Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

31 maja 2015 r.
19:38

Kraśnicki szpital weźmie 5 mln zł kredytu. 'Jest dużo do zrobienia. Nie możemy czekać'

0 19 A A

5 milionów złotych kredytu pod hipotekę chce zaciągnąć kraśnicki szpital. Pieniądze pójdą na spłatę zobowiązań i inwestycję. Rada powiatu wyraziła na to zgodę, ale były wątpliwości

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Część pieniędzy chcemy przeznaczyć na spłatę zobowiązań wymagalnych, a część na inwestycję. Na środki zewnętrzne unijne mogę liczyć najwcześniej pod koniec 2016 roku – tłumaczy Marek Kos dyrektor SP ZOZ w Kraśniku, radny sejmiku województwa lubelskiego z ramienia PSL. – A szpitalu jest dużo do zrobienia. Nie mogę z tym czekać prawie 2 lata. Trzeba przeprowadzić restrukturyzację, należy przenieść oddział dziecięcy. Zobowiązania razem z kosztami dodatkowymi – ustawowymi odsetkami i opłatami sądowymi są wysokie. Na koniec kwietnia było to 3,7 mln zł – wylicza dyrektor.

– Uważam, że ten kredy powinien być albo poręczony czekiem przez starostwo albo starostwo powinno taki kredyt wziąć. Bo szpital może wpaść w inne ręce. Taki może być kierunek tej decyzji – stwierdza Jerzy Misiak, radny Prawa i Sprawiedliwości, który jako jedyny zagłosował przeciwko.

Pozostali radni PiS wstrzymali się od głosu. Na to aby dyrektor SP ZOZ w Kraśniku wziął kredyt 5 mln zł, którego zabezpieczeniem będzie szpitalna hipoteka zgodzili się radni Polskiego Stronnictwa Ludowego – partii, która rządzi w powiecie.

– Ja nie widzę takiego zagrożenia dla szpitala – odpowiada Marek Kos. – To jest jeden z kredytów, które można wziąć.

Dyrektor szpitala chce za uzyskane pieniądze przenieść z części fabrycznej miasta do głównego budynku szpitala przy ul. Chopina oddział dziecięcy. – Oddział dziecięcy do Kraśnika Fabrycznego został przeniesiony prawie 13 lat temu. Miało to być na chwilę, na kilkanaście miesięcy. Po to by stworzyć lepsze warunki w starym Kraśniku – tłumaczy Kos. – Jak widać trwało to bardzo długo. Dzisiaj warunki, w których są leczone dzieci są bardzo słabe i koniecznie trzeba je poprawić.

Dlatego oddział z około 20 łóżkami dla najmłodszych pacjentów będzie w starym Kraśniku. – Znajdzie się na drugim piętrze, które jest niewykorzystane pod działalność medyczną. Są tam szatnie. Dzięki przeniesieniu małych pacjentów do głównego budynku szpitala nie tylko poprawią się warunki ale też zmniejszą koszty. W Kraśniku fabrycznym nie ma pracowni rentgenowskiej, nie ma też laboratorium. Dzieci trzeba przewozić.

Już w ubiegłym roku szpital przymierzał się do tej inwestycji. – Nie byliśmy jednak w stanie udźwignąć kosztów – podkreśla dyrektor kraśnickiego SP ZOZ-u.

Przetarg dotyczący kredytu zostanie ogłoszony w tym miesiącu.

Czytaj więcej o:

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kiki / 13 czerwca 2015 o 11:32

Gamonie internetowe ciemniaki i życiowe niedojdy mylicie powiat z miastem. Burmistrz Włodarczyk nie ma nic do szpitala powiatowego. Starostwem rządzi partia "gumofilcy"

Burmistrz ma ze szpitale to, że dorabia w nim marne 1000 zł za noc spania. Do tej marnej burmistrzowskiej pensji godnej prezydenta kraju.

Avatar
Gość / 12 czerwca 2015 o 18:18
Gamonie internetowe ciemniaki i życiowe niedojdy mylicie powiat z miastem. Burmistrz Włodarczyk nie ma nic do szpitala powiatowego. Starostwem rządzi partia "gumofilcy"
Avatar
ja / 10 czerwca 2015 o 12:25

uważajcie co podpisujecie w szpitalu, przychodni bo może być to podpis pod lista poparcia dla kandydata na radnego, posła, prezydenta 

Avatar
kiki / 9 czerwca 2015 o 21:10

A panu burmistrzowi jeszcze jedną powyżkę trzeba dać. Wszak z obecnej pesji i głodowych dyżurów ledwie koniec z końcem wiąże. No i jak żyć panie premierze,jak żyć????

Avatar
Gość / 9 czerwca 2015 o 18:54
Niestety dla tych mało zorientowanych to te,, wczasy pod grusza,, sa wypłacane z pracowniczego socjalnego na który każdy pracownik się z własnej wypłaty przez cały rok się składa wiec od tego to się proszę doczepić. Zarabiam 1000 zł i czasem mnie te pieniądze ratują, ale dość mam co rocznej debaty czy oddamy socjalny czy nie bo ZOZ jest zadłużony i tak za każdym razem mam ochotę zapytać jak to możliwe ze z takim zadłużeniem lekarze mają takie wypłaty, tyle za dyżury i każdy jeden prześpia z nielicznymi wyjątkami. Jak starostwo może na to pozwalać,jak może być tak duża rozpiętość między jednym a drugim pracownikiem? A ratujacych się z jednego kredytu drugim jeszcze dobrze kończących nie widziałam i tak pętla się zaciska!
Niestety dla tych mało zorientowanych to te,, wczasy pod grusza,, sa wypłacane z pracowniczego socjalnego na który każdy pracownik się z własnej wypłaty przez cały rok się składa wiec od tego to się proszę doczepić. Zarabiam 1000 zł i czasem mnie te pieniądze ratują, ale dość mam co rocznej debaty czy oddamy socjalny czy nie bo ZOZ jest zadłużony i tak za każdym razem mam ochotę zapytać jak to możliwe ze z takim zadłużeniem lekarze mają takie wypłaty, tyle za dyżury i każdy jeden prześpia z nielicznymi wyjątkami. Jak starostwo może na to poz... rozwiń
Avatar
Emil / 9 czerwca 2015 o 16:29

Guest (3 czerwca 2015 o godzinie 19:39)

SZPITAL KRAŚNICKI ZADŁUŻONY PO USZY ,ALE WYNAGRODZENIA WYSOKIE,WYNAGRODZENIE ZA DYŻUR WYSOKIE,WCZASY POD GRUSZĄ WYPŁACANE,NAGRODY JUBILEUSZOWE WYPŁACANE,PREMIE,DODATKI WYPŁACANE.A MOŻE BY TAK ZREZYGNOWAĆ Z DODATKÓW TYPU -WCZASY,PREMIE,NAGRODY JUBILEUSZOWE,ZREDUKOWAĆ PERSONEL SZPITALNY I OKOŁO SZPITALNY O 20%.POWRÓCIĆ DO 8 GODZINNEGO CZASU PRACY DLA LEKARZY/PRACA ZMIANOWA/NIE TRZEBA WTEDY PŁACIĆ ZA DYŻURY.I PO TAKIEJ KOREKCIE SZPITAL W CIĄGU ROKU WYCHODZI NA PROSTĄ.
Faktycznie. Pensje gianty. Chyba zaraz do Egiptu śmignę na weekend.
Cały średni personel pracuje za pensję niższą niż obecna najniższa krajowa.
Faktycznie. Pensje gianty. Chyba zaraz do Egiptu śmignę na weekend.
Cały średni personel pracuje za pensję niższą niż obecna najniższa krajowa.
rozwiń
Avatar
gość / 9 czerwca 2015 o 07:47

Jak komuś nie pasuje może jechać do szpitala w Opolu Lubelskim albo do Lublina ale gwarantuje że nie będzie lepiej. Pod każdym szpitalem w Lublinie płatny parking (3,5 zł/godz), tego chcecie? Wątpię. Brak zamknięć jest ze względu na bezpieczeństwo pacjentów i to normalne. Może i w Lublinie czy innych większych miastach jest lepiej ale zastanawialiście się dlaczego? Inny organ założycielki inne dotacje pozaunijne do tego wynajem powierzchni pod usługi. Zapraszam do SPSK 4 tam znajdziecie poza bufetami bank kwiaciarnie jubiler i wiele innych to daje dochód dla szpitala np na lepsze pościele czy naczynia. W Kraśniku to nie przejdzie. Ale tak jak wcześniej napisałem macie wybór gdzie będziecie się leczyć jak wam nie pasuje szpital w Kraśniku to jedźcie gdzie indziej i tam narzekajcie na brud czy koedukacyjne toalety bo tez takie bedąm

Za to my mamy tzw lekarza i tzw Burmistrza w jednym (zadłuża miasto po uszy) w jedym i drugim jest miernotą.

Za to my mamy tzw lekarza i tzw Burmistrza w jednym (zadłuża miasto po uszy) w jedym i drugim jest miernotą.

rozwiń
Avatar
Michał / 8 czerwca 2015 o 19:38

Ten szpital to katastrofa. Arogancja, wszechobecny brud, brak parkingu. Wystarczy popatrzyć na brudne koedukacyjne toalety (jedna na skrzydło, brak zamknięć w WC, wanny !!!), podarte koce z lat 60, pościel a`la wczesny Gierek, naczynia chyba z fabrycznej stołówki, zardzewiałe szafki itd itd. I ta TV na pieniądze, wstyd. [...] Pacjentów czekających 3 godziny i domagających się przerwania pogaduszek nazywa się niecierpliwymi i straszy policją, nawet wtedy kiedy są to matki z małymi dziećmi. Lekarzy nie ma w gabinetach i nikt nie wie gdzie właściwie są. .


Jak komuś nie pasuje może jechać do szpitala w Opolu Lubelskim albo do Lublina ale gwarantuje że nie będzie lepiej. Pod każdym szpitalem w Lublinie płatny parking (3,5 zł/godz), tego chcecie? Wątpię. Brak zamknięć jest ze względu na bezpieczeństwo pacjentów i to normalne. Może i w Lublinie czy innych większych miastach jest lepiej ale zastanawialiście się dlaczego? Inny organ założycielki inne dotacje pozaunijne do tego wynajem powierzchni pod usługi. Zapraszam do SPSK 4 tam znajdziecie poza bufetami bank kwiaciarnie jubiler i wiele innych to daje dochód dla szpitala np na lepsze pościele czy naczynia. W Kraśniku to nie przejdzie. Ale tak jak wcześniej napisałem macie wybór gdzie będziecie się leczyć jak wam nie pasuje szpital w Kraśniku to jedźcie gdzie indziej i tam narzekajcie na brud czy koedukacyjne toalety bo tez takie bedą

Jak komuś nie pasuje może jechać do szpitala w Opolu Lubelskim albo do Lublina ale gwarantuje że nie będzie lepiej. Pod każdym szpitalem w Lublinie płatny parking (3,5 zł/godz), tego chcecie? Wątpię. Brak zamknięć jest ze względu na bezpieczeństwo pacjentów i to normalne. Może i w Lublinie czy innych większych miastach jest lepiej ale zastanawialiście się dlaczego? Inny organ założycielki inne dotacje pozaunijne do tego wynajem powierzchni pod usługi. Zapraszam do SPSK 4 tam znajdziecie poza bufetami bank kwiaciarnie jubile... rozwiń
Avatar
Gość / 3 czerwca 2015 o 19:39
SZPITAL KRAŚNICKI ZADŁUŻONY PO USZY ,ALE WYNAGRODZENIA WYSOKIE,WYNAGRODZENIE ZA DYŻUR WYSOKIE,WCZASY POD GRUSZĄ WYPŁACANE,NAGRODY JUBILEUSZOWE WYPŁACANE,PREMIE,DODATKI WYPŁACANE.A MOŻE BY TAK ZREZYGNOWAĆ Z DODATKÓW TYPU -WCZASY,PREMIE,NAGRODY JUBILEUSZOWE,ZREDUKOWAĆ PERSONEL SZPITALNY I OKOŁO SZPITALNY O 20%.POWRÓCIĆ DO 8 GODZINNEGO CZASU PRACY DLA LEKARZY/PRACA ZMIANOWA/NIE TRZEBA WTEDY PŁACIĆ ZA DYŻURY.I PO TAKIEJ KOREKCIE SZPITAL W CIĄGU ROKU WYCHODZI NA PROSTĄ.
Avatar
Gość / 1 czerwca 2015 o 15:10
Po mójemu to i tak mata za durzo wienc rupta i ryje ciho.ADAMEK
Avatar
kiki / 13 czerwca 2015 o 11:32

Gamonie internetowe ciemniaki i życiowe niedojdy mylicie powiat z miastem. Burmistrz Włodarczyk nie ma nic do szpitala powiatowego. Starostwem rządzi partia "gumofilcy"

Burmistrz ma ze szpitale to, że dorabia w nim marne 1000 zł za noc spania. Do tej marnej burmistrzowskiej pensji godnej prezydenta kraju.

Avatar
Gość / 12 czerwca 2015 o 18:18
Gamonie internetowe ciemniaki i życiowe niedojdy mylicie powiat z miastem. Burmistrz Włodarczyk nie ma nic do szpitala powiatowego. Starostwem rządzi partia "gumofilcy"
Avatar
ja / 10 czerwca 2015 o 12:25

uważajcie co podpisujecie w szpitalu, przychodni bo może być to podpis pod lista poparcia dla kandydata na radnego, posła, prezydenta 

Avatar
kiki / 9 czerwca 2015 o 21:10

A panu burmistrzowi jeszcze jedną powyżkę trzeba dać. Wszak z obecnej pesji i głodowych dyżurów ledwie koniec z końcem wiąże. No i jak żyć panie premierze,jak żyć????

Avatar
Gość / 9 czerwca 2015 o 18:54
Niestety dla tych mało zorientowanych to te,, wczasy pod grusza,, sa wypłacane z pracowniczego socjalnego na który każdy pracownik się z własnej wypłaty przez cały rok się składa wiec od tego to się proszę doczepić. Zarabiam 1000 zł i czasem mnie te pieniądze ratują, ale dość mam co rocznej debaty czy oddamy socjalny czy nie bo ZOZ jest zadłużony i tak za każdym razem mam ochotę zapytać jak to możliwe ze z takim zadłużeniem lekarze mają takie wypłaty, tyle za dyżury i każdy jeden prześpia z nielicznymi wyjątkami. Jak starostwo może na to pozwalać,jak może być tak duża rozpiętość między jednym a drugim pracownikiem? A ratujacych się z jednego kredytu drugim jeszcze dobrze kończących nie widziałam i tak pętla się zaciska!
Niestety dla tych mało zorientowanych to te,, wczasy pod grusza,, sa wypłacane z pracowniczego socjalnego na który każdy pracownik się z własnej wypłaty przez cały rok się składa wiec od tego to się proszę doczepić. Zarabiam 1000 zł i czasem mnie te pieniądze ratują, ale dość mam co rocznej debaty czy oddamy socjalny czy nie bo ZOZ jest zadłużony i tak za każdym razem mam ochotę zapytać jak to możliwe ze z takim zadłużeniem lekarze mają takie wypłaty, tyle za dyżury i każdy jeden prześpia z nielicznymi wyjątkami. Jak starostwo może na to poz... rozwiń
Avatar
Emil / 9 czerwca 2015 o 16:29

Guest (3 czerwca 2015 o godzinie 19:39)

SZPITAL KRAŚNICKI ZADŁUŻONY PO USZY ,ALE WYNAGRODZENIA WYSOKIE,WYNAGRODZENIE ZA DYŻUR WYSOKIE,WCZASY POD GRUSZĄ WYPŁACANE,NAGRODY JUBILEUSZOWE WYPŁACANE,PREMIE,DODATKI WYPŁACANE.A MOŻE BY TAK ZREZYGNOWAĆ Z DODATKÓW TYPU -WCZASY,PREMIE,NAGRODY JUBILEUSZOWE,ZREDUKOWAĆ PERSONEL SZPITALNY I OKOŁO SZPITALNY O 20%.POWRÓCIĆ DO 8 GODZINNEGO CZASU PRACY DLA LEKARZY/PRACA ZMIANOWA/NIE TRZEBA WTEDY PŁACIĆ ZA DYŻURY.I PO TAKIEJ KOREKCIE SZPITAL W CIĄGU ROKU WYCHODZI NA PROSTĄ.
Faktycznie. Pensje gianty. Chyba zaraz do Egiptu śmignę na weekend.
Cały średni personel pracuje za pensję niższą niż obecna najniższa krajowa.
Faktycznie. Pensje gianty. Chyba zaraz do Egiptu śmignę na weekend.
Cały średni personel pracuje za pensję niższą niż obecna najniższa krajowa.
rozwiń
Avatar
gość / 9 czerwca 2015 o 07:47

Jak komuś nie pasuje może jechać do szpitala w Opolu Lubelskim albo do Lublina ale gwarantuje że nie będzie lepiej. Pod każdym szpitalem w Lublinie płatny parking (3,5 zł/godz), tego chcecie? Wątpię. Brak zamknięć jest ze względu na bezpieczeństwo pacjentów i to normalne. Może i w Lublinie czy innych większych miastach jest lepiej ale zastanawialiście się dlaczego? Inny organ założycielki inne dotacje pozaunijne do tego wynajem powierzchni pod usługi. Zapraszam do SPSK 4 tam znajdziecie poza bufetami bank kwiaciarnie jubiler i wiele innych to daje dochód dla szpitala np na lepsze pościele czy naczynia. W Kraśniku to nie przejdzie. Ale tak jak wcześniej napisałem macie wybór gdzie będziecie się leczyć jak wam nie pasuje szpital w Kraśniku to jedźcie gdzie indziej i tam narzekajcie na brud czy koedukacyjne toalety bo tez takie bedąm

Za to my mamy tzw lekarza i tzw Burmistrza w jednym (zadłuża miasto po uszy) w jedym i drugim jest miernotą.

