Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

1 sierpnia 2022 r.
16:07

Lublin. Cała załoga na bruk. To efekt sankcji

83 12 A A

Nie pomogły protesty, listy, posiedzenia sejmowej komisji w sprawie zmiany prawa. Lubelska spółka Sulzer Turbo Service Poland, na którą polski rząd nałożył sankcje, rozpoczęła zwolnienia. Obejmą całą załogę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Informację przekazał Paweł Król, prokurent spółki. – Wypowiedzeń nie otrzymają jedynie pracownicy chronieni przepisami, w tym na urlopach macierzyńskich czy w okresie przedemerytalnym – zaznacza prokurent. Jednocześnie dodaje, że nie ma na razie decyzji właściciela o tym, czy spółka zostanie postawiona w stan likwidacji.

O zwolnieniach wie już Miejski Urząd Pracy w Lublinie. – 6 lipca wpłynęło do nas pismo z Sulzer Turbo Service Poland o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych – mówi Dziennikowi dr Michał Wójcik, kierownik Referatu Promocji, Usług i Analiz Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie. – Z posiadanych informacji wynika, że zwolnienia mają być przeprowadzane sukcesywnie w okresie od lipca do września i obejmą 132 pracowników. Spółka poinformowała, że wszyscy otrzymają należne im odprawy.

Przypomnijmy, że lubelski Sulzer należy do szwajcarskiej firmy, której jednym z akcjonariuszy jest rosyjski oligarcha Viktor Vekselberg, blisko związany z prezydentem Władimirem Putinem. To dlatego w kwietniu polskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nałożyło na spółkę z Lublina sankcje, które doprowadziły do zaprzestania działalności. W czerwcu odbyło się spotkanie pracowników m.in. z wojewodą lubelskim Lechem Sprawką (PiS) oraz przedstawicielami urzędów pracy, którzy zadeklarowali pomoc w szukaniu zatrudnienia.

– Rozesłaliśmy do pracodawców z pokrewnych gałęzi gospodarki i zrzeszeń pracodawców informację o tym, że na rynku wkrótce może pojawić się duża grupa wysokowykwalifikowanych pracowników – dodaje kierownik Wójcik. – Jest spore zainteresowanie, ale do MUP na razie zgłosiło się zaledwie kilku pracowników tej spółki. Aktualne oferty pracy, z których mogliby skorzystać, są prezentowane na naszej stronie internetowej, część z tych osób niewątpliwie szuka już pracy również innymi dostępnymi kanałami – ocenia Wójcik.

Jak ustaliliśmy, część pracowników skorzystała z propozycji swojej centrali pracy na kontraktach w holenderskiej firmie Sulzera.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Janusz_Paliwas / 6 dni temu o 21:30
W jakim ja kraju żyje? PIS nakładał sankcje ogolnoeuropejskie na firmy. A komisarze UE patrzyli się i zawijali w te sreberka.... Petarda!
 To ty nie wiesz, że to POlacy uczyli francuzów jeść widelcem ?
Avatar
___K___ / 6 dni temu o 21:26
W jakim ja kraju żyje? PIS nakładał sankcje ogolnoeuropejskie na firmy. A komisarze UE patrzyli się i zawijali w te sreberka.... Petarda!
Widzę, że z ciebie typowy odbiorca TVPiS. Nie, PiS nie nakładał sankcji europejskich, ale w kraju tak. Jako przykład podam ci inny przypadek - sankcje na import węgla z Rosji. Europa wprowadza je jakoś tak za tydzień, PiS wprowadził je w Polsce w kwietniu nie zabezpieczając Polakom wystarczających ilości węgla. Bo to debile potrafiące myśleć na co najwyżej trzy dni do przodu, a nie perspektywicznie. Widać to wyraźnie po tym, jak procedują prawo - w nocy, na kolanie, a jak się pomylą, to zarządzają reasumpcję, choć nie ma ku temu podstaw. PiS to banda nieudaczników, która kupiła ciebie i jeszcze trochę innych ludzi waszymi (i naszymi) pieniędzmi. Kiedy wreszcie to zrozumiesz, to poczujesz ból w tylnej części ciała, w którą jesteś dymany od 7 lat.
Widzę, że z ciebie typowy odbiorca TVPiS. Nie, PiS nie nakładał sankcji europejskich, ale w kraju tak. Jako przykład podam ci inny przypadek - sankcje na import węgla z Rosji. Europa wprowadza je jakoś tak za tydzień, PiS wprowadził je w Polsce w kwietniu nie zabezpieczając Polakom wystarczających ilości węgla. Bo to debile potrafiące myśleć na co najwyżej trzy dni do przodu, a nie perspektywicznie. Widać to wyraźnie po tym, jak procedują prawo - w nocy, na kolanie, a jak się pomylą, to zarządzają reasumpcję, choć nie ma ku te... rozwiń
Avatar
RoofikLBN / 6 dni temu o 21:05
W jakim ja kraju żyje? PIS nakładał sankcje ogolnoeuropejskie na firmy. A komisarze UE patrzyli się i zawijali w te sreberka.... Petarda!
Avatar
___K___ / 6 dni temu o 13:56
I znowu lubelska szczekaczka pana Żuka szczeka jak zwykle. Sankcje nałożyła UE i tym razem dobrze. A szczekaczka lubelska pana Żuka niech lepiej pojedzie na Ukrainę i wspomoże rodziny pomordowanych Ukraińców. Wyśle tych swoich dzielnych redaktorów do oddziałów zagranicznych by walczyli z rosyjskimi BANDYTAMI.   A NIE SZCZEKA IAK IM KAŻE RUSKA PROPAGANDA. 17 WRZEŚNIA 39 ROKU TEŻ RUSCY WESZLI. NIE POTO BY NAPAPAŚĆ NA POLSKĘ TYLKO PO TO BY RATOWAĆ UKRAIŃCÓW I BIAŁORUSINÓW PRZED POLAKAMI, I TERAZ TA TUBA PANA ŻUKA TAKIE PIERDOŁY OPOWIADA POWTAŻAJĄC RUSKĄ PROPAGANDĘ. GDZIE MY JESTEŚMY. NIGDY JUŻ TEJ GAZETY NIE KUPIE. a MOŻE JAK JUŻ TAK DOBRZE ŻYJEMY Z ROSYJSKIM MIREM TO NIECH CI LUDZIE MIAST POMAGAĆ /PRACOWAĆ NA RUSKICH/ POJADĄ DO ROSJI I WSTĄPIĄ DO ODDZIAŁÓW ROSUJSKICH WALCZĄCYCH NA UKRAINIE I TĘPIĄ TYCH NACJONALISTÓW UKRAIŃSKICH CO TAK BARDZO GNĘBIĄ ROSJĘ.PODOBNO RUSCY DAJĄ TRZYKROTNY ŻOŁD ZA WYBIJANIE UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW. POWODZENIA IDIOCI.
Z twojego wpisu wynika tylko jedno - ogromnna tępota autora.
Z twojego wpisu wynika tylko jedno - ogromnna tępota autora. rozwiń
Avatar
___K___ / 6 dni temu o 13:54
Być może się mylę, ale to chyba nie PiS nakładał te sankcje na rosyjskie firmy?
A wystarczyło klinąć w tag i sprawdzić: ***s://***dziennikwschodni.pl/lublin/160-osob-w-lublinie-nie-moze-dostac-wyplaty-przez-sankcje-na-rosyjski-biznes,n,1000308054.html. Tam piszą, jak wół, że to polski rząd (a więc de facto PiS) nałożył te sankcje. Dodają też, że rosyjski oligarcha już dawno jest pozbawiony - przez sankcje właśnie - praw ekonomicznych do majątku, więc nakładanie sankcji na Sulzera jest z lekka bez sensu. Ale PiS, jak to PiS, porusza się w świecie, jak słoń w składzie porcelany. Przy każdym ruchu coś spieprzy. Zawsze.
A wystarczyło klinąć w tag i sprawdzić: ***s://***dziennikwschodni.pl/lublin/160-osob-w-lublinie-nie-moze-dostac-wyplaty-przez-sankcje-na-rosyjski-biznes,n,1000308054.html. Tam piszą, jak wół, że to polski rząd (a więc de facto PiS) nałożył te sankcje. Dodają też, że rosyjski oligarcha już dawno jest pozbawiony - przez sankcje właśnie - praw ekonomicznych do majątku, więc nakładanie sankcji na Sulzera jest z lekka bez sensu. Ale PiS, jak to PiS, porusza się w świecie, jak słoń w składzie porcelany. Przy każdym ruchu coś spiepr... rozwiń
Avatar
Nancy4 / 6 dni temu o 13:16
Cześć. Potrzebujesz kredytu na realizację projektu lub spłatę zadłużenia? proszę o kontakt z tą osobą benoitd881@gmail.com Wielkie dzięki
Avatar
tadeusz-1d / 6 dni temu o 13:08
I znowu lubelska szczekaczka pana Żuka szczeka jak zwykle. Sankcje nałożyła UE i tym razem dobrze. A szczekaczka lubelska pana Żuka niech lepiej pojedzie na Ukrainę i wspomoże rodziny pomordowanych Ukraińców. Wyśle tych swoich dzielnych redaktorów do oddziałów zagranicznych by walczyli z rosyjskimi BANDYTAMI.   A NIE SZCZEKA IAK IM KAŻE RUSKA PROPAGANDA. 17 WRZEŚNIA 39 ROKU TEŻ RUSCY WESZLI. NIE POTO BY NAPAPAŚĆ NA POLSKĘ TYLKO PO TO BY RATOWAĆ UKRAIŃCÓW I BIAŁORUSINÓW PRZED POLAKAMI, I TERAZ TA TUBA PANA ŻUKA TAKIE PIERDOŁY OPOWIADA POWTAŻAJĄC RUSKĄ PROPAGANDĘ. GDZIE MY JESTEŚMY. NIGDY JUŻ TEJ GAZETY NIE KUPIE. a MOŻE JAK JUŻ TAK DOBRZE ŻYJEMY Z ROSYJSKIM MIREM TO NIECH CI LUDZIE MIAST POMAGAĆ /PRACOWAĆ NA RUSKICH/ POJADĄ DO ROSJI I WSTĄPIĄ DO ODDZIAŁÓW ROSUJSKICH WALCZĄCYCH NA UKRAINIE I TĘPIĄ TYCH NACJONALISTÓW UKRAIŃSKICH CO TAK BARDZO GNĘBIĄ ROSJĘ.PODOBNO RUSCY DAJĄ TRZYKROTNY ŻOŁD ZA WYBIJANIE UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW. POWODZENIA IDIOCI. 
I znowu lubelska szczekaczka pana Żuka szczeka jak zwykle. Sankcje nałożyła UE i tym razem dobrze. A szczekaczka lubelska pana Żuka niech lepiej pojedzie na Ukrainę i wspomoże rodziny pomordowanych Ukraińców. Wyśle tych swoich dzielnych redaktorów do oddziałów zagranicznych by walczyli z rosyjskimi BANDYTAMI.   A NIE SZCZEKA IAK IM KAŻE RUSKA PROPAGANDA. 17 WRZEŚNIA 39 ROKU TEŻ RUSCY WESZLI. NIE POTO BY NAPAPAŚĆ NA POLSKĘ TYLKO PO TO BY RATOWAĆ UKRAIŃCÓW I BIAŁORUSINÓW PRZED POLAKAMI, I TERAZ TA TUBA PANA ŻUKA TAKIE PIERDOŁY OPOWIADA POWTAŻA... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 1 sierpnia 2022 r. o 19:52
Być może się mylę, ale to chyba nie PiS nakładał te sankcje na rosyjskie firmy?
 Mylisz się. Sam mateusz (ten o jego żona kupiła okazonalnie działki od księdza pod wrocławiem) namawiał UE do nałożenia sankcji.
Avatar
Stan85 / 1 sierpnia 2022 r. o 19:24
Być może się mylę, ale to chyba nie PiS nakładał te sankcje na rosyjskie firmy?
Avatar
Mark211 / 1 sierpnia 2022 r. o 19:11
Brawo pis!!! Zwolnieni pracownicy przeniosą sie do Holandii i tam będą placić podatki.
Avatar
Janusz_Paliwas / 6 dni temu o 21:30
W jakim ja kraju żyje? PIS nakładał sankcje ogolnoeuropejskie na firmy. A komisarze UE patrzyli się i zawijali w te sreberka.... Petarda!
 To ty nie wiesz, że to POlacy uczyli francuzów jeść widelcem ?
Avatar
___K___ / 6 dni temu o 21:26
W jakim ja kraju żyje? PIS nakładał sankcje ogolnoeuropejskie na firmy. A komisarze UE patrzyli się i zawijali w te sreberka.... Petarda!
Widzę, że z ciebie typowy odbiorca TVPiS. Nie, PiS nie nakładał sankcji europejskich, ale w kraju tak. Jako przykład podam ci inny przypadek - sankcje na import węgla z Rosji. Europa wprowadza je jakoś tak za tydzień, PiS wprowadził je w Polsce w kwietniu nie zabezpieczając Polakom wystarczających ilości węgla. Bo to debile potrafiące myśleć na co najwyżej trzy dni do przodu, a nie perspektywicznie. Widać to wyraźnie po tym, jak procedują prawo - w nocy, na kolanie, a jak się pomylą, to zarządzają reasumpcję, choć nie ma ku temu podstaw. PiS to banda nieudaczników, która kupiła ciebie i jeszcze trochę innych ludzi waszymi (i naszymi) pieniędzmi. Kiedy wreszcie to zrozumiesz, to poczujesz ból w tylnej części ciała, w którą jesteś dymany od 7 lat.
Widzę, że z ciebie typowy odbiorca TVPiS. Nie, PiS nie nakładał sankcji europejskich, ale w kraju tak. Jako przykład podam ci inny przypadek - sankcje na import węgla z Rosji. Europa wprowadza je jakoś tak za tydzień, PiS wprowadził je w Polsce w kwietniu nie zabezpieczając Polakom wystarczających ilości węgla. Bo to debile potrafiące myśleć na co najwyżej trzy dni do przodu, a nie perspektywicznie. Widać to wyraźnie po tym, jak procedują prawo - w nocy, na kolanie, a jak się pomylą, to zarządzają reasumpcję, choć nie ma ku te... rozwiń
Avatar
RoofikLBN / 6 dni temu o 21:05
W jakim ja kraju żyje? PIS nakładał sankcje ogolnoeuropejskie na firmy. A komisarze UE patrzyli się i zawijali w te sreberka.... Petarda!
Avatar
___K___ / 6 dni temu o 13:56
I znowu lubelska szczekaczka pana Żuka szczeka jak zwykle. Sankcje nałożyła UE i tym razem dobrze. A szczekaczka lubelska pana Żuka niech lepiej pojedzie na Ukrainę i wspomoże rodziny pomordowanych Ukraińców. Wyśle tych swoich dzielnych redaktorów do oddziałów zagranicznych by walczyli z rosyjskimi BANDYTAMI.   A NIE SZCZEKA IAK IM KAŻE RUSKA PROPAGANDA. 17 WRZEŚNIA 39 ROKU TEŻ RUSCY WESZLI. NIE POTO BY NAPAPAŚĆ NA POLSKĘ TYLKO PO TO BY RATOWAĆ UKRAIŃCÓW I BIAŁORUSINÓW PRZED POLAKAMI, I TERAZ TA TUBA PANA ŻUKA TAKIE PIERDOŁY OPOWIADA POWTAŻAJĄC RUSKĄ PROPAGANDĘ. GDZIE MY JESTEŚMY. NIGDY JUŻ TEJ GAZETY NIE KUPIE. a MOŻE JAK JUŻ TAK DOBRZE ŻYJEMY Z ROSYJSKIM MIREM TO NIECH CI LUDZIE MIAST POMAGAĆ /PRACOWAĆ NA RUSKICH/ POJADĄ DO ROSJI I WSTĄPIĄ DO ODDZIAŁÓW ROSUJSKICH WALCZĄCYCH NA UKRAINIE I TĘPIĄ TYCH NACJONALISTÓW UKRAIŃSKICH CO TAK BARDZO GNĘBIĄ ROSJĘ.PODOBNO RUSCY DAJĄ TRZYKROTNY ŻOŁD ZA WYBIJANIE UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW. POWODZENIA IDIOCI.
Z twojego wpisu wynika tylko jedno - ogromnna tępota autora.
Z twojego wpisu wynika tylko jedno - ogromnna tępota autora. rozwiń
Avatar
___K___ / 6 dni temu o 13:54
Być może się mylę, ale to chyba nie PiS nakładał te sankcje na rosyjskie firmy?
A wystarczyło klinąć w tag i sprawdzić: ***s://***dziennikwschodni.pl/lublin/160-osob-w-lublinie-nie-moze-dostac-wyplaty-przez-sankcje-na-rosyjski-biznes,n,1000308054.html. Tam piszą, jak wół, że to polski rząd (a więc de facto PiS) nałożył te sankcje. Dodają też, że rosyjski oligarcha już dawno jest pozbawiony - przez sankcje właśnie - praw ekonomicznych do majątku, więc nakładanie sankcji na Sulzera jest z lekka bez sensu. Ale PiS, jak to PiS, porusza się w świecie, jak słoń w składzie porcelany. Przy każdym ruchu coś spieprzy. Zawsze.
A wystarczyło klinąć w tag i sprawdzić: ***s://***dziennikwschodni.pl/lublin/160-osob-w-lublinie-nie-moze-dostac-wyplaty-przez-sankcje-na-rosyjski-biznes,n,1000308054.html. Tam piszą, jak wół, że to polski rząd (a więc de facto PiS) nałożył te sankcje. Dodają też, że rosyjski oligarcha już dawno jest pozbawiony - przez sankcje właśnie - praw ekonomicznych do majątku, więc nakładanie sankcji na Sulzera jest z lekka bez sensu. Ale PiS, jak to PiS, porusza się w świecie, jak słoń w składzie porcelany. Przy każdym ruchu coś spiepr... rozwiń
Avatar
Nancy4 / 6 dni temu o 13:16
Cześć. Potrzebujesz kredytu na realizację projektu lub spłatę zadłużenia? proszę o kontakt z tą osobą benoitd881@gmail.com Wielkie dzięki
Avatar
tadeusz-1d / 6 dni temu o 13:08
I znowu lubelska szczekaczka pana Żuka szczeka jak zwykle. Sankcje nałożyła UE i tym razem dobrze. A szczekaczka lubelska pana Żuka niech lepiej pojedzie na Ukrainę i wspomoże rodziny pomordowanych Ukraińców. Wyśle tych swoich dzielnych redaktorów do oddziałów zagranicznych by walczyli z rosyjskimi BANDYTAMI.   A NIE SZCZEKA IAK IM KAŻE RUSKA PROPAGANDA. 17 WRZEŚNIA 39 ROKU TEŻ RUSCY WESZLI. NIE POTO BY NAPAPAŚĆ NA POLSKĘ TYLKO PO TO BY RATOWAĆ UKRAIŃCÓW I BIAŁORUSINÓW PRZED POLAKAMI, I TERAZ TA TUBA PANA ŻUKA TAKIE PIERDOŁY OPOWIADA POWTAŻAJĄC RUSKĄ PROPAGANDĘ. GDZIE MY JESTEŚMY. NIGDY JUŻ TEJ GAZETY NIE KUPIE. a MOŻE JAK JUŻ TAK DOBRZE ŻYJEMY Z ROSYJSKIM MIREM TO NIECH CI LUDZIE MIAST POMAGAĆ /PRACOWAĆ NA RUSKICH/ POJADĄ DO ROSJI I WSTĄPIĄ DO ODDZIAŁÓW ROSUJSKICH WALCZĄCYCH NA UKRAINIE I TĘPIĄ TYCH NACJONALISTÓW UKRAIŃSKICH CO TAK BARDZO GNĘBIĄ ROSJĘ.PODOBNO RUSCY DAJĄ TRZYKROTNY ŻOŁD ZA WYBIJANIE UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW. POWODZENIA IDIOCI. 
I znowu lubelska szczekaczka pana Żuka szczeka jak zwykle. Sankcje nałożyła UE i tym razem dobrze. A szczekaczka lubelska pana Żuka niech lepiej pojedzie na Ukrainę i wspomoże rodziny pomordowanych Ukraińców. Wyśle tych swoich dzielnych redaktorów do oddziałów zagranicznych by walczyli z rosyjskimi BANDYTAMI.   A NIE SZCZEKA IAK IM KAŻE RUSKA PROPAGANDA. 17 WRZEŚNIA 39 ROKU TEŻ RUSCY WESZLI. NIE POTO BY NAPAPAŚĆ NA POLSKĘ TYLKO PO TO BY RATOWAĆ UKRAIŃCÓW I BIAŁORUSINÓW PRZED POLAKAMI, I TERAZ TA TUBA PANA ŻUKA TAKIE PIERDOŁY OPOWIADA POWTAŻA... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 1 sierpnia 2022 r. o 19:52
Być może się mylę, ale to chyba nie PiS nakładał te sankcje na rosyjskie firmy?
 Mylisz się. Sam mateusz (ten o jego żona kupiła okazonalnie działki od księdza pod wrocławiem) namawiał UE do nałożenia sankcji.
Avatar
Stan85 / 1 sierpnia 2022 r. o 19:24
Być może się mylę, ale to chyba nie PiS nakładał te sankcje na rosyjskie firmy?
Avatar
Mark211 / 1 sierpnia 2022 r. o 19:11
Brawo pis!!! Zwolnieni pracownicy przeniosą sie do Holandii i tam będą placić podatki.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Misja Dubaj za miliony złotych. Efekty znikome, nagrody urzędnikom wypłacone
Pierwsza strona dziennika
galeria

Misja Dubaj za miliony złotych. Efekty znikome, nagrody urzędnikom wypłacone

Ponad 2,2 mln złotych kosztowała prezentacja naszego regionu podczas tygodnia lubelskiego na Expo 2020 w Dubaju. Mimo braku wymiernych gospodarczych efektów tej misji, 13 pracowników Urzędu Marszałkowskiego otrzymało nagrody uznaniowe.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 8 sierpnia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 8 sierpnia 2022 r.

Motor Lublin rozbił u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. O medale powalczy z pozycji lidera

Motor Lublin rozbił u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. O medale powalczy z pozycji lidera

Motor Lublin zakończył rundę zasadniczą efektownym zwycięstwem na własnym torze. W niedzielę podopieczni duetu Maciej Kuciapa-Jacek Ziółkowski rozbili Moje Bermudy Stal Gorzów 59:31, a w dwumeczu 105:75. „Koziołki” przystąpią do play-off z pozycji lidera stawki

Olivier już jest gotowy. Teraz czas, żeby dla niego zagrać w Hrubieszowie

Olivier już jest gotowy. Teraz czas, żeby dla niego zagrać w Hrubieszowie

Jeden turnus rehabilitacyjny to minimum 3 tys. zł. Fotelik samochodowy dla niepełnosprawnego dziecka – 6 tys., wypożyczenie urządzenia, które spionizuje chłopca – drugie tyle. A jeszcze koszty dojazdów na zajęcia, dodatkowe lekcje... Wydatków jest mnóstwo. Ale dzięki piłkarskiej imprezie, rodzicom Oliviera będzie choć trochę łatwiej.

Piker Open Summer Jumping Cup. Czyli świetna zabawa na koniach
zdjęcia
galeria

Piker Open Summer Jumping Cup. Czyli świetna zabawa na koniach

W weekend odbyły się zawody jeździeckie, które były pierwszym etapem zmagań. Piker Open Summer Jumping Cup.

Bliżej roślin w Ogrodzie Botanicznym UMCS
zdjęcia
galeria

Bliżej roślin w Ogrodzie Botanicznym UMCS

W niedzielę w Ogrodzie Botanicznym UMCS odbyło się Święto Botaniki. Wydarzenie, będące częścią obchodów Jubileuszu 100-lecia Polskiego Towarzystwa Botanicznego oraz corocznych obchodów Roku Botaniki.

KS Wiązownica – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 1:2. Eksperymentalna obrona zdała egzamin

KS Wiązownica – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 1:2. Eksperymentalna obrona zdała egzamin

Mimo wielu problemów kadrowych Orlęta Spomlek na otwarcie nowego sezonu wywalczyły trzy punkty na trudnym terenie w Wiązownicy. Biało-zieloni pokonali beniaminka 2:1, a decydującą bramkę w końcówce strzelił Arkadiusz Maj

Łowcy pedofilów zatrzymali mężczyznę z Lubartowa. Ponownie tego samego

Łowcy pedofilów zatrzymali mężczyznę z Lubartowa. Ponownie tego samego

Grupa Dzieciak w sieci donosi o zatrzymaniu mężczyzny, który już wcześniej został ujęty za wysyłanie dziewczynce obscenicznych treści.

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów. Duża przewaga gospodarzy 59:31 [zapis relacji na żywo]

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów. Duża przewaga gospodarzy 59:31 [zapis relacji na żywo]

Pozycje obu drużyn w tabeli PGE Ekstraligi - dzisiejszego gospodarza, czyli Motoru Lublin, oraz Moje Bermudy Stali Gorzów - już się nie zmienią. Jednak to nie oznacza, że będziemy oglądać sportowe widowisko pozbawione emocji. Nad Bystrzycę przyjeżdża przecież najlepszy obecnie polski żużlowiec - Bartosz Zmarzlik - który w przyszłym roku ma bronić żółto-biało-niebieskich barw. Początek spotkania wyznaczono na godz. 19.15. Transmisję zapewnia Canal+ Sport 5. Zachęcamy również do śledzenia naszej relacji na żywo.

Chełm: Propozycje do budżetu obywatelskiego. Boisko za drogie, kort niezgodny z planem

Chełm: Propozycje do budżetu obywatelskiego. Boisko za drogie, kort niezgodny z planem

43 wnioski zgłoszono w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego w Chełmie. Kilkanaście z nich zostało odrzuconych. Ich autorzy mają ostatnią szansę na składanie odwołań

Dwa sparingowe zwycięstwa Azotów Puławy

Dwa sparingowe zwycięstwa Azotów Puławy

W drugim meczu kontrolnym w okresie przygotowawczym Azoty Puławy pokonały Handball Stal Mielec 29:20. W kolejnym sparingu brązowi medaliści kraju pokonali na wyjeździe Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 31:27

Gmina Józefów. Przybędzie siłowni pod chmurką

Gmina Józefów. Przybędzie siłowni pod chmurką

W sześciu kolejnych miejscowościach mieszkańcy będą mieć do dyspozycji nie tylko place zabaw, ale również siłownie na świeżym powietrzu.

Superbohaterowie w Warsztatach Kultury. Zajęcia dla dzieci
14 sierpnia 2022, 11:00

Superbohaterowie w Warsztatach Kultury. Zajęcia dla dzieci

14 sierpnia o godz. 11 w siedzibie Warsztatów Kultury (ul. Grodzka 7) odbędą się warsztaty dla dzieci w wieku 5-12 lat o tematyce superbohaterskiej.

Dzieci z ukraińskiej Bojarki wystąpią w Domu Chemika
8 sierpnia 2022, 18:00

Dzieci z ukraińskiej Bojarki wystąpią w Domu Chemika

Puławy goszczą grupę 60 uczniów ze szkoły artystycznej z Bojarki na Ukrainie. Ich pobyt w mieście partnerskim został sfinansowany z dobrowolnych wpłat mieszkańców, wsparcia miasta Douai oraz środków budżetowych. W poniedziałek wystąpią w Puławskim Ośrodku Kultury.

MKS FunFloor Perła Lublin wygrał turniej towarzyski w hali Globus
galeria

MKS FunFloor Perła Lublin wygrał turniej towarzyski w hali Globus

Podopieczne Moniki Marzec pokonały Piotrcovię Piotrków Trybunalski oraz słowacką Iuventę Michalovce

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium