Pół tony kokainy w kontenerach z meblami i żywnością

Dodano: 16 kwietnia 2013, 15:30 Autor:

Portugalska policja przechwyciła w lizbońskim porcie blisko 500-kilogramowy ładunek kokainy. Narkotyk znajdował się w kontenerach z meblami, sprzętem elektronicznym i żywnością, które przypłynęły z Ameryki Południowej.

Jak poinformował rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji w Lizbonie Jairo Campos, w poniedziałek po południu zatrzymano dwie osoby, które zgłosiły się w stołecznym porcie po odbiór kontenerów, w których przemycano kokainę.

“Reprezentują oni portugalskie spółki, które od kilku lat zajmują się, m.in. importem i dystrybucją mebli. Zatrzymani to mężczyźni w wieku 49 i 53 lat. Jeden z nich jest obcokrajowcem” - dodał przedstawiciel policji.

Według ustaleń organów ścigania firmy, które sprowadzały z Ameryki Południowej meble, były miejscem przerzutu kokainy z Portugalii w głąb Europy. Narkotyki nie zawsze były jednak ukrywane w meblach. Ze śledztwa wynika, że przemycano je również w sprzęcie i artykułach biurowych, a także w żywności.

Przechwycony w lizbońskim porcie ładunek narkotyków mieścił się w dwóch kontenerach. W pierwszym znaleziono około 180 kg kokainy ukrytej wewnątrz puszek z sercami palmy (palmitos) - luksusowym produktem spożywczym. Z kolei prawie 310 kg narkotyków znajdowało się w kontenerze z meblami oraz sprzętem komputerowym i telekomunikacyjnym.

Poniedziałkowe przejęcie kokainy to już drugi sukces portugalskich organów ścigania w ciągu ostatniego miesiąca w walce z przemytem narkotyków. Pod koniec marca funkcjonariusze portugalskiej policji morskiej we współpracy z hiszpańskimi i brytyjskimi kolegami zatrzymali na Atlantyku statek z dwiema tonami kokainy na pokładzie. Wenezuelska jednostka zmierzała do miasta Porto.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

PAP

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Czytaj więcej o:
  • kokaina
  • narkotyki
  • portugalia
  • przemyt narkotyków
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Nastolatki mają utrudniony dostęp do antykoncepcji

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Jak często się śmiejesz?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 2936.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.