Kumulacja Lotto na 30 mln zł. Rok rekordowych wygranych
Do końca roku jeszcze dwa miesiące, ale już można mówić, że 2012 przejdzie do historii Lotto.
- 31.10.2012 08:37

Trzy najwyższe trafienia rankingu Lottomilionerów padły w tym roku. Było to kolejno w Gdyni (luty, 33,7 mln zł), Bolesławcu (wrzesień, 30,9 mln zł) i w Bolimowie (wrzesień, 29,4 mln zł). Do tego w czwartkowym losowaniu Lotto zagramy nawet o 30 mln zł.
W czwartek odbędzie się już siódme w tym roku losowanie, kiedy pula za trafienie \"szóstki” przekroczy 20 mln zł. Takiego nagromadzenia wysokich kumulacji w roku kalendarzowym jeszcze nigdy nie było.
Tegoroczne wysokie kumulacje zaczęły się w lutym. Padł wtedy aktualny rekord jednostkowej wygranej (Gdynia). Poprzeczka została wyśrubowana do poziomu 33,7 mln zł. W marcu trzech Graczy (Radlin, Sopot, Kartuzy) podzieliło się 39,4 mln zł. Później już nikt się nie dzielił wygraną. Pojedyncze \"szóstki” padały kolejno w Warszawie (21,5 mln zł), Krakowie (23,4 mln zł), a ostatnio we wrześniu w Bolesławcu (30,9 mln zł) i w Bolimowie (29,4 mln zł). To tylko najwyższe wygrane z listy Lottomilionerów, która w tym roku powiększyła się już o 33 kolejne pozycje.
Reklama
Komentarze