Za to my mamy tzw lekarza i tzw Burmistrza w jednym (zadłuża miasto po uszy) w jedym i drugim jest miernotą.

rozwiń
Avatar
Michał / 8 czerwca 2015 o 19:38

Ten szpital to katastrofa. Arogancja, wszechobecny brud, brak parkingu. Wystarczy popatrzyć na brudne koedukacyjne toalety (jedna na skrzydło, brak zamknięć w WC, wanny !!!), podarte koce z lat 60, pościel a`la wczesny Gierek, naczynia chyba z fabrycznej stołówki, zardzewiałe szafki itd itd. I ta TV na pieniądze, wstyd. [...] Pacjentów czekających 3 godziny i domagających się przerwania pogaduszek nazywa się niecierpliwymi i straszy policją, nawet wtedy kiedy są to matki z małymi dziećmi. Lekarzy nie ma w gabinetach i nikt nie wie gdzie właściwie są. .


Jak komuś nie pasuje może jechać do szpitala w Opolu Lubelskim albo do Lublina ale gwarantuje że nie będzie lepiej. Pod każdym szpitalem w Lublinie płatny parking (3,5 zł/godz), tego chcecie? Wątpię. Brak zamknięć jest ze względu na bezpieczeństwo pacjentów i to normalne. Może i w Lublinie czy innych większych miastach jest lepiej ale zastanawialiście się dlaczego? Inny organ założycielki inne dotacje pozaunijne do tego wynajem powierzchni pod usługi. Zapraszam do SPSK 4 tam znajdziecie poza bufetami bank kwiaciarnie jubiler i wiele innych to daje dochód dla szpitala np na lepsze pościele czy naczynia. W Kraśniku to nie przejdzie. Ale tak jak wcześniej napisałem macie wybór gdzie będziecie się leczyć jak wam nie pasuje szpital w Kraśniku to jedźcie gdzie indziej i tam narzekajcie na brud czy koedukacyjne toalety bo tez takie bedą

Jak komuś nie pasuje może jechać do szpitala w Opolu Lubelskim albo do Lublina ale gwarantuje że nie będzie lepiej. Pod każdym szpitalem w Lublinie płatny parking (3,5 zł/godz), tego chcecie? Wątpię. Brak zamknięć jest ze względu na bezpieczeństwo pacjentów i to normalne. Może i w Lublinie czy innych większych miastach jest lepiej ale zastanawialiście się dlaczego? Inny organ założycielki inne dotacje pozaunijne do tego wynajem powierzchni pod usługi. Zapraszam do SPSK 4 tam znajdziecie poza bufetami bank kwiaciarnie jubile... rozwiń
Avatar
Gość / 3 czerwca 2015 o 19:39
SZPITAL KRAŚNICKI ZADŁUŻONY PO USZY ,ALE WYNAGRODZENIA WYSOKIE,WYNAGRODZENIE ZA DYŻUR WYSOKIE,WCZASY POD GRUSZĄ WYPŁACANE,NAGRODY JUBILEUSZOWE WYPŁACANE,PREMIE,DODATKI WYPŁACANE.A MOŻE BY TAK ZREZYGNOWAĆ Z DODATKÓW TYPU -WCZASY,PREMIE,NAGRODY JUBILEUSZOWE,ZREDUKOWAĆ PERSONEL SZPITALNY I OKOŁO SZPITALNY O 20%.POWRÓCIĆ DO 8 GODZINNEGO CZASU PRACY DLA LEKARZY/PRACA ZMIANOWA/NIE TRZEBA WTEDY PŁACIĆ ZA DYŻURY.I PO TAKIEJ KOREKCIE SZPITAL W CIĄGU ROKU WYCHODZI NA PROSTĄ.
Avatar
Gość / 1 czerwca 2015 o 15:10
Po mójemu to i tak mata za durzo wienc rupta i ryje ciho.ADAMEK
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 11

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 72 34

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 332 22

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 199 44

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 16

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 3

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!