Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Były prezes Orlenu, obecnie europoseł PiS, Daniel Obajtek w piątek spotkał się z mieszkańcami Puław. Mówił głównie o różnicy w podejściu do gospodarki pomiędzy menedżerami i politykami z jego środowiska oraz tymi, którzy u władzy są dzisiaj.
Samorządowcy z powiatu łęczyńskiego oraz przedstawiciele trzech związków zawodowych z Bogdanki wysyłają apel do premiera Donalda Tuska i pięciu ministrów z jego rządu. Postulują rozpoczęcie dialogu w sprawie uczciwej polityki transformacji energetycznej. Są zaniepokojeni brakiem jasnych działań rządu w tej materii. Powiat Łęczyński, oraz siedmiu innych z nim graniczących, to najbardziej górniczy rejon w Polsce. W Bogdance pracuje ponad 8 tys. ludzi. Kopalnie to największy pracodawca w regionie.
W dzisiejszym Dziennikowym Lustrze gościć będziemy wyjątkową kobietę, która z sukcesem łączy życie zawodowe z prywatnym. Pani Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, mama, żona, kobieta pracująca, a także zastępczyni prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji. Choć lista jej obowiązków i inicjatyw jest imponująca, to serca młodych i starszych Lublinian skradła dzięki pracy nad projektem dzięki którymu Lublin zyskał tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023 oraz tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Jak wyglądała życiowa droga Pani Beaty? Jakie były jej marzenia z dzieciństwa? Czy była zbuntowaną nastolatką? Jak godzi życie zawodowe z rodziną? Jakie wartości wyznaje w życiu? Na te i inne pytania odpowie w rozmowie z Katarzyną Nastaj.
Radosław Sikorski w starciu z Rafałem Trzaskowskim, tym żyła polska scena polityczna od kilku dni. Dzisiaj to, kto będzie kandydatem Koalicji Obywatelskiej na urząd prezydenta RP jest już jasne. Co o wyborze prezydenta Warszawy na kandydata myślą politycy z naszego regionu?
Między ministrem spraw zagranicznych a prezydentem Warszawy działacze Platformy Obywatelskiej, ale też innych ugrupowań wchodzących w skład Koalicji Obywatelskiej wybierają dzisiaj swojego kandydata na wiosenne wybory prezydenckie.
Po doniesieniach medialnych pięć radnych klubu prezydenta Krzysztofa Żuka znalazło się pod lupą. Ich mandaty były zagrożone. Ale w Radzie Miasta Lublin jest większość, która zagłosowała przeciwko wnioskom PiS w tej sprawie.
Marta Wcisło, europosłanka Platformy Obywatelskiej, krytycznie ocenia sposób zarządzania puławskimi Zakładami Azotowymi przez poprzedni zarząd, hojność przy wypłacaniu sobie premii oraz starania o wypłatę tych "zaległych" jeszcze za 2023 rok. Chodzi o prawie 650 tys. zł dla dwóch osób.
Wszystkie samorządy w Polsce, w tym także Lublin, otrzymają środki na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców w sytuacjach zagrożenia. W planach Lublina jest przeniesienie Centrum Zarządzania Kryzysowego na ulicę ul. Spokojną.
Pod koniec rządów Austriaków, Lublin stał się centrum konspiracji niepodległościowej. Można powiedzieć, że niepodległość narodziła się w Lublinie ponieważ to w Kozim Grodzie ścierały się wpływy różnych koncepcji politycznych, które tworzyły zręby przyszłej władzy państwowej. Kilka dni po 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zobaczmy, jak wyglądał Lublin w 1918 roku.
Od przyszłego roku będą musieli płacić więcej za nieruchomości. Jednak za sprawą decyzji radnych właściciele małych firm mogą liczyć na nieco korzystniejsze warunki niż do tej pory.
W sobotę odbyły się zjazdy regionalne Prawa i Sprawiedliwości na Lubelszczyźnie. Podczas spotkania wybrani zostali przewodniczący okręgów lubelskiego oraz chełmskiego.
