Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama NOWY LEXUS RZ Odkryj Steel-By-Wire | DNI OTWARTE 4-9 MAJA

Spacer śladami lubelskich naukowczyń

W niedzielę, 18 czerwca odbędzie się kolejny spacer herstoryczny organizowany przez Fundację HerStory. Śladami lubelskich naukowczyń i działaczek oświaty wyruszymy o godz. 12 spod pomnika Marii Skłodowskiej-Curie na placu UMCS.
Spacer śladami lubelskich naukowczyń

Autor: materiały promocyjne

– Poznamy  związki  z  Lublinem  Wandy   Półtawskiej, znanej lekarki, specjalistki w dziedzinie psychiatrii oraz Narcyzy Żmichowskiej uważanej za matkę polskiego ruchu emancypacji kobiet. Zatrzymamy się przy życiorysach Krystyny Modrzewskiej, Heleny Mysakowskiej, Józefy Kunickiej oraz wielu innych – zachęcają organizatorzy.

Ponadto w czasie spaceru będzie można dowiedzieć się, jaki procent kadry akademickiej stanowią kobiety dzisiaj oraz ile studentek w ogóle kształci się w Lublinie.

Udział w spacerze jest bezpłatny.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama