poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Artykuły sponsorowane

Kredyt bez zaświadczeń o zarobkach w 15 minut - prawda czy fikcja?

Dodano: 28 listopada 2016, 01:00
Autor: Promocja

Kredyt bez zaświadczeń o zarobkach? Online na jeden klik? Decyzja kredytowa w 15 minut? Czy to wszystko to tylko reklama, czy rzeczywiście banki udzielają klientom kredytów nie tylko bez zabezpieczeń, ale i w uproszczonej procedurze?

Każdy bank, zanim podejmie decyzję o udzieleniu kredytu, sprawdza zdolność kredytową klienta – to, czy będzie on w stanie spłacić zobowiązanie wobec banku w terminie wymagalności. Jednym z podstawowych narzędzi, jakie wykorzystują banki do badania zdolności kredytowej jest zaświadczenie o uzyskiwanych zarobkach. Jednak gdy bank jest w stanie oszacować zdolność kredytową klienta na podstawie innych danych, może zrezygnować z wymogu dostarczenia takiego zaświadczenia.

Dla kogo uproszczona procedura uzyskania kredytu?

Najczęściej z takiej opcji mogą skorzystać stali klienci banku, na których konto wpływają zarobki. Bank dokonuje analizy historii ROR-u i na tej podstawie ocenia zdolność kredytową klienta. W takiej sytuacji nierzadko zdarza się, że bank powiadamia klienta o czekającej ofercie kredytowej – uzyskanie kredytu wymaga wtedy jedynie wizyty w oddziale z dowodem osobistym [źródło].

Na takie traktowanie mogą liczyć klienci z dobrą historią kredytową, posiadający konto w banku od minimum pół roku i oczywiście regularne wpływy na konto.

Kredyt w 15 minut online

Jeśli klient ma konto internetowe, nawet wizyta w oddziale jest niepotrzebna. Wystarczy, że zaloguje się do banku i sprawdzi, czy bank nie przygotował dla niego dedykowanej oferty tzw. kredytu na klik. Jeśli tak, wystarczy zgodzić się na weryfikację w BIK, zaakceptować warunki umowy (wystarczy autoryzacja taka, jak w przypadku przelewów) i kredyt jest przyznany.

Co z nowymi klientami?

Ale również nowi klienci – w niektórych bankach – mają możliwość zaciągnięcia kredytu bez przedstawiania zaświadczeń o zarobkach. Bank zwykle wymaga jednak przedstawienia innego dokumentu poświadczającego zdolność kredytową – np. wyciągu z konta w innym banku, oświadczenia klienta o uzyskiwanych dochodach czy przedstawienia rocznego rozliczenia z US (PIT). Kredytobiorca nie może też liczyć na duże sumy – najwyżej kilka tysięcy złotych. Kredyty bez zaświadczeń dla nowych klientów mają w ofercie m.in. Alior Bank, Getin Bank, PKO czy EuroBank.

Czytaj więcej o:
mitrek
volny
marro
(27) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

mitrek
mitrek (8 stycznia 2018 o 00:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
szybkie kredyty to drogie kredyty
Rozwiń
volny
volny (24 grudnia 2017 o 16:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
najważniejsze to nie zadluzac sie w chwilowkach maja tez pozyczki na dowod.
Rozwiń
marro
marro (17 listopada 2017 o 23:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nie polecam getin banka
Rozwiń
nero
nero (15 października 2017 o 23:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nie ma szybkich kredytów
Rozwiń
bij
bij (8 października 2017 o 22:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nie ma nic za darmo
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (27)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!