piątek, 24 listopada 2017 r.

Artykuły sponsorowane

Kredyt bez zaświadczeń o zarobkach w 15 minut - prawda czy fikcja?

Dodano: 28 listopada 2016, 01:00
Autor: Promocja

Kredyt bez zaświadczeń o zarobkach? Online na jeden klik? Decyzja kredytowa w 15 minut? Czy to wszystko to tylko reklama, czy rzeczywiście banki udzielają klientom kredytów nie tylko bez zabezpieczeń, ale i w uproszczonej procedurze?

Każdy bank, zanim podejmie decyzję o udzieleniu kredytu, sprawdza zdolność kredytową klienta – to, czy będzie on w stanie spłacić zobowiązanie wobec banku w terminie wymagalności. Jednym z podstawowych narzędzi, jakie wykorzystują banki do badania zdolności kredytowej jest zaświadczenie o uzyskiwanych zarobkach. Jednak gdy bank jest w stanie oszacować zdolność kredytową klienta na podstawie innych danych, może zrezygnować z wymogu dostarczenia takiego zaświadczenia.

Dla kogo uproszczona procedura uzyskania kredytu?

Najczęściej z takiej opcji mogą skorzystać stali klienci banku, na których konto wpływają zarobki. Bank dokonuje analizy historii ROR-u i na tej podstawie ocenia zdolność kredytową klienta. W takiej sytuacji nierzadko zdarza się, że bank powiadamia klienta o czekającej ofercie kredytowej – uzyskanie kredytu wymaga wtedy jedynie wizyty w oddziale z dowodem osobistym [źródło].

Na takie traktowanie mogą liczyć klienci z dobrą historią kredytową, posiadający konto w banku od minimum pół roku i oczywiście regularne wpływy na konto.

Kredyt w 15 minut online

Jeśli klient ma konto internetowe, nawet wizyta w oddziale jest niepotrzebna. Wystarczy, że zaloguje się do banku i sprawdzi, czy bank nie przygotował dla niego dedykowanej oferty tzw. kredytu na klik. Jeśli tak, wystarczy zgodzić się na weryfikację w BIK, zaakceptować warunki umowy (wystarczy autoryzacja taka, jak w przypadku przelewów) i kredyt jest przyznany.

Co z nowymi klientami?

Ale również nowi klienci – w niektórych bankach – mają możliwość zaciągnięcia kredytu bez przedstawiania zaświadczeń o zarobkach. Bank zwykle wymaga jednak przedstawienia innego dokumentu poświadczającego zdolność kredytową – np. wyciągu z konta w innym banku, oświadczenia klienta o uzyskiwanych dochodach czy przedstawienia rocznego rozliczenia z US (PIT). Kredytobiorca nie może też liczyć na duże sumy – najwyżej kilka tysięcy złotych. Kredyty bez zaświadczeń dla nowych klientów mają w ofercie m.in. Alior Bank, Getin Bank, PKO czy EuroBank.

Czytaj więcej o:
marro
nero
bij
(25) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

marro
marro (17 listopada 2017 o 23:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nie polecam getin banka
Rozwiń
nero
nero (15 października 2017 o 23:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nie ma szybkich kredytów
Rozwiń
bij
bij (8 października 2017 o 22:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nie ma nic za darmo
Rozwiń
warmen
warmen (29 września 2017 o 23:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jest takie cos i to nie sciema
Rozwiń
remek
remek (24 września 2017 o 21:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kredyty na dowod w bankach nie istnieja.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (25)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!