Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Artykuły

Od natury do kultury. Historyczny piknik pod Zamościem

Od natury do kultury. Historyczny piknik pod Zamościem

Na początek przemarsz wszystkich sołectw, na koniec ognisko, a w międzyczasie moc atrakcji. W niedzielę przy Centrum Geoturystycznym gminy Zamość w Lipsku Polesie odbędzie się piknik historyczny pod hasłem "Od natury do kultury". 04.07.2022 19:43
Czy wójt pomógł swojej żonie wygrać przetarg na 200 tys. zł? Są prokuratorskie zarzuty

Czy wójt pomógł swojej żonie wygrać przetarg na 200 tys. zł? Są prokuratorskie zarzuty

Wójt Sułowa Leon B. i jego żona zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Zamościu. Zdaniem śledczych doprowadzili do niekorzystnego rozporządzenia mieniem gminy, gdy firma żony samorządowca wygrała przetarg. 04.07.2022 19:20
Po 30 latach pracy ma minimalną pensję. Wyszedł protestować z innymi w Lublinie [zdjęcia]

Po 30 latach pracy ma minimalną pensję. Wyszedł protestować z innymi w Lublinie [zdjęcia]

Pracują 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu z osobami chorymi, starszymi, często niepełnosprawnymi. Za takie poświęcenie otrzymują pensję minimalną, za którą ciężko związać koniec z końcem. Tak wygląda zatrudnienie w Domach Pomocy Społecznej 04.07.2022 19:06
"Wybuchowy" początek budowy ronda? Na miejsce pojechali specjaliści

"Wybuchowy" początek budowy ronda? Na miejsce pojechali specjaliści

Można powiedzieć, że budowa nowego ronda w Radzyniu Podlaskim rozpoczęła się wybuchowo. Trzeba było wezwać saperów. 04.07.2022 18:45
Wiemy ile zespołów wystąpi w Keeza chełmskiej klasie okręgowej w nadchodzącym sezonie

Wiemy ile zespołów wystąpi w Keeza chełmskiej klasie okręgowej w nadchodzącym sezonie

Orzeł Srebrzyszcze nie zostanie zdegradowany do klasy A. Na tym poziomie nadal grać będzie wicemistrz GKS Łopiennik 04.07.2022 18:43
Agrounia jedzie protestować do Warszawy. "Nie mamy wyjścia, musimy głośno protestować"

Agrounia jedzie protestować do Warszawy. "Nie mamy wyjścia, musimy głośno protestować"

– Nie mamy wyjścia, musimy głośno protestować – mówią lubelscy rolnicy zrzeszeni w Agrounii. W czwartek razem z kolegami z całej Polski szykują manifestację w Warszawie. Rządowi zarzucają m.in. brak kontroli nad zalewającymi nasz rynek produktami z Ukrainy. 04.07.2022 18:27
Mało strąków, sezon krótki, czyli po ile bób. Rzadko tani znaczy dobry

Mało strąków, sezon krótki, czyli po ile bób. Rzadko tani znaczy dobry

Sprawdzamy ceny bobu (i bobru), bo właśnie jest szczyt sezonu na torebki jasnozielonych ziaren. Dziennie tylko z jednego pola wyjeżdża ponad pół tony tego warzywa. Głównie trafia do konsumentów indywidualnych 04.07.2022 18:07
Są jeszcze bilety na dzisiejszy koncert Kalush Orchestra

Są jeszcze bilety na dzisiejszy koncert Kalush Orchestra

Już dziś o godz. 20.30 w Muszli Koncertowej im Romualda Lipko w Ogrodzie Saskim zabrzmi największy przebój tegorocznej Eurowizji "Stefania". Są jeszcze bilety na koncert Kalush Orchestra 04.07.2022 17:50
Lublin: Przy ul. Metalurgicznej zregenerujesz gaśnice

Lublin: Przy ul. Metalurgicznej zregenerujesz gaśnice

Przy ul. Metalurgicznej 11 ma powstać zakład regeneracji gaśnic. Na taką inwestycję zgodził się Urząd Miasta, wydając decyzję środowiskową, o którą wnioskowała do niego lubelska spółka KONSPOŻ. 04.07.2022 17:41
Spółka z prawie 4 mld złotych zysku jest już "lubelska"

Spółka z prawie 4 mld złotych zysku jest już "lubelska"

Grupa Kapitałowa PGE, gigant na rynku energetycznym, już oficjalnie zmieniła siedzibę z Warszawy na Lublin. Dla dwóch naszych samorządów to bardzo dobra informacja. 04.07.2022 17:27
Lublin: Cały biurowiec dla pająków, urzędnicy się z niego wynieśli

Lublin: Cały biurowiec dla pająków, urzędnicy się z niego wynieśli

Urząd Miasta na razie nie rozbierze swojego starego biurowca przy ul. Leszczyńskiego 20, ani do niego nie wróci. Budynek ma stać pusty. Plany wzniesienia tu nowego biurowca odłożono na lepsze czasy. 04.07.2022 17:00
Polski horror w Kinie Perła

Polski horror w Kinie Perła

W nadchodzący weekend w plenerowym Kinie Perła (ul. Bernardyńska 15) będzie można zobaczyć m.in. polski horror psychologiczny "Wilkołak". Darmowe projekcje tradycyjnie rozpoczynają się po zachodzie słońca, ok. godz. 21. 04.07.2022 16:50

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama

WIDEO

Reklama