Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Dużo zdjęć

Pogranicznicy złożyli przysięgę

Dziś, w Komendzie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odbyło się ślubowanie 48 nowo przyjętych funkcjonariuszy SG. Uroczystość odbyła się w asyście pocztu sztandarowego oraz obecności kadry kierowniczej NOSG.

Rotę ślubowania odczytał Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej – gen. bryg. SG Jacek Szcząchor, zaś błogosławieństwa nowym funkcjonariuszom udzielili: kapelan katolicki NOSG ks. kpt. SG Artur Suska oraz kapelan prawosławny SG ks. ppor SG Jarosław Szczur. 

– Wypowiedziane przez was słowa roty ślubowania będą stanowić symboliczny początek wiernej i odpowiedzialnej służby na rzecz bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej. Zobowiążecie się do przestrzegania prawa oraz gotowości do podejmowania trudnych wyzwań – często w warunkach wymagających poświęcenia i pełnego zaangażowania. Wierze, że dokonaliście tego wyboru świadomie i jesteście na te wyzwania gotowi – podkreślił komendant NOSG zwracając się w swym wystąpieniu do nowych funkcjonariuszy. 

48 nowo przyjętych funkcjonariuszy w służbie przygotowawczej, najbliższy czas spędzi na szkoleniu, by po ukończonym kursie powrócić do służby w ochronie granicy państwowej. 

Dzisiejsza uroczystość, była również okazją do wręczenia medali, odznaczeń oraz wyróżnień funkcjonariuszom i pracownikom Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. 

Z okazji 35-lecia utworzenia Straży Granicznej, Zarząd Oddziałowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy SG przekazał do Nadbużańskiego Oddziału SG motocykl terenowy do wykorzystania w codziennej służbie przez funkcjonariuszy. 

W 2026 roku Nadbużański Oddział Straży Granicznej otrzymał limit przyjęcia do służby przygotowawczej do 155 osób, kontraktowej do 170 osób. Szczegółowe informacje dotyczące naboru do służby znajdują się na stronach internetowych służby

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama