Zakłady Azotowe w Puławach: Będzie praca dla 35 osób

Dodano: 11 marca 2011, 17:00

„Azoty” wybudują nową instalację do produkcji nawozów. Inwestycja o wartości 68 mln zł da 35 nowych miejsc pracy. Chodzi o produkcję stałych nawozów na bazie mocznika i siarczanu amonu, którą Zakłady Azotowe Puławy uruchomią w w tamtejszej starachowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Instalacja wraz z kompleksem logistyczno-dystrybucyjnym ma być gotowa w 2013 r. Będzie mogła wytwarzać 160 tys. ton nawozu o nazwie Pulgran S. Na potrzeby nowej instalacji Rada Ministrów zgodziła się na rozszerzenie puławskiej podstrefy o 3,5 ha. Wczoraj Zakładach Azotowych Puławy odbyła się uroczystość wręczenia zezwolenia na nową inwestycję.

To trzecia inwestycja zakładów w podstrefie ekonomicznej. Ruszyła już tu zmodernizowana wytwórnia mocznika; trwają przygotowania do rozpoczęcia budowy instalacji do wytwarzania płynnego nawozu o nazwie Pulaska. Łącznie te trzy inwestycje za 410 mln zł utworzą tzw. nowy kompleks nawozowy, który zatrudni 85 osób.

Prezes ZA Puławy Paweł Jarczewski przypomniał, że w tym roku przypada 50. rocznica powstania zakładów. – Godnie ją obchodzimy – zaznaczył. Podkreślił, że spółka uzyskuje dobre wyniki.

– Od 2005 r., od wejścia na giełdę, firma uzyskała 800 mln zł zysku netto, prawie miliard zł wydaliśmy na inwestycje, ponad 340 mln zł przekazaliśmy w formie dywidendy naszym akcjonariuszom – powiedział Jarczewski.

Prezes dodał, że ubiegłym roku obrotowym Puławy przeznaczyły na inwestycje 350 mln zł, zaś w tym roku – 335 mln zł. W ciągu 10 najbliższych lat planują zainwestować 1,8 mld zł.

– Wiąże się to z tworzeniem bezpiecznego miejsca funkcjonowania dla pracowników i dla regionu – powiedział Jarczewski.
Na koniec poinformował, że w tym roku obrotowym (od lipca), Puławy zatrudniły już ponad 100 osób. – To oznacza, że firma się rozwija. Zatrudniamy pracowników, bo są nam potrzebni – zapewnił.

(PAP)

PAP

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Czytaj więcej o:
  • praca
  • puławy
  • zakłady azotowe
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Jak oceniasz pracę radnych w kończącej się kadencji Rady Miasta Puławy?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 18.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.