przyjął moich argumentów, nie miałem wyjścia – tłumaczy.

Dyrektor zaprzecza zarzutom o mobbing. – Nie było takiego przypadku. Jeśli inspekcja pracy i marszałek chcą sprawdzić co się u nas dzieje, to niech sprawdzają. Jestem spokojny o wyniki kontroli – mówi Janusz Szatkowski.

Pytany o to, czy część jego podwładnych należy do PSL odpowiada, że tego nie wie. – Nie pytam nikogo gdzie należy, bo mnie to nie interesuje.

– To skomplikowana i niejasna sprawa. Zajmuje się nią Departament Polityki Transportowej i Drogownictwa. Jeśli trafi do Państwowej Inspekcji Pracy, to poczekamy na jej ustalenia – mówi Paweł Nakonieczny (PO), członek zarządu województwa.

Problemem zajmie się też sejmikowa Komisja Rewizyjna. – Wpiszę to do porządku najbliższych obrad i zaproszę obie strony do złożenia wyjaśnień. Zwłaszcza, że dowiedziałem się, że konflikt trwa od dłuższego czasu – mówi radny Marek Wojciechowski (PiS), przewodniczący komisji. – Jestem zaniepokojony zachowaniem pana dyrektora dotyczącym masowego wpisywania pracowników WORD do PSL. Urząd, w tym tego typu jednostki, powinny być apolityczne – dodaje.

Kali
Gonzo
Gość
(72) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Kali
Kali (15 października 2015 o 19:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Wszystkich młodych egzaminatorów zmusił do PSL, obejrzyjcie zdjęcia z opłatka PSL-u zobaczycie ilu jest tam egzaminatorów WORD Zamość.

Rozwiń
Gonzo
Gonzo (15 października 2015 o 19:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Coś w tym jest bo wcześniej egzaminatorzy mieli czerwone kurtki a teraz mają zielone !?

Rozwiń
Gość
Gość (8 października 2015 o 22:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jebac PSL zielona dziw ki
Rozwiń
Gość
Gość (7 października 2015 o 22:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
widać, że kombinator jakiś a zasłania się jakąś polityką. Ci egzaminatorzy w WORD'ach wszyscy są siebie warci
Rozwiń
Gość
Gość (7 października 2015 o 21:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
typbet.com i tyle w temacie!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (72)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!