środa, 24 stycznia 2018 r.

Biłgoraj

Prokuratura sprawdzi, jak poseł PiS zdawał egzamin. "Nie kupiłem prawa jazdy"

Dodano: 20 kwietnia 2017, 11:34

Karta egzaminacyjna Piotra Olszówki, którą anonimowy autor dołączył do e-maila o rzekomym kupieniu prawa jazdy przez posła PiS
Karta egzaminacyjna Piotra Olszówki, którą anonimowy autor dołączył do e-maila o rzekomym kupieniu prawa jazdy przez posła PiS

W tym tygodniu śledczy mają przesłuchać pierwszych świadków w sprawie posła Piotra Olszówki (PiS). Chodzi o aferę dotyczącą handlu prawami jazdy w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju. Prokurator ma wątpliwości, czy polityk legalnie zdobył swoje uprawnienia.

– Prowadzimy śledztwo dotyczące ewentualnych nieprawidłowości przy wydawaniu praw jazdy w Biłgoraju – wyjaśnia Bartosz Wójcik, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu. – Mamy informacje mogące świadczyć, że przy uzyskiwaniu uprawnień kategorii A i C przez posła również mogły wystąpić nieprawidłowości.

Jeden z najważniejszych świadków to Krzysztof L. – główny bohater afery korupcyjnej w biłgorajskim starostwie. Mężczyzna pracował w Wydziale Komunikacji i Drogownictwa. Zdaniem śledczych kierował również grupą, która handlowała prawami jazdy. Nielegalny proceder miał trwać w latach 2011-2015. Krzysztof L. usłyszał ponad 170 zarzutów dotyczących przyjmowania łapówek w zamian za uzyskanie uprawnień. Kolejne 615 zarzutów dotyczy fałszowania i posługiwania się podrobionymi dokumentami. Urzędnikowi zarzucono w sumie prawie 800 przestępstw. Śledztwo dotyczące Krzysztofa L. i jego kompanów zakończyło się aktem oskarżenia. Sprawą zajmuje się Sąd Okręgowy w Zamościu.

Ze śledztwa dotyczącego urzędnika wyłączono do odrębnych postępowań wątki dotyczące kilkudziesięciu innych osób. W jednym z nich pojawia się właśnie poseł PiS – Piotr Olszówka. Jego przyszłość zależy w dużej mierze od zeznań Krzysztofa L.

– Zamierzamy go przesłuchać w tym tygodniu – zapowiada prokurator Wójcik. – Później przesłuchamy innych świadków. Dopiero wówczas ocenimy, czy są podstawy do stawiania posłowi zarzutów, a jeśli tak, to jakich.

– Te informacje to stek bzdur. Nie kupiłem prawa jazdy – mówił Dziennikowi Piotr Olszówka.

Szerzej nie chce jednak komentować sprawy. Zapowiedział wystosowanie specjalnego oświadczenia. Do zamknięcia tego wydania Dziennika jednak go nie otrzymaliśmy.

(toma)

Zobacz także: Czy znasz lubelskich polityków?

QUIZ

Czy znasz lubelskich polityków?

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(18) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 kwietnia 2017 o 10:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wychodzi na to, że Jaśniepanom wszystko wolno. Nawet jak "pierwszy sort Polaków" kradnie, daje łapówki, robi przekręty, to i tak robi to dla dobra ojczyzny i dla zbawienia świata całego.
Rozwiń
Gość
Gość (23 kwietnia 2017 o 05:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A, to może dlatego tak chętnie lata z Rzeszowa do Wawy samolotem. Nie ufa swoim umiejętnościom za kółkiem? Może to i lepiej...
Rozwiń
Gość
Gość (22 kwietnia 2017 o 21:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Skoro egzamin oblał, prawo jazdy dostał i nie zapłacił pieniędzmi, to pewnie dał d..y! :)
Rozwiń
Gość
Gość (22 kwietnia 2017 o 16:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rewolucja!!!!! Kodziarstwo nawet Pana Boga wzywa na pomoc, byleby dorwać się do koryta! Ateiści, zwolennicy aborcji i eutanazji, nie dbający o żadne przykazanie, a mający w pogardzie wszystkie...ci wszyscy odszczepieńcy od normy wzywają Najwyższego!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (22 kwietnia 2017 o 09:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oni tz. PiS mają daleko w ..... prawo i spawiedliwość
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (18)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!