Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Lublin. Jest zgoda na budowę nowej stacji paliw

Urząd Miasta daje zielone światło do budowy stacji paliw przy ul. Zemborzyckiej 150 i 152.
Lublin. Jest zgoda na budowę nowej stacji paliw

Autor: Archiwum

Na wniosek spółki Ferbi (z podkarpackiego Niska) wydana została decyzja środowiskowa dopuszczająca stworzenie takiego obiektu mniej więcej w połowie odległości między skrzyżowaniami z ul. Diamentową i Wolińskiego, po prawej stronie jadąc od zalewu.

W decyzji mowa jest o stacji paliw płynnych i gazowych wraz z myjnią samochodową oraz pawilonem sklepowym z toaletami dla klientów i pomieszczeniem do karmienia i przewijania niemowląt. Myjnia samoobsługowa miałaby pięć stanowisk, w tym jedno otwarte.

– W związku z brakiem możliwości odprowadzania wód opadowych i roztopowych do miejskiej sieci kanalizacji deszczowej, z uwagi na jej przeciążenie, przewidziano budowę szczelnego zbiornika odparowującego – czytamy w decyzji środowiskowej. Wspomniany zbiornik miałby pojemność ok. 91 m. sześc. oraz maksymalnie 192 mkw. lustra wody.

Na terenie 5 560 mkw. powierzchnia zabudowy miałaby wynosić 481 mkw., powierzchnia utwardzona 2 734 mkw., zieleń 2 303 mkw. a żwir 42 mkw.


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama