czwartek, 22 lutego 2018 r.

Artykuły sponsorowane

Nie ubezpieczam mieszkania, bo mnie na to nie stać

Dodano: 24 lutego 2017, 00:01
Autor: Promocja

To stwierdzenie przewija się jak mantra w opiniach wielu Polaków. Wydajemy setki tysięcy na zakup mieszkania lub domu, wykańczamy je coraz droższymi materiałami, meblujemy „na bogato", ale na ubezpieczenie nam już nie wystarcza. Czy nie jest to aby przejaw krótkowzroczności i nieracjonalnego podejścia do wydawania pieniędzy?

Złota myśl agentów ubezpieczeniowych głosi, że jeśli jesteś biedny, tym bardziej powinieneś się ubezpieczyć, bo na pecha po prostu Cię nie stać. Jest w tym wiele prawdy, co najdobitniej ukazują chwytające za serce reportaże telewizyjne o biednych rodzinach, którym powódź czy trąba powietrzna nie tylko zniszczyła mienie, ale przekreśliła jakiekolwiek szanse na powrót do normalnego życia. Nie ma sensu oceniać, czy strata boli bardziej biednego czy bogatego, ale bez wątpienia można zaryzykować twierdzenie, że bogatemu łatwiej będzie podnieść się z kłopotów związanych z pożarem, kradzieżą czy zalaniem mienia.

 

Czy na pewno nie stać cię na polisę mieszkaniową?

Z badania „Polak na swoim” wynika, że 31% osób, które wykupiły ubezpieczenie mieszkania lub domu, zapłaciło za nie od 100 do 200 zł, a 8% nawet poniżej 100 zł. Ponieważ wysokość polisy zależy nie tylko od zakresu ubezpieczenia, ale też od wartości mienia, łatwo się domyślić, że osoby mieszkające na prowincji i posiadające skromną nieruchomość zapłacą mniej niż właściciele apartamentu w stolicy. Tym bardziej więc powinny one pomyśleć o zakupie ubezpieczenia, które da im poczucie bezpieczeństwa i wsparcie w razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych.

Co ciekawe, właśnie czynnik finansowy jest wymieniany jako najważniejszy powód niezdecydowania się na zakup polisy - twierdzi tak aż 40% badanych. Prawie jedna trzecia (27%) uważa, że wypłacona w razie fatalnego zdarzenia suma ubezpieczenia nie zrekompensuje poniesionych strat. Jedna czwarta ankietowanych reprezentuje zaś skrajnie odmienny pogląd – nie wykupuje polisy dlatego, że uważa, iż posiadany przez nich sprzęt nie jest szczególnie cenny. Ludzie niejednokrotnie zapominają, że stara lodówka to jednak lodówka... 18% ankietowanych uskarża się na brak dobrej oferty, 16% jest przekonanych, że mieszka w spokojnej okolicy, więc nie musi obawiać się włamania, a 9% liczy na własne siły i fundusze w razie niepomyślnych zdarzeń losowych.

 

Cena polisy nie taka straszna

Przywołane wyniki badań ukazują dwie istotne kwestie. Brak świadomości wartości posiadanego mienia i brak znajomości rynku ubezpieczeń. Nie znamy oferty ubezpieczycieli, więc z góry zakładamy, że jest ona dla nas za droga. Przed przystąpieniem do poszukiwań polisy warto więc wycenić naszą nieruchomość i posiadane mienie ruchome, choćby na podstawie faktur i umów lub korzystając z pomocy rzeczoznawcy majątkowego. Jeśli podamy zbyt niską wartość, suma ubezpieczenia spadnie, ale w razie nieprzewidzianego zdarzenia nie mamy co liczyć na odszkodowanie, które pomoże nam np. sfinansować remont.

Aby przekonać się, że na polisę mieszkaniową stać większość Polaków, warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń, które bez trudu znajdziemy w Internecie. Działanie porównywarki jest intuicyjne, a poznanie oferty ubezpieczycieli uzmysłowi nam, że na polisę mieszkaniową stać niemal każdego. Jeśli wpiszemy w okno przeglądarki frazę kalkuluj ubezpieczenie mieszkania z strzezdom.pl, zostaniemy przekierowani do praktycznego kalkulatora ofert, z którego pomocą bez trudu znajdziemy ofertę, na jaką nas stać.

Warto podkreślić, że, ubezpieczyciele oferują często pakiety ubezpieczeń, więc wykupując kilka polis w jednej firmie, możemy liczyć na dogodne zniżki. Jeśli więc jesteśmy gdzieś ubezpieczeni, np. mamy wykupione ubezpieczenia obowiązkowe, porozmawiajmy z agentem, a on doradzi nam najkorzystniejsze finansowo rozwiązanie.

Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!