Szkolne zabawy w piątek? Nie w publicznej szkole. Przez religię

Dodano: 13 grudnia 2010, 8:41 Autor:

W SP nr 6 w Lublinie dzieci nie będą bawić się na zabawie choinkowej w piątek. Zaprotestowała przeciwko temu grupa rodziców. Organizowanie zabawy w piątek godzi w ich katolickie poglądy. Dyrekcja publicznej szkoły przyznała im rację.
Przeciwko organizowaniu zabawy choinkowej w piątek zaprotestowała grupa rodziców uczniów z SP nr 6

Przeciwko organizowaniu zabawy choinkowej w piątek zaprotestowała grupa rodziców uczniów z SP nr 6 (fot. sxc.hu)

Jak podaje Gazeta Wyborcza, to nie pierwsza odwołana zabawa w Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Czwartaków w Lublinie.

Taki sam los spotkał Andrzejki, które na prośbę matki ucznia zostały przeniesione z piątku na czwartek. Organizowanie zabawy w piątek było dla niej jako katoliczki nie na miejscu.

Potem grupa rodziców zażądała przeniesienia zabawy choinkowej z piątku na inny termin. Rodzice przynieśli pismo dyrektorce szkoły Danuty Nowakowskiej-Bartłomiejczyk. Powoływali się w nim na chrześcijański charakter szkoły.

- A przecież "szóstka" jest szkołą publiczną, a nie katolicką. Sprawa chyba poszła za daleko. Co groźnego jest w tym, że dziesięciolatki potańczą sobie w piątek? – żali się Gazecie Wyborczej jeden z rodziców, który jest przeciwny przenosinom zabawy choinkowej.

Piątkowa zabawa miała odbyć się 7 stycznia w godzinach normalnych lekcji. Dyrekcja szkoły przyznała jednak rację rodzicom domagającym się przenosin zabawy.

- Jesteśmy szkołą państwową i musimy godzić interesy wszystkich stron – powiedziała Gazecie Wyborczej Danuta Nowakowska-Bartłomiejczyk.- Od dwóch mam, które podpisały pismo usłyszałam, że trudno będzie im wyjaśnić dziecku, że musi być w świetlicy, podczas gdy jego klasa jest na balu – dodała.

W środę w szkole odbędzie się spotkanie zwolenników i przeciwników piątkowej zabawy choinkowej.

Czytaj więcej o:
  • Kościół
  • Lublin
  • protest
  • religia
  • rodzice
  • SP nr 6
  • szkolna zabawa
  • szkoła
  • zabawa choinkowa
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.