Jesteś tu: Strona główna Sport Artykuł

Zapasy: Mistrzostwa Polski seniorów w stylu wolnym i klasycznym

Dodano: 19 kwietnia 2009, 14:40 Autor:

Pięć złotych medali wywalczyli wolniacy z naszego regionu w mistrzostwach Polski rozegranych w Komornikach pod Poznaniem. Na najwyższym stopniu stanęło aż czterech zawodników Górnika Łęczna: Marcin Pawlak - 60 kg, Krystian Brzozowski - 74 kg, Radosław Marcinkiewicz - 84 kg, Bartłomiej Bartnicki - 120 kg.

A kolekcję tytułów uzupełnił Damian Jakóbczyk z Suplesu Kraśnik, który zwyciężył w kat. 66 kg, pokonując w finale łęcznianina Łukasza Górala.

Nasi zapaśnicy zdobyli także dwa brązowe krążki. W kat. 55 kg sięgnęli po nie Radosław Kurowski (Górnik) oraz Aleksander Świerk (Suples). Jednak obaj mieli ułatwione zadanie, gdyż w najlżejszej kategorii startowało tylko czterech uczestników i każdy do domu wracał z medalem. W klasyfikacji drużynowej wygrał Grunwald Poznań przed Górnikiem Łęczna. Piąta lokata przypadła Suplesowi Kraśnik.

W Dębicy natomiast odbyły się mistrzostwa Polski w stylu klasycznym. W tej imprezie dorobek był skromniejszy. Niestety, w zmaganiach zabrakło jednego z wielkich faworytów - Mariusza Łosia z Agrosu Zamość, drugiego w ostatnich mistrzostwach Europy.

Tytułów sprzed roku nie udało się obronić zapaśnikom Cementu Gryf Chełm. Radosław Bierzanowski w kat. 55 kg był drugi, ulegając Marcinowi Kunyszowi z Agrosu Żary, a Sylwester Charzewski w kat. 66 kg zajął trzecią lokatę.

- Medale mniej cenne niż przed rokiem, ale za to poziom wyższy - podkreśla Dariusz Jabłoński, trener chełmian. - Radek w poprzednich mistrzostwach nie miał wielkiej konkurencji, a tutaj w finale uległ mocnemu przeciwnikowi.

Z kolei Sylwek trochę zawalił pojedynek z Jakubem Timem z Poznania. Nasz dorobek mógł być bogatszy, ale trzech zawodników przegrało walki o brązowe medale. Mimo to należą im się pochwały, a zwłaszcza Sławomirowi Szczepańskiemu, który po czterech latach wrócił do zapasów.

Pozostałe wyniki: 55 kg - 5. Michał Kostrubiec (Agros Zamość), 5. Mateusz Bierzanowski (Cement Gryf); 60 kg - 5. Sławomir Szczepański i Marcin Jaskot; 96 kg - 5. Paweł Jałtoszuk (wszyscy Cement Gryf). W klasyfikacji klubowej chełmianie zajęli piątą pozycję.

Czytaj więcej o:
  • brzozowski
  • górnik łęczna
  • Mistrzostwa Polski seniorów w stylu woln
  • zapasy
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Boks: Pierwsza od trzech lat porażka Karoliny Michalczuk

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy zgadzasz się zarzutami zawartymi w liście otwartym lubelskich piłkarzy?

wyniki głosowania
Liczba głosów: .

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy powiatowe

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

Serwis DziennikWschodni.pl

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.