Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

„Poczytaj mi tato” na scenie Centrum Kultury

W środę i czwartek (27-28/05) w Sali Widowiskowej Centrum Kultury (Peowiaków 12) spektakl Łukasza Witt-Michałowskiego „Tata ma kota (albo Poczytaj mi tato)”
„Poczytaj mi tato” na scenie Centrum Kultury
Fot. Centrum Kultury

Jesteśmy w kościele, na terapii, w domu, w sądzie, w środku telewizyjnego show. Typ w krótkich spodenkach raz jest gangsterem, raz dzieckiem. A widz śmieje się do rozpuku i wzrusza na przemian.

 Sztuka Szymona Bogacza „Tata ma kota (albo Poczytaj mi tato)” to subiektywne spojrzenie na problem rozpadających się małżeństw i losów ich dzieci.

 –Wciąż pokutuje myślenie, że lepsza najgorsza matka niż najgorszy ojciec – mówi Łukasz Witt-Michałowski, reżyser spektaklu. –  Nie chodzi o degradowanie matek, ale o to by ojciec miał te same prawa. O równouprawnienie także w tej dziedzinie. Bo dziś ojciec jest obywatelem drugiej kategorii. Liczy się tylko wtedy, gdy trzeba zapłacić alimenty – dodaje.

 W spektaklu grają sami mężczyźni. Prywatnie wszyscy są ojcami. Te historie są im bliskie, nawet jeśli nie z autopsji, to z racji męskiej solidarności.

 Na scenie zobaczymy Przemysława Sadowskiego, Arkadiusza Cyrana, Karola Wróblewskiego, Dariusza Jeża, Jarosława Tomicę i Jana Nowickiego.

 

 Tata ma kota (albo Poczytaj mi tato)

scenariusz: Szymon Bogacz;

reżyseria: Łukasz Witt-Michałowski;

obsada: Jan Nowicki, Arkadiusz Cyran, Dariusz Jeż, Przemysław Sadowski, Jarosław Tomica, Karol Wróblewski

produkcja: Monika Stolat

Premiera 27 marca.

 Spektakle:

27 i 28 maja 2015 godz. 19:00

Sala Widowiskowa CK (Peowiaków 12)

bilety: 20/ 30 zł

kasa czynna: pon. - pt. w godz. 10.00-19.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem

tel.: 81 466 61 40, e-mail: kasa@ck.lublin.pl

 

 

 

 


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama