Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Od środy w Polsce będą 53 nowe rezerwaty przyrody, spośród nich 3 powstaną w Lubelskiem, w trzech różnych powiatach. To odsłona akcji „100 rezerwatów na 100-lecie Lasów Państwowych”.
Jeszcze do godziny 18 mamy dzisiaj czas, by zrobić porządki w szafie i zawieźć niepotrzebne ubrania na wielką wymianę na kwadracie.
Ich koło gospodyń wiejskich powstało w 1958 roku. Od samego początku aż do dzisiaj dla jego członkiń ważne było i jest kultywowanie tradycji i integracja środowiska wiejskiego
Masz w szafie ubrania w których już nie chodzisz, ale szkoda ci ich wyrzucić? Przynieś je na „kwadrat” i wymień na inne, a przy okazji wesprzyj podopiecznych fundacji.
Polski Związek Wędkarski przeprowadził ostatnią w tym roku akcję zarybiania lubelskich akwenów. Łącznie w tym roku było ich aż 150
Miasto wybrało przedsiębiorcę, który podejmie się rewitalizacji Parku Bronowickiego w Lublinie. Początkowo mówiło się, że inwestycja może pochłonąć około 14 mln zł. Okazuje się, że może być mniej. Park w nowej odsłonie ma być gotowy do końca maja 2026 roku.
Można je znaleźć przy szkołach, centrach handlowych czy urzędach. Czerwone pojemniki na niewielkie elektroodpady stały się nieodłącznym elementem krajobrazu polskich miast. W Chełmie mieszkańcy mogą korzystać z dwunastu charakterystycznych kontenerów.
Lessowe wąwozy rozsiane po gminie Kazimierz Dolny to jedna z jej najcenniejszych atrakcji turystycznych regionu. Niestety: regularnie odwiedzają je miłośnicy offroadu, których pojazdy uszkadzają ścieżki.
Najpewniej do końca roku obowiązywać będzie zakaz wstępu do lasu w rezerwacie przyrody Szum na terenie Nadleśnictwa Zwierzyniec. Drzewa są tam w takim stanie, że zagrażają piechurom.
Listopad w Lublinie upływa pod znakiem miodu. A to za sprawą festiwalu Kuchnia Inspiracji, którego tegorocznym tematem przewodnim jest miód.
Przełom listopada i października to czas, kiedy leśnicy czyszczą, konserwują i dostawiają nowe budki lęgowe. W tym roku w lubelskich lasach będzie ich o 1400 więcej
Specjaliści z Lublina wzięli pod lupę trasy żurawi, które w sposób szczególny upatrzyły sobie Węgry. To ptaki objęte w Polsce ścisłą ochroną.
Wprowadzenie raków mające na celu odbudowę populacji gatunku w ekosystemach wodnych Lubelszczyzny. Do trzech rzek w województwie lubelskim trafiło tysiąc osobników.
Myślę, że efekt na wiosnę to będzie petarda – tak Marek Poznański, członek Zarządu Powiatu Hrubieszowskiego mówi o tym, czego spodziewa się przy ulicy Piłsudskiego. We wtorek zasadzono tam aż 37 tys. cebulek kwiatów.
Planowane podwyżki opłat za wywóz śmieci oraz nowa metoda ich naliczania w Świdniku stały się głównym tematem dyskusji w mieście. Nowy pomysł zakłada powiązanie wysokości opłat z zużyciem wody, co wzbudza wśród mieszkańców niepokój i niezadowolenie.
Smutne wieści nadeszły od osób opiekujących się lubelskimi sokołami. Shani zginęła od porażenia prądem.
Tuje z donic już zniknęły. Rosną w nich ozdobne trawy. W przyszłym roku ten los spotka bratki. Ale jest też pomysł, by na rynku w Szczebrzeszynie powstała fontanna, a nieopodal park oraz półhektarowy staw. Taki plan ma burmistrz.
Od początku roku w całej Polsce wykryto 12 ognisk wścieklizny. Aż 10 z nich znajduje się na terenie województwa lubelskiego. – Zwierzęta i choroby nie znają granic – mówi dr n. wet. Monika Michałowska, rzecznik Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii.
Jabłonie rajskie, lipy, klony i grusze – łącznie 60 drzew zostało wspólnie zasadzonych przez mieszkańców w centrum Świdnika. Inicjatywa jest symbolicznym gestem upamiętnienia 550-lecie województwa lubelskiego.
Wojewoda lubelski Krzysztof Komorski powołał specjalny zespół doradczy ds. ochrony środowiska. Pierwszym zadaniem dla zespołu jest wyeliminowanie nielegalnych składowisk odpadów na terenie województwa. Tych jest 24, z czego 7 może zagrażać mieszkańcom – informują członkowie zespołu.
Mieszkańcy gminy Łaszczów mogą otrzymać wsparcie finansowe na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków.
W Jastkowie rusza inwestycja z myślą o mieszkańcach, turystach, ale też środowisku naturalnym. Chodzi o tereny wokół nowego zalewu.