Choć tabliczki z napisami „Rafał do boju!”, czy „Rafał = pozytywna energia Polaków” zdają się sugerować co innego, to jak twierdzą wszyscy związani z Koalicją Obywatelską politycy, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski pojawił się w Lublinie w ramach dyskusji samorządowych, a nie kampanii wyborczej. Na spotkaniu z politykiem pojawiło się wielu mieszkańców i duża część lubelskich samorządowców. Głównym tematem było jednak bezpieczeństwo i sytuacja międzynarodowa.
To już pewne, że Donald Trump wygrał wybory w Stanach Zjednoczonych pokonując Kamalę Harris i to on będzie 47. prezydentem tego państwa. Co to oznacza dla Polski i jej polityki? Jaka przyszłość czeka sojusz NATO oraz największe mocarstwo na świecie? Na te pytania odpowiedź znajdziecie w dzsiejszym programie Dzień Wschodzi, w którym gościem będzie prof. Marek Pietraś z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.
Lubelska Platforma Obywatelska zaprasza dzisiaj na spotkanie z Rafałem Trzaskowskim. Prezydent Warszawy przyjedzie do Lublina.
Poniedziałkowym gościem Dziennika Wschodniego jest wiceminister edukacji Joanna Mucha. Rozmawiamy o nowym, "obciętym" programie nauczania, nowych przedmiotach, na jakie uczęszczać będą najmłodsi, a także o tym, jak ministerstwo zamierza pomóc dzieciom w spektrum autyzmu i ich rodzicom. Zachęcamy do wysłuchania odpowiedzi na wszystkie sześć pytań, jakie usłyszała minister Joanna Mucha od Katarzyny Nastaj.
Pełnił tę funkcję od 2008 roku i pełnić będzie nadal. Sławomir Zawiślak, poseł PiS z Zamojszczyzny został ponownie wybrany prezesem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w okręgu zamojskim.
Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych już wkrótce. Jak zmiany w Białym Domu mogą przekładać się na lokalne realia? Szanse kandydatów na zwycięstwo, ich podejście do polityki wewnętrznej i zagranicznej oraz to, co ważne dla nas w tych wyborach przybliża nasz dzisiejszy gość programu Dzień Wschodzi prof. Andrzej Podraza z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Stracił stanowisko w zarządzie województwa, więc dostał etat u partyjnego kolegi? Takie sugestie pojawiły się wobec Michała Mulawy, b. wicemarszałka województwa lubelskiego. Plotka dotarła również do naszej redakcji. Sprawdziliśmy, ile jest w niej prawdy.
Janusz Palikot powinien być nadal izolowany - stwierdził w poniedziałek sąd we Wrocławiu, przychylając się do zażalenia prokuratury, która zaskarżyła postanowienie z początku października, że biznesmen z Lublina i były polityk mógłby wyjść na wolność po wpłaceniu miliona złotych kaucji.
Podczas ostatniej sesji puławscy radni, po długiej dyskusji, zgodzili się na emisję obligacji komunalnych o wartości 10 mln zł. Rządząca miastem koalicja może odetchnąć z ulgą. Pieniądze z planowanego w budżecie długu to warunek rozstrzygnięcia przetargu m.in. na remont hali MOSiR.
Poselski projekt Nowej Lewicy jest już gotowy. Ma poparcie szefowej resortu pracy. Możliwe, że już w tym roku wigilia będzie dniem ustawowo wolnym od pracy. O ile znajdzie się dla tego pomysłu sejmowa większość.
Dzisiejszym gościem programu Dzień Wschodzi jest posłanka z Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Gromadzka. Rozmawiamy o jej ostatnich działaniach, sytuacji na granicy, bezpieczeństwie regionu i pomysłach na zabezpieczenie obywateli przed zagrożeniami - nie tylko wojennymi. Dodatkowo komentujemy bieżącą sytuację polityczną w Sejmie i koalicji rządzącej.