Hugh Lifting \"Doktor Dolittle i Tajemnicze Jezioro”
To jedna z tych książek, które z przejęciem czytają dzieci, a do których tak chętnie wracają nawet dorośli.
- 05.09.2013 13:18
Opowieść o doktorze, który umiał porozumiewać się ze zwierzętami, który rozumiał ich mowę, wciąż zachwyca i fascynuje pokolenia. Tak, tak, pokolenia, bo Hugh John Lofting brytyjski autor literatury dziecięcej, znany głównie jako twórca cyklu książek o rozumiejącym mowę zwierząt doktorze Dolittle, urodził się w czasach wiktoriańskich – w 1886 roku.
Ta książeczka jest jedną z mniej znanych, ale równie ciekawa, zabawna, pouczająca.
Oto poznajemy papugę Polinezję i londyńskiego szarego wróbla Pyskacza. Zaprzyjaźniamy się z wieloma znajomymi doktora i z nim samym. Zwierzęta i przyjaciele mają zmartwienie – doktor już zbyt długo siedzi w domu i nie poprawia to jego humoru
Ale właśnie nadarza się okazja, żeby wybrać się w daleką podróż bo stary afrykański żółw Błotnista Skorupa, który pamięta czasy potopu, zaginął. Trzęsienie ziemi zmiotło jego dom z wyspy na Tajemniczym Jeziorze. Kamienną wyspę stworzył doktor z przyjaciółmi, a teraz jej nie ma.
Dolittle wraz ze swymi zwierzętami rusza na wyprawę, by uratować przyjaciela. Przed nimi długa, niebezpieczna podróż. Kogo spotkają po drodze? Jakie czekają ich przygody? I czy stary żółw opowie im jeszcze raz swoją historię?
Sympatyczna i ciepła historia o zwierzętach, o przyjaźni i pomaganiu innym. Książka opatrzona rysunkami z epoki, bardzo ładnie wydana.
Reklama













Komentarze