Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Piękne kobiety mają więcej dzieci

Z badań Uniwersytetu Helsińskiego wynika, że urodziwe kobiety mają o 16 proc. więcej dzieci niż ich mniej ładne koleżanki. Badanie oparte jest na 40-letnich obserwacjach ponad 1,2 tys. kobiet.
Podobne wnioski wysnuwają też naukowcy z Wielkiej Brytanii. Satoshi Kanazawa z London School of Economics sugeruje, że piękni rodzice, a przede wszystkim urodziwe kobiety, mają większą szansę na córkę niż synów. Jak pisze \"Sunday Times\" prawdopodobieństwo spłodzenia męskiego potomka jest u \"pięknych\" jest aż o 26 proc. mniejsze. Kanazawa zauważył, że \"jeśli bardziej atrakcyjni rodzice mają więcej córek i jeśli fizyczna atrakcyjność jest dziedziczona, to logicznie wynikałoby, że kobiety poprzez kolejne pokolenia będą stopniowo coraz bardziej atrakcyjne niż mężczyźni\".

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama