Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

25 listopada 2023 r.
19:05

Tory i wiewiórka. Zamojskie "Zdjęcia Roku "wybrane

Autor: Zdjęcie autora rs
0 A A

Spośród 140 zgłoszeń i 366 fotografii, jakie wpłynęły do konkursu Zamojskie Zdjęcie Roku, jurorzy wybrali najlepsze. W kategorii dorosłych pierwsze miejsce otrzymał autor zdjęcia przedstawiającego wiewiórkę. Wśród autorów młodzieżowych zwyciężył kadr kolejowy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Konkurs organizowany przez Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne i Zamojski Dom Kultury, cieszy się popularnością wśród miłośników fotografii. W jego najnowszej edycji wzięło udział 54 zdjęcia wykonane przez nastolatków oraz 308 prac zgłoszonych przez osoby dorosłe. Na czele pięcioosobowego jury stanął prezes ZTF, fotograf Andrzej Pogudz, a w ocenie konkursowych kadrów pomagali mu: Dariusz Łukasik, Wojciech Kapuściński, Piotr Komajda i Agata Jaworska.

Zgodnie z decyzją jury, w kategorii młodzieżowej, tytuł "Zdjęcie Roku" oraz nagrodę w wysokości 500 zł otrzymała Karolina Jakubiak za pracę o tytule "Iz 55,8-9". Fotografia przedstawia plątaninę torów kolejowych oraz linii i słupów trakcyjnych. Wśród osób dorosłych pierwsze miejsce, tytuł autora "Zdjęcia Roku" oraz 1000 zł nagrody finansowej otrzymał Robert Bogacz za pracę pt. "Przyjaciele". Fotografia przedstawia wiewiórkę w leśnej scenerii.

Jurorzy przyznali również kilka wyróżnień. Otrzymali je: Zosia Kuczyńska za "Selfie", Maksymilian Paczkowski za "Na rzepaku", Mikołaj Stasiak za "Pośród trzcin", Sara Niemczyk za "Kapliczkę", a także Wiesława Bajko za "Pobudkę", Magdalena Chudzik za "Tańczące łodzie", Jan Jaskuła za "Rzeźby na plaży" oraz Piotr Dras za "Tryptyk stoczniowy".

Wyróżnienie specjalne prezesa ZTF otrzymała Karolina Szyszka za "Architektoniczną harmonię". Zgodnie z decyzją jurorów do galerii pokonkursowej zakwalifikowano ponadto 16 zdjęć autorów młodzieżowych i 32 prace autorów dorosłych.

Nagrodzone i wyróżnione prace prezentujemy w naszej galerii poniżej. 

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Kadencja dotychczasowego dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Szczebrzeszynie zakończyła się 30 września

Burmistrz szuka dyrektora. Jest wakat, jest nabór.

Kadencja się skończyła i umowa przedłużona nie została. Burmistrz Szczebrzeszyna szuka następcy Sławomira Kality na stanowisku dyrektora Miejskiego Domu Kultury

Przekazanie dowództwa nastąpiło w obecności dowódcy 18. Dywizji Zmechanizowanej, Generała Dywizji Arkadiusza Szkutnika

Kadrowe zmiany w wojsku. Żołnierze z Zamościa mają nowego dowódcę

Żołnierze 18. Pułku Przeciwlotniczego im. Feliksa Kamińskiego mają nowego dowódcę. Został nim płk. Krzysztof Pietrzak

Izabela Czajkowska (z lewej) i burmistrz Marta Majewska

Nowa kierownik USC. Jej poprzedniczka została wicewójtem

Bożena Borna-Musiej rozwiązała umowę z UM Hrubieszów, bo została zastępcą wójta w gminie Trzeszczany. Zwolnione stanowisko kierownika USC powierzono nowej osobie

Górnik Łęczna nie zdołał pokonać Chrobrego Głogów. "Mecz miał dwie różne połowy"

Górnik Łęczna nie zdołał pokonać Chrobrego Głogów. "Mecz miał dwie różne połowy"

Górnik Łęczna choć nie przegrywa, to nadal nie potrafi zapunktować za pełną pulę. W niedzielę zielono-czarni zremisowali 1:1 w Głogowie z tamtejszym Chrobrym. Jak spotkanie podsumowali obaj szkoleniowcy?

Stella Johnson zaliczyła znakomite wejście z ławki rezerwowych

Polski Cukier AZS UMCS rozpoczął nowy sezon od wygranej w Warszawie

Polski Cukier AZS UMCS Lublin rozpoczął rozgrywki od zwycięstwa w Warszawie. Kapitalny mecz rozegrała Stella Johnson

Mazi sparaliżowany po wypadku. W strugach deszczu pobiegli po wózek inwalidzki
galeria

Mazi sparaliżowany po wypadku. W strugach deszczu pobiegli po wózek inwalidzki

W niedzielę, 6 października nad Zalewem Zemborzyckim odbyło się charytatywne wydarzenie sportowe "Biegiem po Wózek - dla Maziego", zorganizowane przez Stowarzyszenie InNeed. Wzięło w nim udział niemal 200 biegaczy

Przyjaciel na lata. Schronisko otworzyło drzwi dla odwiedzających
ZDJĘCIA
galeria

Przyjaciel na lata. Schronisko otworzyło drzwi dla odwiedzających

Pomimo niesprzyjającej pogody, lublinianie tłumnie ruszyli na dni otwarte w lubelskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Można było poznać jego podopiecznych i porozmawiać o odpowiedzialnej adopcji

Zbrodnia w Szczuczkach - upamiętnili ofiary mordu sprzed 85 lat
galeria

Zbrodnia w Szczuczkach - upamiętnili ofiary mordu sprzed 85 lat

– Ten bestialski akt przemocy na zawsze wpisał się w historię Lubelszczyzny i to bolesne piętno tkwi w pamięci społeczności –Artur Makowski, wójt gminy Wojciechów podkreślił podczas niedzielnych uroczystości upamiętniających mord ponad 100 mieszkańców wsi Szczuczki przez Niemców, do którego doszło przed 85 laty.

Obieraczki kapuściane (zdjęcia, obrzęd z Kocudzy)
galeria

Obieraczki kapuściane (zdjęcia, obrzęd z Kocudzy)

Najpierw była obierana, potem siekana tasakiem, a na koniec zakwaszano beczki mąką żytnią i złożono ją do kiszenia. Kapusta, królowa jesiennych dań królowała w niedzielę w Muzeum Wsi Lubelskiej.

Branislav Spacil i jego koledzy po meczu z Chrobrym Głogów dopisali na swoje konto tylko jeden punkt

Górnik Łęczna wciąż bez zwycięskiego przełamania

Kolejny mecz i kolejny remis Górnika Łęczna. Tym razem podopieczni trenera Pavola Stano podzielili się punktami w Głogowie z tamtejszym Chrobrym. Tym samym dla zielono-czarnych był to czwarty z rzędu podział punktów wliczając w to mecz w Pucharze Polski

Zagrał to ponad 150 raz. "Warto pielęgnować w sobie nadzieję, pielęgnować coś jasnego"
MAGAZYN

Zagrał to ponad 150 raz. "Warto pielęgnować w sobie nadzieję, pielęgnować coś jasnego"

Zagrał „Od przodu i od tyłu” 154 razy. W tym 46 razy za granicą: w 20 krajach na 4 kontynentach. Do tej pory spektakl dostał 25 nagród. A 13 października o 19 zagra jubileuszowy spektakl w Teatrze Wschodnim w Lublinie – Rozmowa z Mateuszem Nowakiem. Aktorem.

Biłorajskie lodowisko jest udostępniane za darmo. Powstało kilka lat temu z inicjatywy samorządu w ramach rządowego programu "Biały Orlik"
budżet obywatelski

Lodowisko dostępne dla wszystkich. Na to postawili mieszkańcy

Głosowali nieliczni, ale podjęta przez nich decyzja jest wiążąca. Biłgoraj w ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego sfinansuje projekt "Lodowisko dla wszystkich".

Policjanci skonfiskowali cały susz znaleziony u 25-latka

Miał tego sporo. Policja znalazła narkotyczny susz

Z karą nawet 3 lat pozbawienia wolności musi się liczyć 25-latek z gminy Drelów (pow. bialski), u którego policja znalazła konopie.

Najpierw obieraczki, potem gąski w kapuście. Tak gotowały nasze babcie
PRZEPISY

Najpierw obieraczki, potem gąski w kapuście. Tak gotowały nasze babcie

Tradycyjny obrzęd zbiorowego kiszenia kapusty w wykonaniu zespołu obrzędowego z Kocudzy zobaczymy w niedzielę o 13 w Muzeum Wsi Lubelskiej. To dobry powód, żeby przypomnieć regionalne przepisy na smaczne i zdrowe dania z kapusty.

Do zdarzenia volkswagena z fordem doszło w sobotę

Wypadek po grzybobraniu. Trzy osoby trafiły do szpitala

Wygląda na to, że ktoś komuś nie ustąpił pierwszeństwa. Ale parczewska policja wyjaśnia jeszcze okoliczności i przyczyny wypadku, który w sobotę wydarzył się na drodze wojewódzkiej między Uhninem a Sosnowicą.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium