wtorek, 20 marca 2018 r.

Kraśnik

Kraśnik: Kiedy przebudowa ważnych dróg? Dopiero w przyszłym roku


 Ulica Urzędowska jest drogą o bardzo dużym nasileniu ruchu, łączy starą część Kraśnika z dzielnicą fabryczną
Ulica Urzędowska jest drogą o bardzo dużym nasileniu ruchu, łączy starą część Kraśnika z dzielnicą fabryczną (fot. Dorota Awiorko)

Są małe szanse na to, aby remont ulic Urzędowskiej i Lubelskiej w Kraśniku rozpoczął się jeszcze w tym roku. Roboty mają być prowadzone w 2018 roku. Na remont drogi wojewódzkiej złożą się trzy samorządy – województwa, miasta i powiatu.

– Przygotowaliśmy dokumentację projektową na remont tej drogi, bo takie były ustalenia. Pełną dokumentację przekazaliśmy do Zarządu Dróg Wojewódzkich jeszcze w lipcu – mówi Dariusz Lisek, zastępcza burmistrza Kraśnika. – Po czym okazało się, że Zarząd Dróg Wojewódzkich może pozyskać dofinansowanie, ale tylko na modernizację. Zaproponowano nam, aby 1 km drogi – chodziło o odcinek od Orlenu – sfinansować z innego źródła, bo brakuje pieniędzy. Ale kiedy zacząłem dopytywać o szczegóły dofinansowania, okazało się, że jest już nieaktualne i funduszy na remont nie ma.

W styczniu br. podczas konferencji prasowej, w której uczestniczyli m.in. marszałek województwa lubelskiego, starosta kraśnicki i burmistrz Kraśnika, padła deklaracja współpracy trzech reprezentowanych przez nich samorządów przy remoncie ulic Urzędowskiej i Lubelskiej. Znajdują się one w ciągu drogi wojewódzkiej nr 833. Ulica Urzędowska jest drogą o bardzo dużym nasileniu ruchu, łączy starą część Kraśnika z dzielnicą fabryczną.

Wtedy też była mowa o tym, że roboty dotyczące remontu pierwszych 3 km tej drogi rozpoczną się jeszcze w tym roku. – Jesteśmy gotowi, aby w każdym momencie do tego projektu przystąpić – zapewnia Andrzej Maj, starosta kraśnicki.

Wygląda jednak na to, że inwestycja w bieżącym roku nie ruszy. – Jest to mało realne – potwierdza Andrzej Gwozda, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie. I dodaje: Dokumentacja jest od niedawna. Szykujemy całość na przyszły rok. Z tego, co wiem, również porozumienie w tej sprawie przekazane samorządom też mówi o przyszłym roku. W 2017 będzie remontowany chodnik.

Porozumienie pomiędzy samorządami, w którym jest mowa m.in. o kosztach, jakie mają pokryć poszczególne samorządy, jest już gotowe. – Wysłaliśmy miastu i powiatowi projekt porozumienia – mówi Beata Górka, rzecznik prasowy marszałka województwa lubelskiego. – Jest to nam potrzebne do tego, aby zabezpieczyć w budżecie te środki.

Wartość przebudowy 6 km ulic Lubelskiej i Urzędowskiej oszacowano wstępnie na 5,5 mln zł. Według projektu porozumienia miasto i powiat pokryłyby 25 proc. kosztów, a Urząd Marszałkowski połowę tej kwoty.

Powodzenia życzę
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(25) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Powodzenia życzę
Powodzenia życzę (16 października 2017 o 23:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przypominam sobie artykuł z tego roku w którym było napisane że w roku 2017 nastąpi remont ul Lubelskiej od Orlenu do świateł i dalej urzędowską do wysokości Piask. Godzinę czasu szukam ale tego artykułu nie ma??? Chyba mi się nie śniło ????....
Rozwiń
Gość
Gość (12 października 2017 o 10:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Biłgoraju, mieście niemal połowę mniejszym od Kraśnika wybudowano obwodnicę ok. 4 km w ciągu roku (nie remontowano tylko wybudowano niemal od podstaw). A Kraśnik wiecznie zbiera środki, żebrze i szuka gdzie się da przez lata i nic z tego nie wynika.
Rozwiń
Gość
Gość (12 października 2017 o 10:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ta do Rzeczycy też? Ale ok. Podaj jakiś przykład porządnej drogi powiatowej. Może ta za strefą ekonomiczną? A może inna?
Rozwiń
W
W (12 października 2017 o 09:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Droga 833 Urzędów - Chodel jest drogą wojewódzką, co ma do tego powiat? Świetny przykład dałeś...
Rozwiń
Gość
Gość (9 października 2017 o 17:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Całe szczęście, że w całym powiecie są fajniutkie, równiutkie, gładziutkie drogi. Dzięki operatywności władz powiatowych można pomykać i usnąć za kierownicą, tak przyjemnie się jeździ. Jako przykład droga Urzędów - Chodel, lub droga do Rzeczycy. Gratulacje!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (25)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!