Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Najnowsze

Gmina, gdzie najmniej osób się szczepi. Dzieci zachęcają plakatami

Gmina, gdzie najmniej osób się szczepi. Dzieci zachęcają plakatami

Gmina Baranów znajduje się na ostatnim miejscu w powiecie puławskim pod względem procentowej ilości w pełni zaszczepionych mieszkańców. Dotychczas na taki krok zdecydowało się 44,3 proc. obywateli. Do zastrzyków mają zachęcić plakaty namalowane przez dzieci z miejscowej szkoły podstawowej. 07.11.2021 09:45
Od dziś nowe dowody osobiste. Co się zmienia?

Od dziś nowe dowody osobiste. Co się zmienia?

Składając wniosek o wydanie dowodu osobistego, trzeba do urzędu udać się osobiście. Przez zmianę dokumentu nie jest już możliwe załatwienie sprawy przez internet. 07.11.2021 08:42
Po meczu z liderem tabeli czujemy dużą moc i energię. Opinie po meczu Górnika Łęczna z Lechem Poznań

Po meczu z liderem tabeli czujemy dużą moc i energię. Opinie po meczu Górnika Łęczna z Lechem Poznań

Lech Poznań w starciu z Górnikiem Łęczna oddał 27 strzałów z czego 11 celnych. Łęcznianie natomiast uderzali sześciokrotnie, a tylko raz ich uderzenie okazało się celne. Mimo to spotkanie zakończyło się remisem, z którego z oczywistych przyczyn bardziej cieszą się miejscowi. Oto co po meczu powiedzieli trenerzy obu zespołów 07.11.2021 08:36
Lublin. Ważą się losy nowej linii

Lublin. Ważą się losy nowej linii

Za około tydzień powinno być wiadomo, czy miasto uruchomi nową linię autobusową 46, która miałaby łączyć południową i północną część Lublina bez przedzierania się przez ścisłe centrum. 07.11.2021 08:08
Górnik Łęczna – Lech Poznań 1:1. Jeden celny strzał na wagę cennego punktu

Górnik Łęczna – Lech Poznań 1:1. Jeden celny strzał na wagę cennego punktu

Górnik Łęczna łapie wiatr w żagle. Tym razem zespół trenera Kamila Kieresia zremisował na własnym stadionie 1:1 z Lechem Poznań. Goście oddali 10 celnych strzałów – Górnik zaledwie jeden, ale i tak dał on punkt w starciu z liderem tabeli 06.11.2021 22:14
Książki na jesień, czyli co warto przeczytać

Książki na jesień, czyli co warto przeczytać

Biografie i sądowe thrillery. Eseje i podróże. Romanse, kryminały i Anomalia, czyli jesienne nowości do czytania. 06.11.2021 20:43
Ani jednej więcej! Manifestacja przed lubelskim ratuszem po śmierci kobiety [zdjęcia]

Ani jednej więcej! Manifestacja przed lubelskim ratuszem po śmierci kobiety [zdjęcia]

Co jeszcze się musi wydarzyć w naszym kraju, żebyśmy się wszyscy obudzili? – pytała retoryczne jedna z przemawiających na schodach lubelskiego ratusza. Słuchało jej kilkaset osób, głównie kobiet, które przyszły w sobotni wieczór na deptak. 06.11.2021 20:00
Akcja "Gęsina na św. Marcina", czyli znani kucharze i ich przepisy

Akcja "Gęsina na św. Marcina", czyli znani kucharze i ich przepisy

W piątek wystartowała w całej Polsce 13. edycja akcji „Gęsina na św. Marcina”, w tym roku dedykowanej rodzimej rasie gęsi biłgorajskiej. Na zaproszenie Jacka Szklarka, szefa Slow Food Polska w naszym regionie, dania przygotują Tomasz Gregorowicz z Kuchni Otwartej, Jarosław Zawadzki z Tinto, Tomasz Tarka z Perłowej Pijalni Piwa oraz Sławomir Piwowarski, Monika Urban i Edyta Zielonka z restauracji Niebo i Las w Łąkach koło Wąwolnicy. 06.11.2021 19:40
Radzyń Podlaski: Radna proponuje kartę seniora. Burmistrz woli dotować kluby seniorów

Radzyń Podlaski: Radna proponuje kartę seniora. Burmistrz woli dotować kluby seniorów

W Radzyniu Podlaskim brakuje karty seniora. Jedna z radnych chce to zmienić. A władze miasta zastanawiają się, czy nie lepiej dotować kluby seniorów. 06.11.2021 19:20
Wisłoka Dębica – Orlęta Spomlek 4:4. Dreszczowiec z happy-endem

Wisłoka Dębica – Orlęta Spomlek 4:4. Dreszczowiec z happy-endem

Niesamowity mecz w Dębicy. Orlęta Spomlek trzy razy wprowadziły z tamtejszą Wisłoką, a w końcówce wydawało się, że goście będą wracali do domu z pustymi rękami. W doliczonym czasie gry uratowali jednak remis i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 4:4. 06.11.2021 18:56
"Ani jednej więcej". Marsz w Warszawie po śmierci 30-letniej kobiety z Pszczyny

"Ani jednej więcej". Marsz w Warszawie po śmierci 30-letniej kobiety z Pszczyny

Warszawa. Po hasłem "Ani jednej więcej" odbywa się w Warszawie marsz zorganizowany po śmierci 30-letniej kobiety z Pszczyny. Demonstracje odbywają się także w kilkudziesięciu innych polskich miastach. - W 78 marszach w całej Polsce idziemy dziś uczcić jej pamięć. Nosimy jej zdjęcia, bo tylko to możemy dziś zrobić – mówiła jedna z aktywistek, które przemawiały w stolicy. 06.11.2021 18:42
Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin dalej niepokonana w EBLK. Wygrywa w Poznaniu

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin dalej niepokonana w EBLK. Wygrywa w Poznaniu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin wygrały swój piąty mecz z rzędu w lidze i zachowały status niepokonanych. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka pokonały na wyjeździe Enea AZS Politechnikę Poznań 67:58. Przed przerwą reprezentacyjną są na pozycji wicelidera rozgrywek 06.11.2021 18:31

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama

WIDEO

Reklama