środa, 13 grudnia 2017 r.

Artykuły sponsorowane

Kwiaty na Dzień Kobiet - piękna tradycja czy staroświecki przeżytek?

Dodano: 7 marca 2016, 16:07

Niejednokrotnie można spotkać się z opinią, że Dzień Kobiet jako święto czysto komunistyczne powinno zostać w Polsce całkowicie zniesione, a nawet zakazane. Zwolennicy takiego radykalnego rozwiązania zapominają jednak, że tak naprawdę to szczególne i jedyne w swoim rodzaju święto zostało oficjalnie ustanowione w roku 1910 na pamiątkę wszystkich ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Mało tego: pierwsze obchody Dnia Kobiet odbyły się w roku 1909 w Stanach Zjednoczonych, a więc w kraju, który nigdy komunistyczny nie był!

Najbardziej chyba ugruntowaną na przestrzeni lat tradycją w Polsce było wręczanie kwiatów na Dzień Kobiet – nie tylko żonom, siostrom czy matkom, ale również nauczycielkom w szkołach oraz wszystkim kobietom zatrudnionym w zakładach pracy. Dziś, z perspektywy lat i zmiany ustroju, która pociągnęła za sobą ogromną dezawuację wartości Dnia Kobiet, możemy przyjrzeć się nieco bliżej temu, jak wygląda obchodzenie Dnia Kobiet teraz – w demokratycznej Polsce XXI wieku.


Dzień Kobiet współcześnie

Okazuje się, że tak całkowicie Dnia Kobiet nie udało się ze świadomości polskich mężczyzn wykorzenić, bo około 3/4 z nich deklaruje, że będzie ten dzień świętować i ma zamiar kupić z tej okazji jakiś prezent lub prezenty. I to właśnie na tym gruncie nastąpiła największa zmiana: obecnie coraz częściej mężczyźni kupują kobietom z okazji Dnia Kobiet nie kwiaty, a inne podarunki – bilety do kina, romantyczną kolację, wspólny wyjazd na jeden lub dwa dni, biżuterię...

Jeśli jednak należymy do tej części męskiej populacji, która nade wszystko ceni obyczaj wręczania kwiatów w dniu ich międzynarodowego święta, to możemy wykorzystać zdobycze cywilizacji, aby uczynić tradycji zadość. Zamiast biegać po kwiaciarniach (które na początku marca będą przecież przeżywać prawdziwe oblężenie), możemy zamówić dowolny bukiet lub kompozycję kwiatową online – na przykład na stronie Ekspresu Kwiatowego e-kwiaty.pl. Jedną z największych zalet takiego rozwiązania sprawy jest możliwość skomponowania dowolnego bukietu za pomocą prostego i intuicyjnego w obsłudze kreatora bukietu, a wybrane kwiaty dostarczane są do dowolnego miejsca w całej Polsce jeszcze w dniu złożenia zamówienia. Może być to świetny sposób na podtrzymanie tej pięknej, choć powoli ginącej tradycji i zrobienie naszej wybrance miłej, zaskakującej niespodzianki w Dzień Kobiet.

Siła tradycji

Warto jednak pamiętać, że kupione specjalnie na Dzień Kobiet kwiaty mogą przemówić znacznie lepiej i piękniej, niż jakakolwiek inna forma prezentu – kwiaty mają swoje określone, symboliczne znaczenie i naprawdę warto pielęgnować tradycję wręczania ich naszym ukochanym paniom w ten wyjątkowy dzień. Niezaprzeczalnym faktem jest też i to, że najnowszą szminkę, relaksacyjny masaż albo dwudniowy wypad w góry kobieta może podarować sobie sama lub dostać od przyjaciółek na imieniny czy urodziny, ale tylko bukiet kwiatów od mężczyzny ma w sobie tę szczególną magię, która przemawia wprost do kobiecego serca...

Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!