Sprawdzian szóstoklasisty 2014. Odpowiedzi, arkusze, test (sprawdź)

Dodano: 1 kwietnia 2014, 0:01 Autor:

Sprawdzian szóstoklasisty 2014 już dzisiaj

Sprawdzian szóstoklasisty 2014 już dzisiaj (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Sprawdzian szóstoklasisty 2014 już dziś. Za rozwiązanie testu uczniowie mogą otrzymać maksymalnie 40 punktów. Odpowiedzi, test, arkusze ze sprawdzianu znajdziecie na naszej stronie.

Odpowiedzi i arkusze ze sprawdzianu opublikujemy w tym artykule już wkrótce

Sprawdzian szóstoklasisty 2014. ODPOWIEDZI do testu szóstoklasisty - sprawdź TUTAJ

Pytania i zagadnienia ze sprawdzianu szóstoklasisty 2014:

(m.in.)
- zadanie na czytanie ze zrozumieniem - tekst dotyczący wynalezienia telefonu,
- zadania z matematyki,
- trzeba było napisać ogłoszenie dotyczące zbiórki książek i zabawek na szkolną loterię,
- opowiadanie "Co dwie głowy, to nie jedna" - dotyczące rozwiązania problemu.

Relacje uczniów:

- Nie śpieszyłem się z rozwiązywaniem zadań. Sprawdzian skończyłem 5 minut przed czasem - mówi Kuba, szóstoklasista ze Szkoły Podstawowej nr 24 w Lublinie. - Test był łatwy, trudniejszy mieliśmy próbny - dodaje.

- Myślę, że dobrze mi poszło - przypuszcza Weronika, szóstoklasistka z SP 24. - Najwięcej czasu poświęciłam na napisanie opowiadania - dodaje Marcelina z SP 24.

Rodzice, dyrekcja

W Szkole Podstawowej nr 24 do sprawdzianu przystąpiło 64 uczniów.

- Zewnętrznie po uczniach nie było widać stresu, ale na pewno to przeżywają. Niektóre dzieci były w szkole już o 8, choć miały przyjść o 8:30. Szóstoklasiści pisali bardzo dużo próbnych sprawdzianów. Materiał powtarzały także na zajęciach dodatkowych i dydaktyczno-wyrównawczych - mówi Irena Pogoda, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 24 w Lublinie.

- Już od 8:30 jestem w szkole i trzymam kciuki za syna. Chyba nawet bardziej się denerwuje niż on - mówi pani Ewelina, mama Jakuba.

Jedna ze szkół nie zgłosiła uczniów do sprawdzianu

Zakończył się ogólnopolski sprawdzian dla szóstoklasistów. Jak poinformowała PAP wicedyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Mariola Konopka, egzamin przebiegał prawidłowo, nie odnotowano odstępstw od procedur z wyjątkiem jednej szkoły w woj. łódzkim.

Szkoła ta nie dopilnowała obowiązku i nie zgłosiła swoich uczniów do sprawdzianu. W efekcie dziewięcioro uczniów ostatniej klasy będzie musiało pisać sprawdzian w drugim terminie w czerwcu. (pap)

Sprawdzian szóstoklasisty 2014, zwany kompetencyjnym lub ponadprzedmiotowym, ma skontrolować nie tylko wiedzę ucznia, ale i jego umiejętności. Ma ocenić również, w jakim stopniu uczeń opanował czytanie, pisanie, rozumowanie, jak korzysta z informacji i wykorzystuje wiedzę, w tym liczenie, w praktyce.

Według informacji Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (CKE) w 2014 r. do sprawdzianu zostało zgłoszonych 350 941 uczniów, dla których przygotowanych zostało ogółem 17 zestawów zadań, w tym 16 zestawów w języku polskim i jeden w języku litewskim.

– W województwie lubelskim pisanie sprawdzianu szóstoklasisty zadeklarowało ponad 20 tys. uczniów, w Lublinie liczba ta wynosi 2 879 – podaje Renata Janicka z lubelskiego biura Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie.

To ostatni rok sprawdzianu

2014 r. będzie ostatnim rokiem, kiedy sprawdzian szóstoklasisty będzie przeprowadzony według formuły obowiązującej od 2002. W przyszłym roku zmienią się zasady tego testu.

Odpowiedzi i arkusze - sprawdzian szóstoklasisty 2014

Sprawdzian szóstoklasisty rozpoczął się o godz. 9. Potrwał 60 minut. Dla uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzenia sprawdzianu, może on być przedłużony maksymalnie o pół godziny.

Zobacz oficjalne arkusze


Sprawdzian szóstoklasisty 2014 - oficjalne arkusze (PDF)PAP

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Czytaj więcej o:
  • sprawdzian szóstoklasisty 2014
  • test szóstoklasisty 2014
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy jesteś dobrze przygotowany (a) do sprawdzianu szóstoklasisty?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 1281.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.